Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - Duras A do čela, brněnské derby pro Lokálku

V 6. kole se pozornost soustředila do Orlové, kam zavítal Zlín a souboj o čelo tabulky byl také náležitě vyrovnaný a dramatický. Vítězně z něj nakonec vyšel orlovský tým, který zdá se již vstřebal šokující porážku od béčka Durasu a začíná naplňovat předsezónní prognózy o nejvážnějším konkurentovi Durasu "A". Tomu se zase podařil pozoruhodný kousek, když po úvodní remíze s Lokomotivou Brno vyhrál popáté v řadě a popáté poměrem 6 : 2. To jej katapultovalo poprvé v sezóně do čela, když dosud vedoucí Staré Město odpočívalo díky předehrávce s Chrudimí (4 : 4). Na druhém pólu se zase hrálo o hodně v brněnském derby Lokomotiva Brno "A" - Duras "B". Lokálka měla dosud nak kontě pouze bod s prvním týmem Durasu a pokud by neporazila jeho béčko, mohla by prakticky balit druholigové kufry. To se však nestalo a i přes oslabení o nenastoupivšího Adama Dvořáka dokázalo sedm statečných kýžené tři body vybojovat. V souboji středových týmů Kroměříže s Grygovem byli podobně jako v Orlové úspěšnější domácí hráči a nejinak tomu bylo i ve Frýdku-Místku, kde místní omladina vítězstvím nad Opavou letí vzhůru tabulkou po již čtvrté výhře v řadě.
 


Výsledky, tabulku a statistiky najdete na svazových stránkách nebo chess-results.

Začínáme v Kroměříži, kam přijel Grygov a nutno říci, že ne v zrovna optimální sestavě. Chyběl především IM Richard Biolek sr. (4,5/5), jehož osobnost i body tentokrát hodně chyběly. To Kroměříž pojala zápas zodpovědně a i přes absenci lídra Jana Krejčího jr. nastoupila se zbylými třemi hosty a téměř v základní sestavě. To se při síle kroměřížského týmu muselo projevit a poměrně jasné vítězství posouvá Slavii zase do první poloviny tabulky, kam výkonnostně bezesporu patří. Grygovu patří sousední sedmá pozice, což je prognosticky zhruba odpovídající stav. Slavia Kroměříž - Agentura 64 Grygov 5,5 : 2,5.

Zlínu se letos extrémně daří a aktuální formu podpořenou týmovým duchem chtěl přetavit v zisky také v orlovské jámě lvové. Podle zápasového komentáře Kuby Roubalíka měl i tento zápas ze zlínského pohledu společného jmenovatele, a tím byl Adam Rubal. Nebojácný zlínský bijec i tentokrát o osudu zápasu prakticky rozhodoval a talovsky dynamická partie snad mohla přinést body více na východ než na sever. Nakonec však zvítězila hmota nad fantazií, když se Adam nechal unést lákavou bludičkou a mírný favorit tak nakonec bral všechny body. Sluší se poznamenat skvělá forma prvních dvou hráčů Zlína IM Cyrila Ponížila (4,5/6) s Jakubem Roubalíkem (5/6), v týmu Orlové pak tradičně GM Vladimír Talla (4,5/6), ve všech případech bez prohry. Slavia Orlová - ŠK Zlín 4,5 : 3,5.

První tým Durasu nastoupil doma proti Rychnovu a byl vysokým favoritem. Chyběl sice první hráč GM Peter Michalík, ale účast zbylých tří velmistrů,


IM "Zero" Roman Chytilek

nejlepšího korespondenčního světového hráče IM Romana Chytilka a téměř základní sestavy nedávala oslabenému soupeři, jenž má na kontě zatím jednu velkou nulu, příliš prostoru pro překvapení. Vítězství 6 : 2 tedy asi nikoho nepřekvapí a i vzhledem k průběhu mohli být hostující hráči rádi za přijatelnou porážku. Malá sportovní tragédie se totiž udála na 1. šachovnici, kde Honza Bernášek roztočil na kolotoči Piotra Sabuka takovým způsobem, že ten chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí.Přímý tah na bránu mohl skončit gólem v této pozici, kdy i přes menší časovku nebylo nijak složité najít 25.Dxe7+! (vyhrávalo i 25.Jf6+), což v konečném důsledku vede k převaze celé věže. Místo toho se stalo 25.Dxh7? De5 26.Jf4?! Dc3?!a nyní se výsledek otočil po 27.De4?? Vxf4!, po čemž už partie dlouho netrvala a polský legionář slavil nečekaný úspěch. Inu, jsme všichni jen lidé. Trochu štěstí měl naopak Petr Skácelík, jemuž naturalizovaný "Čech" Slawomir Machlowski nejen daroval milost, ale v závěru partie dokonce nabídnul šanci na plný zisk. Nevyužití příležitosti se však konalo i na druhé straně a stanovilo tak asi spravedlivou dělbu, která znamenala již pátý stejný výsledek áčka Durasu v řadě. Rychnovský komentář k zápasu najdete zde. Duras BVK Královo Pole "A" - Region Panda Rychnov nad Kněžnou 6 : 2.

Staré Město si zápas s Chrudimí předehrálo již v listopadu (8.11.2014) a chtělo potvrdit vítězství z úvodního kola nad Kroměříží. Tomu napovídala také sestava, ve které chyběl prakticky pouze IM Pavel Zpěvák. Ani Východočeši nepředvedli špatnou sestavu (chyběl jen FM Zdeněk Pokorný), a tak výhoda Starého Města spočívala jen v domácím prostředí. Za delší konec v zápase tahali hosté, kteří ovšem za stavu 2 : 4 nedokázali udělat rozhodující krok. Obě zbývající partie Bažant sr. - Hlaváček a Trhal - Dobeš vyhráli domácí hráči, a tak se body nakonec nepopulárně dělily. Více si o zápasu můžete počíst v chrudimské reportáži. Staré Město - ŠO Chrudim 4 : 4.

Brněnské derby Lokomotiva - Duras B mělo důležitost především pro domácí Lokálku, protože pouhý bod na kontě nevěstil nic dobrého. Ratingově silná Lokomotiva (podle Ela pátá nasazená) za sebou navíc měla neúspěch na půdě Opavy, tedy jednoho z týmů, s nimiž by měl probíhat boj o záchranu. Zápas s béčkem Durasu, který zatím uhrál senzační tři body s Orlovou, tedy měl dát především naději. Tu se nakonec podařilo vybojovat Lokálce, byť citelně chyběli GM Radek Kalod s IM Vojtěchem Plátem a navíc už podruhé v sezóně k zápasu nedorazil Adam Dvořák. Tentokrát byla na vině ranní nevolnost a náhradu se už kapitánovi domácích Karlu Kratochvílovi nepodařilo sehnat. Sedm statečných pak ale sehrálo zápas zodpovědně a nakonec to stačilo k výhře. Z průběhu sehraných partií jsem překvapivě nenašel žádný zvrat, a tak i přes těsné vítězství lze konstatovat, že se jedná o vítězství zasloužené. Lokomotivu nyní čekají další dva existenční zápasy proti Chrudimi a Rychnovu, Duras B zase změří síly s beskydskou raketou a Opavou, kde půjde rovněž o mnoho. Lokomotiva Brno - Duras BVK Královo Pole "B" 4,5 : 3,5.

Po úvodních dvou porážkách již počtvrté v řadě zavěsila Beskydská šachová škola "B". Ve Frýdku-Místku se představil nováček z Opavy a oběma týmům chyběli lídři (domácím IM Vojtěch Zwardoň a hostům IM Tadeáš Kriebel). Ratingově zhruba vyrovnaný zápas přinesl také zajímavý boj a domácí hráči se hodně nadřeli, než svého soka nakonec pokořili. Rozhodujícím se ukázalo rychlé vedení 2,5 : 0,5 a i přes prohru "neprůstřelného" IM Sergeje Vesselovského tahali domácí za delší konec. Vítězství posouvá Beskyďany na dostřel medailovým pozicím, které můžou reálně uzmout hned v příštích třech kolech. Soupeři totiž budou o záchranu bojující Duras "B", Chrudim a Rychnov, takže se můžeme dočkat ještě zajímavé zápletky na čele tabulky. Tento trojlístek čeká také Opavu, ovšem ještě předtím přijde na řadu silná Slavia Kroměříž. Hodnocení zápasu z pohledu domácích si můžete přečíst zde. Beskydská šachová škola "B" - KVS EKODIVIZE Opava 5 : 3.

6. kolo je tedy minulostí a před námi několik zajímavých zápasů v kole následujícím. Zajímavý souboj určitě slibuje zápas ŠK Zlín - Duras "A", kde se v dresu Durasu může představit hned několik bývalých zlínských hráčů (GM Michalík, GM Polák, IM Chytilek, IM David). Navíc je tu hozená rukavice kapitánem a autorem posledního zlínského článku Jakubem Roubalíkem k mediální slovně obratové konfrontaci se mnou, takže počkejme, co příští neděli a dny následující přinesou. Tvrdě o záchranu se pak bude bojovat v Chrudimi, kam zamíří Lokomotiva Brno, ostatní zápasy pak favorizují hostující týmy. Ani v nich ale nemusí být tato role nikterak výrazná, takže o možná překvapení nemusí být nouze. Na první únorový den se tedy v 7. kole utkají:


KVS EKODIVIZE Opava - Slavia Kroměříž
Duras BVK Královo Pole "B" - Beskydská šachová škola "B"
ŠO Chrudim - Lokomotiva Brno
Region Panda Rychnov nad Kněžnou - Staré Město
ŠK Zlín - Duras BVK Královo Pole "A"
Agentura 64 Grygov - Slavia Orlová

 

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Neklan Vyskočil dne 21.01.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
17.05.2015 1. liga východ - závěrečná zpráva ke stažení
16.04.2015 1. liga východ - partie 1.-11. kola ke stažení
14.04.2015 1. liga východ - Duras po šesti letech extraligový! ke stažení
27.03.2015 1. liga východ - partie 1.-10. kola ke stažení
26.03.2015 1. liga východ - Duras A drží vedení před Frýdkem-Místkem B, Lokomotiva zachráněna ke stažení
22.03.2015 1. liga východ - partie 1.-9. kola ke stažení
03.03.2015 1. liga východ - první prohra Durasu A dramatizuje boj o postup, Duras B a Rychnov sestupují ke stažení
17.02.2015 1. liga východ - partie 1.-8. kola ke stažení
17.02.2015 1. liga východ - hattrick Lokomotivy znamená prakticky záchranu, Duras A drží vedení ke stažení
05.02.2015 1. liga východ - Duras A v trháku, Lokomotiva míří k záchraně, béčko Durasu na dně ke stažení
04.02.2015 1. liga východ - partie 1.-7. kola ke stažení
21.01.2015 1. liga východ - partie 1.-6. kola ke stažení
21.01.2015 1. liga východ - Duras A do čela, brněnské derby pro Lokálku ke stažení
06.01.2015 1. liga východ - partie 1.-5. kola ke stažení
05.01.2015 1. liga východ - na východní frontě klid, Lokomotiva v Opavě bez bodu ke stažení
10.12.2014 1. liga východ - Duras A po klubovním derby do čela, nerozjetá Lokomotiva se s Durasem B zatím topí ke stažení
09.12.2014 1. liga východ - partie 1.-4. kola ke stažení
25.11.2014 1. liga východ - partie 1.-3. kola ke stažení
24.11.2014 1. liga východ - nečekaný dvojúder Durasu, Orlová na kolenou, v čele Zlín ke stažení
13.11.2014 1. liga východ - partie 1.-2. kola ke stažení
09.11.2014 1. liga východ - Duras A vítězně, Duras B a Lokomotiva poraženi, v čele Staré Město ke stažení
23.10.2014 1. liga východ - partie 1. kola ke stažení
21.10.2014 1. liga východ - nejlépe odstartoval Zlín na Durasu B, Lokomotiva - Duras A 4 : 4 ke stažení
12.10.2014 1. liga východ 2014/2015 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009