Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Brno 1924

III. sjezd Brněnské župy ÚJČŠ zahájen byl 17. srpna valnou hromadou, na níž po referátech činovníků¸ z nichž vyplývḠže župa sdružuje 13 klubů resp kroužků se 405 členy¸ zvolen nový výbor: předsedou R Procházka (Brno)¸ místopředsedou Svačina (Jihlava)¸ jednatelem A Pokorný¸ pokladníkem F Vaněk¸ zápisovatelem J Novák (Brno)¸ bez funkcí dr Mareš a F Fojt, náhradníky Svozílek a Janoš, revisory Mušálek a Tenora. Usneseno vydati sjezdovou knihu*) a zahrnouti v ní i sjezd třebíčský a znojemský a uspořádati turnaj klubů o Trčalův Memorial. – Z mistrovského župního turnaje vyšel jako vítěz J. Engel. Ostatní výsledky patrny z připojené tabulky. Turnaj hlavní sehrán ve dvou rovnocenných skupinách. Výsledek skupiny A: Šťastný a Veselý 6,5, Merhaut a Plachetka 5,5, Hofman 4,5, Janoš a Kovář 4, Saxl a Tenk 3,5, Havlíček 1,5, skupiny B: Gerold 7, Hochwald 6,5, Friedl 6, Brázda, Kašpar a Petřík 5, Steiner 4,5, Rosendorf 2,5, Svozílek 2, Nedoma1,5, vedlejšího turnaje: Kolář 10, Žák 9, Melichar 8, Burian a Poiasl 7,5, Michálek 6,5, Nejezcleb 5, Baru 4,5, Potůček 3, Coufal 2,5, Janoš 2, Zavřel 0,5. – V zápase účastníků skupiny A se skupinou B zvítězila tato skupina v poměru 7:3, účastníci obou hlavních turnajů vyhráli pak s účastníky vedlejšího turnaje 9,5:2,5. Závěrem sehrán bleskový turnaj o 40 účastnících ve 4 skupinách. Prvými byli ve skupině A: K. Vaněk 9, B: Brázda a Burian 8, C: Pokorný 8, D: Šifalda a Šťastný 7,5 bodu.
(Časopis československých šachistů 1924, 158)

Vítěz turnaje Engel Jindřich, nar. 21.3.1897, zemřel 4.5.1953. Maďar ze Slovenska. V prvých počátcích hrál podstatnou roli v šachovém ruchu Brna po roce 1919, kde tehdy studoval.

Neváhejte si otevřít přílohu, dozvíte se mnohem více!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jan Kalendovský dne 16.11.2014 | sekce: Zajímavosti