Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Závěrečná zpráva KPIIB družstev

V příloze najdete závěrečnou zprávu z KPIIB družstev. Podrobné výsledky najdete jak na webu soutěží ŠSČR, tak na stránkách chess-results.


Hlavní favorit TJ Znojmo A prošel soutěží bez jediného zaváhání, vyhrál vše, co se dalo. Nepříliš široká soupiska vhodně doplněná hosty, kteří nehráli příliš často, ale vypomohli, když bylo potřeba, a spolehlivé výkony – to je cenná deviza tohoto týmu. Jeho postup, který nebyl ani jednou vážněji ohrožen, je naprosto zasloužený. Po roční pauze se tak Znojemští vrací tam, kam skutečně patří – do KPI.

 

Béčko Moravské Slavie hrálo v klidu na setrvání v soutěži. Postoupit zřejmě nechtělo – to by své první dva hráče soupisky nasazovalo častěji. V „utkání pravdy“ proti favoritu Znojmu A se prohrou 2.5 : 5.5 jasně ukázalo, že o postupu letos nemohlo být ani řeči…

 

Lokomotiva Brno E byla nejpříjemnějším překvapením skupiny. Brňáci zde těžili ze své dlouholeté práce s mládeží. Tým chudý na elu, ale bohatý na duchu konal pravé divy udatenství a převálcoval i své papírově silnější soupeře – srdnaté výkony jsou u většiny hráčů odměněny přírůstkem na elu…

 

Lokomotiva Brno G stejně jako loni měla trochu smůlu na los – utkání se silnými soupeři v úvodu ji drželo na dně tabulky, takže se zpočátku musela strachovat o setrvání v soutěži. Slabší soupeře v druhé půli tabulky však spolehlivě porazila a nakonec z toho bylo čtvrté místo v soutěži.

 

Ostatní celky tabulky již musely vážně zápolit o záchranu. Záchranářské boje se nejvíce podařily hrušovanským Sebrancům. Celek, jehož duší je největší „buřič a anarchista“ mezi krajskými činovníky Tomáš Rössner, se může chlubit kvalitní hrací místností, a kdyby ještě začal pracovat s mládeží, nemusela by jeho budoucnost být vůbec špatná…

 

Také Střelice patří k těm, jež letos záchranářské práce zvládly na jedničku. I přesto, že jsou v týmu dva pedagogové, s mládeží se zde nepracuje, a protože generační obměna se neúprosně hlásí, je osud tohoto sympatického celku poněkud nahnutý. Do příští sezóny to chce peníze na posily anebo začít pracovat s dětmi.

 

To Kuřim C má budoucnost téměř růžovou. Svou existenci v soutěži si Kuřimští pojistili i vítězstvím v okresním přeboru Brno-venkov a mládežnické posily nedají v KPII zahynouti jak nynější generaci kouřimských šachistů, tak i té budoucí.

 

Tetčicím se zoufale nedařilo a jejich (případný) sestup je oprávněný. Celek trpí úzkou základnou hráčů – letos se jen dva dostali nad 50%, téměř všichni členové týmu odepisují elo – jenže kde vzít další kvalitní hráče?

 

TJ Znojmo B sestupuje, ale soutěž neopouští, neboť znojemský OP družstev vyhrálo TJ Znojmo C. Kde se však s naší soutěží loučí doopravdy, je poslední celek Šachy Zastávka Odstup sedmi zápasových bodů na předposlední béčko Znojma je téměř strašidelný, pohled na skóre však už napovídá, že až tak slabé družstvo to zase nebylo… Pokud sestavu družstva vhodně doplní tamější mládeží, mohou se po roce v naší soutěži objevit znovu…

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 27.03.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
27.03.2015 Závěrečná zpráva KPIIB družstev ke stažení
16.03.2015 KPIIB - 9. kolo ke stažení
23.02.2015 8. kolo KPIIB - sestupuje Zastávka, postupuje Znojmo ke stažení
12.02.2015 KPIIB: Znojmo A postupuje! ke stažení
28.01.2015 KPIIB 6. kolo - Znojmo jede ke stažení
14.01.2015 KPIIB - 5. kolo ke stažení
15.12.2014 KPIIB - 4. kolo ke stažení
30.11.2014 KPIIB - 3. kolo ke stažení
21.11.2014 KPIIB - 2. kolo ke stažení
03.11.2014 1. kolo KPIIB družstev: Senzace v Hrušovanech ke stažení


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009