Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Memoriál JUDr. Floriana Násedlovice 2014

Ve dnech 23.-24. května 2014 se konal jubilejní 30. ročník Memoriálu JUDr. Jaromíra Floriana, jehož pořadateli byli TJ Moravia Násedlovice¸ ŠK Lokomotiva Brno a ČSZPS (Český svaz zrakově postižených sportovců). Patronát nad turnajem převzal Obecní úřad Násedlovice. Letos nastoupilo 28 hráčů ze  Slovinska a České republiky. Podle již pětileté tradice zde hrají půlhodinovky zrakově postižení šachisté spolu se „zdravými“ kolegy z několika moravských oddílů. Úmyslně to slovo „zdravými“ dávám do uvozovek, neboť i ti se zatím poměrně dobrým zrakem mají plno jiných chorob, potažmo i stařeckých výpadků paměti atd., atd. 

Autor fotografií: Roman Krčil

Organizační duší tohoto pěkného podniku, který se hrává v Kulturním domě na vršku za starobylou vesnicí, je pan Zdeněk Horák se svojí rodinou. Jako spolupořadatel působil i letos Jiří Vachek, předseda ŠK Lokomotiva Brno a rozhodčím byl osvědčený pan Ondřej Šaršon. Toť pár úvodních slov k organizace této zajímavé soutěže. Na turnaj se těšívám, neboť hodnotné ceny zde pořadatelé zajišťují pro všechny účastníky bez rozdílu. Pro první tři a vítěze jednotlivých kategorií jsou připraveny ceny finanční, ostatní si mohou pak podle svého umístění vybrat z bohaté nabídky věcných cen. Letos to byly například různé sady sklenic, dárkové krabice s čaji, sady nožů a kuchyňského náčiní, salámy, láhve alkoholu, a mnohé další užitečné věci. Jako obvykle vezl výpravu bystrckých hráčů do Násedlovic Jiří Řehůřek. A musím říci, že čím je starší, tím se dostavuje na předem určená místa srazů dochvilněji. Mne bral tentoktát u hokejové haly zvané dříve Rondo a cestu do Násedlovic kontrolovali René Přibyl (k jehož rodičům v Nížkovicích pravidelně po turnaji zajíždíme) a Jura Kubíček, který jel sice do Násedlovic poprvé, ale měl velmi důležitou roli: jednak nastudoval z webových stránek historii obce, takže jsme se dozvěděli o šlechtici Sedlatovi, který dal obci část jejího jména, a pak byl určen jako řidič na zpáteční cestu, aby si Jura mohl popřát během turnaje nějaký silnější nápoj.

Cestu jsme zvládli tentokrát i bez navigace bezchybně – na rozdíl od jednoho dřivějšího zájezdu, kdy jsme pod vedením Karla Zejdy uhnuli na rozhodující křižovatce na nesprávnou stranu a museli jsme se do Násedlovic vracet až ze Slovenska. Ve voze bylo chvíli málem dusno, když přišla řeč na „Evropské“ volby, ale pak jsme se věnovali spíše hokeji a našim vyhlídkám, resp. jsme probrali jednoletý trest vězení pro Vojtu Pláta, který prý ve vzteku rozbil hrací automat, dostal původně alternativní trest měsíčních „veřejně prospěšných prací“, který zapomněl nastoupit a pak už soudkyně neustoupila...  Násedlovickým pojítkem a krmítkem vládla letos opět Zdeňkova vnučka, ceny byly vesměs příznivé: pivo 25 Kč, káva tuším 15 Kč, stejně jako 3 deci Matonky nebo jiné limonády, klobása za 30 Kč atd. A k dispozici byla i slivovice, kterou jsme však tentokrát nezneužívali. Když byla vyvěšena startovní listina, přiznal se mi Karel Vlach, že je to letos již potřetí, kdy je na turnaji nasazenou jedničkou! Jako by se své role favorita trochu zalekl. A když se ukázalo na vchodových dveřích do divadelního sálu, kde se hraje, rozlosování úvodních dvojic, ptala se mne v obavách Katka Skočková, kdože je ta paní Richterová, s níž má nastoupit.

Žila v domnění, že bude hrát s velmistryní Eliškou Richtrovou a tak mne požádala, abych zjistil skutečný stav věcí. Snad se uklidnila, když jsem jí prozradil, že se jedná o obětavou maminku tří šachových dětí Nataši, Julie a Rudolfa z klubu Šachy Zastávka, která má zatím spíše nasazovací Elo 1100. Já dostal v prvním kole sympatického Romana Krčila, s nímž se známe dlouhá léta z dob, kdy jsem býval zván na mistrovství zrakově postižených jako rozhodčí. Před partií jsme mluvili o možné remíze (přátelům ji v poslední době zásadně neodmítám), ale během hry ji Roman jaksi zapomněl nabídnout a pak již bylo pozdě...

Proč už bylo pozdě a jak turnaj dále probíhal, si dočtěte v příloze!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jan Kalendovský dne 28.05.2014 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009