Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 6.kolo

JmKPIIC dnes ukončila druhou třetinu svým šestým kolem. Minulé kolo Š.K. 1923 Sokol Kyjov atak na svou první příčku ustál, ale dnes už ne. Máme tedy nového lídra ŠK Duras BVK Královo Pole D. Ten ale udržení prvního místa nebude mít vůbec snadné – čekají ho ŠK 64 Brno, Jezdci Jundrov a ŠK Hodonín. Jezdci ve svém turné za postupem sice poněkud ztratili tah – prohráli s hlavním konkurentem (toho ale na spodek tabulky uklidili jiní…) a poslední dva zápasy jen remizovali, nicméně se drží již tři kola na druhé pozici. Hodonín zažil podruhé v této sezóně zmrtvýchvstání, ale v této sezóně to má nahoru dolů a příští kolo zajíždí právě do Jundrova. A vedoucí Duras bude hájit první příčku proti ŠK 64 s reálnou šancí na postup, zatímco Kyjov, stále také s jakous takous nadějí na postup zajíždí do Veselí, se kterým však nevyhrál již pět let! To je pěkná motanice… Takže se raději z nejasné budoucnosti přesuneme do jisté nedávné minulosti:

Š.K. 1923 Sokol Kyjov - ŠK Duras BVK Královo Pole D. Oba celky téměř v základní sestavě. Oba celky s kapitány atakující 90% hranici bodového zisku (mimochodem oba dva dnes opět úspěšní!) Mírně favorizovaní hosté (průměrných +66ELO bodů). Dnešní duel rozhodli zadáci, kde dokázali dominovat hosté 1-3. Celkem 3-5 a výměna na čele průběžného pořadí.

ŠK64 Brno – Jezdci Jundrov B. Také zde byli mírně favorizováni hosté (průměrných +69ELO bodů). Při pouhých dvou partiových remízách však nakonec souboj skončil smírem 4-4. Pro oba týmy to znamená stále šanci na postup, ale ten ztracený bodík chybí…

ŠK Hodonín – ŠK Lokomotiva Brno F. Mírná převaha na straně domácích (+79Elo bodů). Tři hráči hostů dorazili se čtyřicetiminutovým zpožděním, ale to myslím nemělo na výsledek zápasu vliv. Snad jen lídr hostů, pravděpodobně ve snaze rychle utahat zahájení, nevyšel z něho nejlépe a domácí borec zakončoval drtivý nápor ultimátní nádhernou kombinací na křížově zavazbenou pozici černého. O rozruch se postaral domácí hráč na třetí šachovnici, když s gustem jemu vlastním hlásil mat, který se nekonal… Soupeř pohoršeně kroutil hlavou se slovy „to se mi ještě nestalo…“ Všichni se zasmáli a jelo se dál – mat sice nevyšel, zato za pár tahů se objevil totální zugzwang při pěti pěščích, lehké figuře a dámě (!) na obou stranách. Tuším, že to se mu taky ještě nestalo… Domácí už vedení z rukou nepustili – nakonec 5-3.

TJ Tatran Poštorná – TJ Podlužan Prušánky B. V kritické situaci domácí zmobilizovali síly a také lídra, který zas jednou nastoupil… Hosté však dorazili s triem zabijáků na prvních deskách, kde lokální převaha průměrných 200 ELO bodů (přestože celkem jen +54 ELO bodů ve prospěch hostí) udělala své – při konečném zúčtování 1-3! Ale to předbíháme – domácí brzy vedli 3,5-0,5, takže konečný výsledek 4-4 vysvětluje lakonický komentář „po nekomentovatelném průběhu“, jindy slovem nešetřícího kapitána domácích. Hádám však, že výsledek je prohrou pro oba týmy – ani jednomu zápasový bod nic neřeší: Poštorná má dále (a čím dál tím větší a oprávněnější) obavy se sestupu a Prušánkám zbyly po postupových ambicích jen trosky.

KŠ TJ Bučovice – ŠK Veselí nad Moravou B. Domácí beznadějně poslední, hosté po pomalejším začátku stále s šancí postupu (ale stejně jako Kyjov už to nemají jen ve svých rukou – zde by musela „zafungovat“ Caissa…). Dnes hosté potvrdili drtivou převahu zejména vzadu (0,5-3,5) a pohodlně zvítězili 2,5-5,5.

Podtrženo sečteno: šance na postup má ve svých rukou ŠK Duras BVK Královo Pole D, Jezdci Jundrov B a ŠK „64“ Brno. S přispěním modifikace pravidla „tři se perou, čtvrtý se směje“ postoupit ještě mohou Š.K. 1923 Sokol Kyjov a ŠK Veselí nad Moravou B. Ale na to myslím „bůkmejkři“ moc nízký kurz dávat nebudou. Roli přihlížejících pak mají ŠK Hodonín, TJ Podlužan PrušánkyB  a ŠK Lokomotiva Brno F, i když při tom svém přihlížení mohou o postupu někoho jiného pochopitelně spolurozhodovat. Pravděpodobně s úplně jinými starostmi dokončí sezónu TJ Tatran Poštorná a KŠ TJ Bučovice.

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC
Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 25.01.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
30.03.2015 JmKPIIC ALL STARS a Závěrečná zpráva ke stažení
15.03.2015 JmKPIIC 9.kolo ke stažení
22.02.2015 JmKPIIC 8.kolo ke stažení
08.02.2015 JmKPIIC 7.kolo ke stažení
25.01.2015 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
11.01.2015 JmKPIIC 5.kolo ke stažení
14.12.2014 JmKPIIC 4.kolo ke stažení
01.12.2014 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
16.11.2014 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
02.11.2014 JmKPIIC 1.kolo ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009