Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

KPIIB - 4. kolo

Lokomotiva Brno E zajížděla do Znojma na utkání proti tamějšímu áčku ve značně děravé sestavě (jen tři hráči základu, zbytek náhradníci) a tato troufalost (nebo spíš lehkomyslnost?) byla po zásluze potrestána: TJ Znojmo A – Loko Brno E vysoko 6,5 : 1,5, když za hosty dokázal zvítězit bydlištěm rovněž Znojmák Šimon Fouček – zřejmě znalost tamějšího hracího prostředí udělala své – či jak jinak si vysvětlit Šimonovu výhru nad hráčem s ELO o 300 bodů větším?

 

Lokomotiva Brno G doma hostila Tetčice B a klubovna ve dvoře ZŠ Staňkova, jež hostila čtyři utkání, byla svědkem vítězstvích všech čtyř lokomotivních družstev. Naše sledované utkání přes mírnou papírovou výkonnostní převahu hostí slibovalo vyrovnaný duel a skutečně po dvou krátkých bezbarvých remízách na čtvrtém a pátém prkně to tak zprvu i vypadalo. Hostům však zcela selhaly zadní desky – skóre 3 : 0 ve prospěch domácích hovoří jasně. Když pak hostům po dlouhém boji prohrály i první a druhá deska, jediný čestný úspěch Tetčic zaznamenal Milan Kábela, jenž výhodu pěšce bez problémů realizoval ve výhru. Loko Brno G – Tetčice 6 : 2, pro domácí je to důležitý první odrazový můstek k bojům o záchranu, pro hosty důvod k vyhlášení nejvyšší bojové pohotovosti – sestup se nebezpečně blíží.

 

Stejných existenčních starostí si byly vědomy i Střelice, jež doma přivítaly Znojmo B. O utkání píše rozhodčí pan Hruška: Oba mančafty si uvědomovaly existenční důležitosti utkání a přijely v podstatě s tím nejlepším, co mohly postavit. Naši soupeři poprvé v sezóně i s panem Svíženským na 1. desce, na osmičce nebezpečný útočník pan Schneider, pokyn zněl hrát maximálně opatrně a hlavně nelámat rovné nebo nejasné pozice, což se nám mnohokrát nevyplatilo. Celkem podle očekávání dali partii brzy za remízu Radek Pokorný s panem Molíkem a také Kučera se Svíženským, kde bílý nenašel recept na nezvyklou výstavbu v Caro-Cannu (nebo spíše Francouzské, která se pak z toho vyvinula). Nicméně, brzy přišel asi rozhodující moment celého utkání – znojemský Schneider na osmičce ztratil figuru bez jakékoliv kompenzace, a byť tato partie končila jako jedna z posledních, uklidnila naše řady natolik, že nikdo z domácích už nevyrobil nějaký fatální kiks. V poklidu následovaly výhra na 5., remíza na 4., a konečně i očekávaný bod na 8. desce. S trochou štěstí odremizovala naše nová posila Milan Kaplan soupeře na sedmičce, když zpočátku asi lepší partii někde „vypustil“, nechal proniknout soupeřovy věže do své pozice, ale zachoval klid a nakonec byl spokojen s remízou. Vladan Hrdlička jako už mnohokrát s bílými soupeře sevřel, trpělivě hledal v obraně soupeře skulinu, v množství hrozeb bylo otázkou času, kdy soupeř něco přehlédne. Stalo se tak těsně před časovou kontrolou, což znamenalo již stav 5:2 a tři hodně důležité zápasové body. Na dvojce pak ještě Láďa Peša bojoval, ale pan Horký je letos ve formě, nedal mu žádnou šanci a korigoval na konečných 5:3. Takže předvánoční spokojenost ve Střelicích, dohnali jsme velkou tříbodovou skupinu.

 

Moravská Slavia B dorazila na utkání do Kuřimi zatím ve své nejsilnější sestavě letošní sezóny. Domácí se snažili kontrovat s obdobně zvolenou sestavou, leč výkonnostní převaha hostů udělala své. Přes hrdinný boj domácích, jehož podrobný popis najde laskavý čtenář na kuřimském webu, Kuřim C – Moravská Slavia B 3 : 5.

 

O zápasu Zastávky s hrušovanskými Sebranci, jež skončilo remízou 4 : 4, nám nedorazilo žádných zpráv, a protože webové stránky obou oddílů o zápase zarytě mlčí, bobříka mlčení si uložíme i my – zprávy o průběhu zápasu si totiž z prstu vycucat neumíme.

 

Tabulka atypicky slibuje napínavé boje o záchranu. Jakkoli je to ošidné, pusťme se do předpovídání budoucnosti: Znojmo A = postup, Morenda B, Hrušovany a Loko Brno E =  bezproblémové udržení v soutěži, zbývajících šest družstev čeká tvrdý a napínavý boj o záchranu.


Zpravodaj ze soutěže přikládáme v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 15.12.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
27.03.2015 Závěrečná zpráva KPIIB družstev ke stažení
16.03.2015 KPIIB - 9. kolo ke stažení
23.02.2015 8. kolo KPIIB - sestupuje Zastávka, postupuje Znojmo ke stažení
12.02.2015 KPIIB: Znojmo A postupuje! ke stažení
28.01.2015 KPIIB 6. kolo - Znojmo jede ke stažení
14.01.2015 KPIIB - 5. kolo ke stažení
15.12.2014 KPIIB - 4. kolo ke stažení
30.11.2014 KPIIB - 3. kolo ke stažení
21.11.2014 KPIIB - 2. kolo ke stažení
03.11.2014 1. kolo KPIIB družstev: Senzace v Hrušovanech ke stažení


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009