Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Povinná výhra v Bučovicích

V osmém kole KP dvojky (skupina C) nám přisoudil los zájezd do Bučovic. Opět měl náš kapitán Tomáš Juriga menší problém¸ jak nás tam dopravit. Nakonec jela půlka týmu vlakem, zbytek družstva autem pana Zikana. Možná se vám bude zdát zvláštní, že ti prvně jmenovaní byli na místě děje asi o půl hodiny dříve, než my – motorizovaní. Tuto neděli bylo opět Brno, respektive prostor kolem TESCO u hlavního nádraží, které naštěstí nemusela v neděli 22. února obsadit policie a hledat ukrytou bombu, jako o den dříve,  plné šachistů. Jako prvního jsem tam potkal Luboše Rišku, který prohlásil, že si jedou do Lipovce pro postup do KP I. třídy (splněno), další várka borců Lokomotivy Brno se scházela u auta pana Vachka, který konstatoval, že snad poprvé jedou v nejsilnější sestavě doplněné mladými hvězdami (Dvořák, Hofírek a spol.) pro vítězství do Postoupek (rovněž splněno). Ti všichni byli již dávno na cestě, ale my s panem Zikanem a Doškařem stále ještě stáli na místě a čekali – hádejte na koho – uhádli jste – na mladého Honzíka Uhmanna. Tentokrát na sraz dorazil asi jen o 20 minut později, než měl a použil tuto neotřelou „výmluvu“ – prý na Grohově ulici tramvaji, kterou jel k nádraží, vypověděl náhle motor, a tak musel kus cesty pěšky! No – věřili byste tomu? Já tedy ano – vždyť se říká, že na – raději to vynechám. To má stejnou vypovídací úroveň, jako pár titulků v Respektu, který jsem svým dětem předplatil, a který mi pak po přečtení po několika měsících nechají číst samotnému. Jestli je vymýšlí šéfredaktor pan Tabery, měl by dostat nějakou literární cenu za schopnost tvorby krátkých spojení a hrubé matení veřejnosti. V úvodníku čísla 4/2015 má např. úderný titulek „Miloš Zeman proti dětem“, což navozuje ve čtenáři pocit, že náš pan prezident je nějaký krutý Herodes, jinde ve stejném čísle čtu se znepokojením nadpis „Konec brýlí“, ale když čtu dál, jedná se prý o brýle „inteligentní“ neboli Google Glass, které jsou schopny zprostředkovat informace z internetu a pořizovat fotky nebo zvukové záznamy. No konec takových brýli mne nechává zcela chladným nakonec. Vyrážíme do Bučovic – pan Karel má trasu nastudovanou – na cestě nás někde na Olomoucké dostihl telefonát pana Jurigy, že už jsou tam a kde jsme my? Uklidňujeme kapitána, že tam budeme brzo taky, tak za hodinu asi. Ale domácí prý budou na nás hodní a chvíli posečkají. Cestou opět ve voze vládne inteligentní konverzace. Připomněl jsem panu Doškařovi, aby si určitě pořídil knihu pana Mlýnka „Příběh průměrného šachisty“,

kde je s autorem a panem Glacnerem na jednom ze šachových zájezdů do ciziny vyfocen. Bere tuto informaci na vědomí, ale prohlašuje, že mu cena té knihy připadá – poněkud přehnaná. O den dříve si mohli o knize přečíst i čtenáři Brněnského deníku:

A teď už se můžete plně věnovat nedělním partiím a nejen těm bučovickým. Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jan Kalendovský dne 24.02.2015 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009