Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - Duras A vítězně, Duras B a Lokomotiva poraženi, v čele Staré Město

1. liga východ měla na pořadu své 2. kolo a to kupodivu nepřineslo žádné větší překvapení. Snad jen v zápase Starém Město - Lokomotiva Brno se dal čekat vyrovnanější boj, no domácí tým ukázal, že bude letos velmi silný. Bez prohry shodně 6 : 2 vyhráli hlavní favorité Duras a Orlová, ovšem u brněnského týmů byla v některých partiích i přes vbrzku rozhodnutý zápas trochu větší okénka. Zaváhání z 1. kola napravily týmy Slavia Kroměřiž a Grygov, kteří si hladce poradili s nováčky z Rychnova, resp. Durasu "B". V jediném vyrovnaném střetnutí urvali důležité tři body borci ze Zlína proti Chrudimi. Byla také sehrána jedna předehrávka (6. kolo), ve které se možná trochu překvapivě rozešli smírně družstva Starého Města a Chrudimi, díky čemuž se Staré Město dostalo v neúplné tabulce do čela.
 
Výsledky, tabulku a statistiky můžete zhlédnout ze svazové databáze a chess-results.
  


Dnešní zápasový komentář začínáme v Kroměříži, kam přijel nováček z Rychnova nad Kněžnou. Podrobnosti z utkání nemám, a tak se omezím na konstatování, že v utkání, kde oba týmy postrádaly své lídry GM Jana Krejčího, resp. IM Jakuba Zeberského, splnili Kroměřížští roli favorita a došli si pro celkem jasnou výhru. Slavia tedy získala své první tři body, zatímco Panda si na ně musí ještě počkat. Jak tak koukám, do hry zatím nezasáhla ni jedna z pandích dam, a tak by možná nasazení Martiny Marečkové s Hanou Pirklovou nemuselo být úplně od věci. Komentář hostí si můžete zde. Slavia Kroměříž - Region Panda Rychnov nad Kněžnou 5,5 : 2,5.

Zlín nastoupil proti Chrudimi a chtěl potvrdit vítězství z 1. kola na Durasu "B" i proti Chrudimi. Pozorný čtenář ví, jak nesnadným soustem je východodčeský tým. Vždyť celou předchozí sezónu je nikdo neporazil více než 4,5 : 3,5 a ani letos se takový kousek zatím nikomu nepodařil. Navíc měl Zlín Chrudimi co oplácet za loňskou domácí porážku 3 : 5, takže měl o motivaci rozhodně postaráno. Sestava tomu také napovídala, byť v ní chyběl silný slovenský FM Vladimír Vojtek. Chrudim ale zase postrádala FM Zdeňka Pokorného s FM Jiřím Tůmou, takže šance byly zhruba vyrovnané. Napínavý zápas, kde se miska vah překlápěla na obě strany, nakonec rozhodl ve prospěch Zlína na 3. šachovnici Adam Rubal, který v poslední partii zdolal Vratislava Jarábka a nechal tak propuknout domácí radost. Zlínský report čtěte zde. ŠK Zlín - ŠO Chrudim 4,5 : 3,5.

Po pádu z extraligy se Grygovu úvod soutěže nevydařil a trochu nečekaně prohrál na půdě nováčka z Opavy. O nápravu se měli Hanáci pokusit proti dalšímu nováčkovi, a to rezervě brněnského Durasu. Sestava domácího týmu byla silná v první polovině sestavy, v té druhé pak krom Jakuba Fuksíka dostala příležitost lavička. Brněnský tým naproti tomu přivezl na poměry silnou sestavu, ovšem favoritem ani tak zdaleka nebyl. Tomu také nakonec odpovídal i celkový výsledek z pohledu domácích, no z útržkových komentářů mých klubových spoluhráčů soudím, že několik dobrých šancí zůstalo nevyužito a že tedy výsledek jest možná až příliš krutý. Nabyté zkušenosti se však budou hodit a věřím, že nějaké body na brněnské konto v sezóně přibudou. Agentura 64 Grygov - Duras BVK Královo Pole "B" 6,5 : 1,5.

Povzbuzený Slezan Opava přijel po úvodní výhře nad Grygovem v silné sestavě do Orlové, která se musela obejít bez ukrajinsky mluvícího velmistrovského dua Alexej Kislinsky, Eduard Andreev. To dávalo Opavským, za něž již nastoupil po úspěšném vystoupení na MS juniorů v Indii IM Tadeáš Kriebel, slušné šance. Ratingově zhruba vyrovnaný zápas však nakonec zcela ovládli domácí, kteří hladce a vysoko zvítězili bez jediné porážky, když naplno bodovali GM Vladimír Talla proti IM Tadeáši Kriebelovi, IM Vlastimil Neděla proti Radomíru Caletkovi, WIM Karolína Olšarová proti Radimu Černínovi a Matyáš Marek proti Nikosu Muratidisovi. Orlovský tým se tedy pěkně rozlétl a jeho let zřejmě příště nezastaví béčko Durasu, naproti tomu Slezan si to rozdá proti prvnímu týmu Durasu. Zápasový komentář z opavské strany čtěte zde. Slavia Orlová - Slezan Opava - 6 : 2.

Duras A nastoupil doma proti rezervě Beskydské šachové školy a v sestavě se všemi čtyřmi velmistry byl jasným favoritem.


Zápas začíná, nejblíže GM Peter Michalík - IM Vojtěch Zwardoň

Zápas byl od počátku v režii brněnského týmu, který získal prakticky rozhodující převahy již v zahájeních partií Blatný - Novosadová (5), Skácelík - Holeksa (7) a Kozel - Ševčík (8). Tyto partie také brzy přinesly uklidňující náskok 3 : 0 a když nedlouho poté remizoval z pozice síly Martin Blahynka s Tomášem Pechou a GM Tomáš Polák zavěsil proti IM Stanislavu Jasnému, byl stav již 4,5 : 0,5 a tedy rozhodnuto.


GM Pavel Blatný porazil Kristýnu Novosadovou

Ve zbylých třech partiích však bojovali domácí hráči GM Peter Michalík, GM Jan Bernášek a pisatel těchto řádků IM Neklan Vyskočil o holý život. Že se nakonec hostům nepodařilo skórovat ani v jedné partii však nesvědčí ani tak o šikovnosti Brňanů, jako spíše o nedotažení vyhraných pozic našich soupeřů do zdárných konců. Markantní to bylo zejména v mé partii, kde se mi v ostré variantě Najdorfa nepovedl jeden tah, po čemž následovalo zhruba 20-tahové trápení, na jehož konci byl však šťastný remízový konec. Nakonec tedy vysoká výhra Durasu, ale...Duras BVK Královo Pole "A" - Beskydská šachová škola "B" 6 : 2.


U 3 opic důvody k úsměvu umocnilo vítězství tenistek

Staré Město je v letošní sezóně nabito správnou energií a troufám si tvrdit, že tento tým bude možná více než černým koněm soutěže. Proti Lokomotivě Brno se nečekaně vytáhly první šachovnice, kdy IM Jaroslav Bureš a IM Jan Sosna přehráli ratingově mnohem silnější GM Radka Kaloda a IM Pavla Šimáčka, což bylo základem staroměstského úspěchu. Přidali se i další hráči a přestože byli v průběhu téměř bezremízového zápasu úspěšní také hosté (Martin Šklíba s Milanem Kratochvílem), o vítězství domácích nebylo pochyb. Alespoň tak zní komentář hostujícího kapitána Karla Kratochvíla, jehož partie proti Petru Bažantovi sr. byla tou jedinou remízovou. Staré Město - Lokomotiva Brno 5,5 : 2,5.

Tolik tedy k 2. kolu, po němž máme již jen dva stoprocentní týmy (Orlová a Zlín), ovšem v čele je díky remízové předehrávce Staré Město. Naproti tomu bez bodu jsou zatím Beskydská šachová skola "B" a nováčci z Rychnova nad Kněžnou a Durasu "B". U frýdecko-místeckého týmu však zřejmě půjde jen o přechodnou záležitost, neb měl zatím za soupeře favority z Orlové a Durasu, naproti tomu každý získáný bod u druhých jmenovaných bude úspěchem. Ve 3.kole, hraném za dva týdny 23.11.2014, se utkají:

Lokomotiva Brno - Slavia Kroměříž
Beskydská šachová škola "B" - Staré Město
Slezan Opava - Duras BVK Královo Pole "A"
Duras BVK Královo Pole "B" - Slavia Orlová
ŠO Chrudim - Agentura 64 Grygov
Region Panda Rychnov nad Kněžnou - ŠK Zlín 

 
Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Neklan Vyskočil dne 09.11.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
17.05.2015 1. liga východ - závěrečná zpráva ke stažení
16.04.2015 1. liga východ - partie 1.-11. kola ke stažení
14.04.2015 1. liga východ - Duras po šesti letech extraligový! ke stažení
27.03.2015 1. liga východ - partie 1.-10. kola ke stažení
26.03.2015 1. liga východ - Duras A drží vedení před Frýdkem-Místkem B, Lokomotiva zachráněna ke stažení
22.03.2015 1. liga východ - partie 1.-9. kola ke stažení
03.03.2015 1. liga východ - první prohra Durasu A dramatizuje boj o postup, Duras B a Rychnov sestupují ke stažení
17.02.2015 1. liga východ - partie 1.-8. kola ke stažení
17.02.2015 1. liga východ - hattrick Lokomotivy znamená prakticky záchranu, Duras A drží vedení ke stažení
05.02.2015 1. liga východ - Duras A v trháku, Lokomotiva míří k záchraně, béčko Durasu na dně ke stažení
04.02.2015 1. liga východ - partie 1.-7. kola ke stažení
21.01.2015 1. liga východ - partie 1.-6. kola ke stažení
21.01.2015 1. liga východ - Duras A do čela, brněnské derby pro Lokálku ke stažení
06.01.2015 1. liga východ - partie 1.-5. kola ke stažení
05.01.2015 1. liga východ - na východní frontě klid, Lokomotiva v Opavě bez bodu ke stažení
10.12.2014 1. liga východ - Duras A po klubovním derby do čela, nerozjetá Lokomotiva se s Durasem B zatím topí ke stažení
09.12.2014 1. liga východ - partie 1.-4. kola ke stažení
25.11.2014 1. liga východ - partie 1.-3. kola ke stažení
24.11.2014 1. liga východ - nečekaný dvojúder Durasu, Orlová na kolenou, v čele Zlín ke stažení
13.11.2014 1. liga východ - partie 1.-2. kola ke stažení
09.11.2014 1. liga východ - Duras A vítězně, Duras B a Lokomotiva poraženi, v čele Staré Město ke stažení
23.10.2014 1. liga východ - partie 1. kola ke stažení
21.10.2014 1. liga východ - nejlépe odstartoval Zlín na Durasu B, Lokomotiva - Duras A 4 : 4 ke stažení
12.10.2014 1. liga východ 2014/2015 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009