Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Hvězdy nad Rajskou zahradou

Hit Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem z pera Josefa Kainara se zdál Janu Kalendovskému zřejmě hodně otřepaný (možná nechtěl vypadat jako nádražní amplion vítající touto znělkou každý vlak přijíždějící do Brna) a tak zvolil pro své povídání o víkendové extralize v AS Clubu jiný poetický titulek lichotivě přirovnávající účastníky ke hvězdám a AS Club k Rajské zahradě.

V zahradě AS Club - to on je, i ta rajská jablíčka určitě v okolí zrají. A hvězdy? O těch sesbíral Jan Kalendovský neuvěřitelné množství zajímavostí - např. kdo se v čase nejvíc mění v pase (tedy nikoliv v cestovním dokladu).

Neberte ho však na lehkou váhu (nikoliv ten pas, ale našeho sepisovatele Jana Kalendovského), v příloze nám nabízí 14 stran poutavého čtení doplněného 17 diagramy z extraligových partií a fragmentů.

Dojde i na proslulou Amarousis scacchistica, tedy šachovou slepotu. Nejen mistr tesař se utne, ale dokonce i velmistr Širov v partii s Jiřím Štočkem.

Jako malý zákusek si prohlédněme jiné velmistrovské klopýtnutí v partii Kempinski - Štohl.

Černý se uvolnil z vazby tahem 21. ... Db8? a moc si nepomohl. Po 22. Vxd7! se vzdal.

Otevřte si přílohu, dozvíte se víc!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 27.03.2014 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009