Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - na východní frontě klid, Lokomotiva v Opavě bez bodu

Žádné podstatné tabulkové změny nepřineslo 5. kolo prvoligové východní skupiny. Všechny tři vedoucí týmy shodně vyhrály, jen pořadí se lehce promíchalo díky drtivě vysokému vítězství Staroměstských na Durasu "B" (0,5 : 7,5). Staré Město se tímto dostalo na lepší skóre do čela, ovšem s jedním odehraným zápasem navíc. Duras "A" vyhrál již počvtrté v řadě 6 : 2 (tentokrát v Chrudimi) a Zlín obstál v dalším těžkém zápase, když těsně porazil Grygov. V neklidném středu si polepšila rezerva Beskydské šachové školy, která zdolala silnou Kroměříž a třetím vítězstvím v řadě míří vzhůru. Souboj Davida s Goliášem mezi rychnovskou Pandou a Slavií Orlovou skončil tentokrát bez překvapení, tedy vítězstvím hostí. Jeden z důležitých zápasů o udržení sehráli Opava s Lokomotivou Brno, kde po napínavém průběhu nakonec slavili úspěch domácí, což pro Lokomotivu znamená vážný záchranářský problém.
 

 
Výsledky, tabulku a statistiky najdete na svazových stránkách nebo chess-results.

Ve Frýdku-Místku se představila Slavia Kroměříž, která nastoupila v silné sestavě téměř se všemi hvězdami (chyběl pouze FM Vladimír Karlík). Zahanbit se však nenechali ani domácí hráči, za něž nastoupil poprvé v sezóně IM Vojtěch Rojíček. Vojta však neměl svůj den a podlehl IM Karlu Malinovskému, který byl však pohříchu jediným hostujícím mohykánem, kterému sepodařilo zvítězit. Domácí omladina nekompromisně rozhodla zápas na středních šachovnicích, kde naplno bodovali IM Stanislav Jasný, Kristýna Novosadová a Michael Kubík, přičemž první a třetí jmenovaný potvrdili formu z nedávného turnaje v Litomyšli, kde zaznamenali pěkné úspěchy v podobě 2. a 5. místa. Beskyďané mají po pěti silných soupěřích nyní čtyři papírově slabší týmy a kdo ví, kam až se může současný hattrick natáhnout...Beskydská šachová škola "B" - Slavia Kroměříž 5,5 : 2,5.

Velmi důležitý záchranářský zápas se odehrál v Opavě, kam plnou parou vyrazila brněnská Lokomotiva. Bohužel bez svého lídra GM Radka Kaloda, což mohlo sehrát klíčovou roli. Domácí nastoupili zase bez dvojky FM Radomíra Caletky, takže zápas sliboval vyrovnanou podívanou. To se také do puntíku splnilo, ovšem pro Lokomotivu měl závěr zápasu hořkou příchuť. Šlo především o partii Karla Kratochvíla, který proti FM Jaroslavu Čempelovi prošel před časovkou okolo výhry, aby nakonec po šesti hodinách kapituloval, podobně jako vedle na sedmičce jeho bratr Milan. Když k tomu připočteme nevalnou formu IM Pavla Šimáčka a FM Martina Šklíby, nepomáhají ani kouzla v posledních týdnech veleúspěšného IM Vojtěcha Pláta, který je zdá se až příliš osamocen. KVS EKODIVIZE Opava - Lokomotiva Brno 5 : 3.

Béčko Durasu se po senzační výhře 3. kola nad Orlovou chystalo na další hrdinský čin, tentokrát proti Starému Městu. Ten se však nejenže nekonal, ale nakonec mohli být Durasáci rádi, že unikli potupnému kanárovi. Především díky nemocem měli Durasáci slabší závěr sestavy a jak známo, tam se zápasy obyčejně rozhodují. Dnes by však na rozjeté staroměstské borce zjevně nestačila ani optimální sestava, a tak jedinou pochvalu nutno vyseknout statečnému bijci na 1. šachovnici FM Kirillu Burdalevovi, který odremizoval IM Jaroslava Bureše. Jeho dosavadní výsledek 2/5 není vůbec špatný. Trochu smůlu měl pak dobře rozjetý kapitán Tomáš Mudra, který proti Petru Bažantovi jr. nejspíš prošel kolem výhry, aby nakonec naplnil okřídlené nedáš - dostaneš a prohrál. Smutný je naopak pohled na Štěpána Seidla s Elenou Semenovou, byť ve druhém případě by se slušely dát spíše uvozovky:-). Staré Město tedy šlape pěkně dál, zatímco Duras si to za dva týdny rozdá v brněnském derby s Lokomotivou o černého Petra. Duras BVK Královo Pole "B" - Staré Město 0,5 : 7,5.

Chrudim měla po Orlové dalšího aspiranta na postup, a to první tým brněnského Durasu. Domácí tým nastoupil do utkání oslaben o dva hráče základu (FM Zdeněk Pokorný a Vratislav Jarábek), což proti téměř kompletnímu Durasu znamanalo citelnou nevýhodu. To se v utkání také potvrdilo, když Brňané plně zúročili ratingové převahy na prvních pěti šachovnicích, byť v partii Bujnoch - Blatný stál domácí kapitán blízko výhry. Nedostatek času však přinesl dílčí chyby a nakonec i závěrečný pád. Dobrou šanci zase na druhé straně promarnil Petr Skácelík proti Tomáši Trhalovi a místo výhry ve čtyřvěžovce pouze remizoval. Celkový výsledek tedy zhruba odpovídá průběhu zápasu. ŠO Chrudim - Duras BVK Královo Pole "A" 2 : 6.

Nerovný zápas se odehrál také v Rychnově na Kněžnou, kam již v sobotu přijela Slavia Orlová. Hostující tým po šokující porážce 3. kola na Durasu "B" tímto postupem neponechal nic náhodě a nastoupil poprvé v sezóně se třemi velmistry, tedy i s ukrajinským GM Eduardem Andreevem. Utkání podle toho také vypadalo a nic nevadila ani neúčast sester Olšarových. Dle rychnovského reportu Jiřího Daniela mohl zápas klidně skončit 1 : 7, konečná porážka je tedy ještě milosrdná. Region Panda Rychnov nad Kněžnou - Slavia Orlová 2,5 : 5,5.

Ve Zlíně se představil Grygov a tabulkoví sousedi měli rovněž předvést vyrovnaný souboj. To se plně potvrdilo, když se miska vah přelévala tu na jednu stranu, tu na druhou. Po dvou úvodních remízách poslal domácí tým do vedení Martin Šenkýř, ovšem za hosty kontrovali Jakub Fuksík a Richard Biolek sr., kteří poslali Grygov do vedení 2 : 3. Za tohoto nepříznivého stavu však ve zbývajících partiích tahal za delší konec zlínský tým, který nejprve vyrovnal zásluhou Pavla Dubiny. Další dobrou šanci však domácí nevyužili, když lídr týmu IM Cyril Ponížil nevyužil výhody pěšce a nakonec pouze remizoval. O všem se tak nakonec rozhodlo v partii na 4. šachovnici FM Josef Obšívač - Adam Rubal, kde černými hrající domácí borec nakonec po 5,5 hodinách přetlačil svého soka a zajistil pro zlínské barvy tři body. Zlín se tak i po 5. kole vyhřívá na čele ve společnosti Durasu, Starého Města a Orlové, kam mimochodem zajíždí za dva týdny. Pokud uspěje i v této jámě lvové, máme se v tradičních zlínských komentářích na co těšit. ŠK Zlín - Agentura 64 Grygov 4,5 : 3,5.

Je tedy za námi 5. kolo, po němž tabulce dominuje hned kvarteto týmů v pořadí Staré Město, Duras "A", Zlín a Slavia Orlová, které dělí pouhý bod. Na opačném pólu jsou zatím Rychnov a dva brněnské týmy Lokomotiva s Durasem "B", kteří si to příště rozdají mezi sebou. Uvidíme tedy, jaké změny přinese 6. kolo na obou pólech tabulky. V něm se mimo předehrávku Staré Město - ŠO Chrudim (4 : 4) na 18.1.2015 utkají:

Slavia Kroměříž - Agentura 64 Grygov
Slavia Orlová - ŠK Zlín
Duras BVK Královo Pole "A" - Panda Rychnov nad Kněžnou
Staré Město - ŠO Chrudim (4 : 4)
Lokomotiva Brno - Duras BVK Královo Pole "B"
Beskydská šachová škola "B" - KVS EKODIVIZE Opava

 
Soubor ke stažení: [docx]

přidal Neklan Vyskočil dne 05.01.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
17.05.2015 1. liga východ - závěrečná zpráva ke stažení
16.04.2015 1. liga východ - partie 1.-11. kola ke stažení
14.04.2015 1. liga východ - Duras po šesti letech extraligový! ke stažení
27.03.2015 1. liga východ - partie 1.-10. kola ke stažení
26.03.2015 1. liga východ - Duras A drží vedení před Frýdkem-Místkem B, Lokomotiva zachráněna ke stažení
22.03.2015 1. liga východ - partie 1.-9. kola ke stažení
03.03.2015 1. liga východ - první prohra Durasu A dramatizuje boj o postup, Duras B a Rychnov sestupují ke stažení
17.02.2015 1. liga východ - partie 1.-8. kola ke stažení
17.02.2015 1. liga východ - hattrick Lokomotivy znamená prakticky záchranu, Duras A drží vedení ke stažení
05.02.2015 1. liga východ - Duras A v trháku, Lokomotiva míří k záchraně, béčko Durasu na dně ke stažení
04.02.2015 1. liga východ - partie 1.-7. kola ke stažení
21.01.2015 1. liga východ - partie 1.-6. kola ke stažení
21.01.2015 1. liga východ - Duras A do čela, brněnské derby pro Lokálku ke stažení
06.01.2015 1. liga východ - partie 1.-5. kola ke stažení
05.01.2015 1. liga východ - na východní frontě klid, Lokomotiva v Opavě bez bodu ke stažení
10.12.2014 1. liga východ - Duras A po klubovním derby do čela, nerozjetá Lokomotiva se s Durasem B zatím topí ke stažení
09.12.2014 1. liga východ - partie 1.-4. kola ke stažení
25.11.2014 1. liga východ - partie 1.-3. kola ke stažení
24.11.2014 1. liga východ - nečekaný dvojúder Durasu, Orlová na kolenou, v čele Zlín ke stažení
13.11.2014 1. liga východ - partie 1.-2. kola ke stažení
09.11.2014 1. liga východ - Duras A vítězně, Duras B a Lokomotiva poraženi, v čele Staré Město ke stažení
23.10.2014 1. liga východ - partie 1. kola ke stažení
21.10.2014 1. liga východ - nejlépe odstartoval Zlín na Durasu B, Lokomotiva - Duras A 4 : 4 ke stažení
12.10.2014 1. liga východ 2014/2015 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009