Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jm KP I. - Lokomotiva do ligy, Rudice už není poslední

Deváté kolo jihomoravského KP I. přineslo ligovou jistotu Lokomotivě Brno C. Na druhé postupové místo se vyšvihly Vinohrady a mají historickou šanci zahrát si ligu - třetí Ořechov je sice může v příštím kole porazit¸ ale na jeho výhru v posledním kole na Lokomotivě by asi vsadil málokdo.

Větším soupeřem tak může být Vinohradům Veselí nad Moravou, zatímco Adamov je pravděpodobně po čtvrté porážce v řadě už bez šancí.

Lokomotiva Brno C potvrdila letošní suverenitu vítězstvím nad SPgŠ Znojmo 5 : 3. Domácí mají letos excelentně vyrovnanou sestavu a přestože střídají celkem 13 hráčů , nikdo z nich nemá méně než 50%. Cenné je vítězství Milana Šnorka čenými s Lubošem Riškou, ačkoliv se teprve včera vrátil z trenérského maratonu na MČR mládeže v Koutech, kde koučoval početnou a velmi úspěšnou (stříbro a bronz, třetí medaile utekla až v posledním kole) lokomotivní výpravu. Znojemští šli do soutěže sympaticky s vlastními mladými odchovanci, ale po nadšení úvodních kol jim přece jen došly síly - poslední 3 desky vyhrála Lokálka 3 : 0. Záchrana SPgŠ Znojmo na úkor TJ Znojmo nebo bystrckých Olejářů je dost nepravděpodobná.

Vinohrady Brno porazily Duras Brno C 5 : 3 a pootevřely si cestu do II. ligy. Excelentní sezónu v KP I. i v KP II. má jejich lídr Josef Hladík. Dnes porazil úřadující mistryni republiky v praktickém i bleskovém šachu Martinu Marečkovou. V příštím kole budou muset Vinohrady dokazovat své ambice v souboji s Ořechovem. Na jejich porážku nebude čekat jen Ořechov, ale i Veselí nad Moravou. Zápas tradičně okomentovala kapitánka domácích a rozhodčí zápasu Vlaďka Nováková:  

Vzhledem k tomu, že z našeho boje o záchranu se zcela nečekaně stal boj o postup do 2. ligy, nastoupili jsme i proti Durasu téměř kompletní (chyběl nám jen Tomáš Lamser). Hosté sice museli sáhnout trochu hlouběji do útrob své soupisky, ale i tak byli zejména na 2., 4. a 7. desce ratingovými favority. Po krátkém čekání na jednoho opozdilce z řad domácích i hostů vypukly na všech deskách tuhé boje. Do zápasu vstoupili lépe hosté, když po 12. hodině udolal na páté desce Michal Zavadil domácího Mirka Lamsera. Krátce poté byl uzavřen smír na sousední šesté šachovnici, kde domácí Víťa Novák ani hostující Michal Sysel nevytěžili z výměnné francouzské žádnou podstatnou výhodu. Za domácí naštěstí srovnává skóre Martin Hošek vítězstvím proti Michalu Hrabalovi - skóre je tedy 1,5 : 1,5.

V té době Martina Marečková v drsné časové tísni ztrácí postupně dva pěšce a náš lídr Pepa Hladík si s touto výhodou dokáže bezpečně poradit. Bohužel pro nás poté - opět v časové tísni hrubě - chybuje Mira Pakosta na dvojce a je opět srovnáno na 2,5 : 2,5. Jako jízda na horské dráze mi připadala partie mezi Tondou Seidlem a Milanem Donnertem, která nakonec - asi zaslouženě - skončila remízou. Bojuje se už tedy jen na posledních dvou deskách a my pro vítězství potřebujeme získat alespoň 1,5 bodu. Na posledních deskách se bojuje až do závěrečných tísní, ale nám se nakonec daří plnit plán, když oba domácí borci - Libor Štursa i Marian Varga - vyhrávají. Po nervy drásajícím souboji - takový "nervák" to nebyl ani s Adamovem - tedy vítězíme 5 : 3 a máme tak za sebou další náročnou překážku na cestě za naším historickým úspěchem.

Opravdová vlna euforie ale přichází až ve chvíli, kdy zjišťuji, jak hrála ostatní družstva - velké poděkování posíláme hlavně do Tetčic ;-). Současně jsou ale tyto výsledky opakovaným důkazem toho, že v této soutěži si nemůže být jistý nikdo ničím - ani my ne. Ale pocit je to krásnej - kéž by vydržel...

Ořechovští Orli byli dnes v zápase s nedalekými Tetčicemi vysokým favoritem. Loni jejich duel v posledním kole skončil 4 : 4 po boji, který ani v jedné partii nepřekročil 20 tahů... Dnešní remíza 4 : 4 byla jinačí kafe. Ovšem dá se říci, že oběma týmům stejně jako loni zajistitla účast v KP I. i pro příští sezónu . Šance Ořechova, že porazí v posledních dvou kolech rozjeté Vinohrady i bezkonkurenční Lokomotivu, je při vší úctě k jejich sestavě i s velmistrem Krejčím v záloze jen hezkým snem.

Na čtvrté místo postoupilo Veselí nad Moravou po výhře 4,5 : 3,5 se Spartakem Adamov a šanci na návrat do ligy má minimálně stejnou jako Vinohrady nebo Ořechov. V posledních dvou kolech hraje na SPgŠ Znojmo a s Durasem. Pátý Adamov už možná trochu rezignoval, do Veselí přijel bez prvních dvou hráčů soupisky a prohrál po čtvrté v řadě. Škoda, až do 5. kola byl příkladem vyrovnanosti, která drtí jednoho soupeře za druhým. Veselskou reportáž najdete zde.

Jeden z klíčových momentů nejdelší a nejbojovnější partie zápasu. Černý Jiří Marek neopatrně potáhl 29. ... c5 a bílý Petr Vičar už se chystá k 30. Jxg7 s dalším 31. Jxe8. Vzniklá koncovka s oboustrannými šancemi se hrála ještě dalších 35 tahů. Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

Překvapení (ale je to vůbec překvapení?! - Rudice už tři kola neprohrála) se zrodilo v Rudici, kde domácí remízovali s TJ Znojmo 4 : 4. Díky partiím zaslaným současně s výsledky se můžeme podívat na pěkný závěr souboje Zdeňka Kavana s Liborem Chloupkem.

Černý se vzdal po praktickém 42. Se5. Bílý však mohl zahrát i "na krásu" a hezky černého krále procvičit v povelech vpravo-vbok a vlevo-vbok: 42. Dg6 Kg8 43. De6+ Kh8 44. Dxh6+ Kg8 45. Sh7+ Kh8 46. Sf5+ Kg8 47. Se6 mat. 

Největším zklamáním letošní soutěže jsou Olejáři z Bystrce. Dnes prohráli doma s MKS Vyškov 2,5 : 5,5, když se jim nepodařilo vyhrát ani jedinou partii. V příštím kole budou hrát o všechno ve Znojmě. Pokud tam prohrají, čeká je v posledním kole Adamov a v případě porážky smutná jistota, že je někdo z dvojice Rudice - SPgŠ Znojmo předstihne a potopí do KP II. O radosti Vyškovských si můžete přečíst na jejich webu.

Na první desce odolal Václav Pech náporu FM Davida Holemáře a možná... Zdroj: stránky MKS Vyškov

Snad kromě brněnského derby Duras - Lokomotiva jde ve všech ostatních zápasech 10. kola o postup nebo o sestup. Definitivní rozhodnutí však padne až v posledním kole.

10. kolo - 30. 03. 2014
ŠK Tetčice - MKS Vyškov
TJ Znojmo - ŠK Bystrc Oilers
TJ Spartak Adamov - Sokol Rudice
SPgŠ + G Znojmo - ŠK Veselí nad Moravou
ŠK Duras BVK Brno C - ŠK Lokomotiva Brno C
Orel Ořechov - Vinohrady Brno

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 16.03.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
21.09.2014 Losovací schůze krajských přeborů družstev akce
27.04.2014 Jm KP I. 2013/2014 - závěrečná zpráva ke stažení
27.04.2014 Příloha Závěrečné zprávy Jm KP I. 2013-2014 ke stažení
15.04.2014 Jm KP I. 2013-2014, partie z 1-11. kola ke stažení
13.04.2014 Jm KP I. - Rudice a TJ Znojmo dolů, došlo i na Lokálku ke stažení
30.03.2014 Jm KP I. - Vinohrady slaví postup, Vyškov záchranu ke stažení
16.03.2014 Jm KP I. - Lokomotiva do ligy, Rudice už není poslední ke stažení
23.02.2014 Jm KP I. - na medailových postech Ořechov a Vinohrady ke stažení
09.02.2014 Jm KP I. - překvapení na Vinohradech, senzace v Rudici ke stažení
26.01.2014 Jm KP I. - kolo vysokých výsledků a první velmistr v krajských soutěžích ke stažení
12.01.2014 Jm KP I. - vedoucí dvojka zvyšuje náskok, první bod pro Rudici ke stažení
08.12.2013 Jm KP I. - 3x 4:4, rýsuje se dvojice pro ligu ke stažení
24.11.2013 Jm KP I. - hosté bez bodu ke stažení
10.11.2013 Jm KP I. - v čele Lokálka, Adamov a Olejáři ke stažení
20.10.2013 Jm KP I. - ligisti vyhráli, nováčci bez bodů ke stažení
28.06.2013 Rozpis soutěží družstev řízených JmŠS 2013-2014 ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009