Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Padesátka Davida Holemáře

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! V sobotu oslavil FM David Holemář kulaté padesáté ... vítězství v nekonečném bleskovém seriálu U Pásků hraném v Brně každou první sobotu v měsíci.

Úvodní 1. Jc3 přineslo pár vteřinek navíc, ale celkově nezabralo: FM Holemář - FM Burdalev 0-1. Zdroj: Fotogalerie Lokomotivy Brno

Na šachové "březnové idy" (památný den svržení diktátora Caesara) se těšilo hned několik "spiklenců", ale Vít Bureš i FM Kirill Burdalev poztráceli body s hráči ze středu pole, Slavomír Sremaňák se na turnaji stavil cestou z páteční oslavy zkoušky na medicíně a ostatní na brněnského blicařského Caesara při vší úctě neměli.

Ale možná to bylo tím, že idy jsou až v polovině měsíce, zatímco turnaj se hrál o březnových kalendách (první den v měsíci). Tak máme alespoň od Jana Kalendovského rozšířené zpravodajství v příloze obsahující i několik komentovaných bleskovek šachového císaře Michaila Tala.

Jeden poněkud necísařský závěr známý prý i z Šachisty začátečníka připravil soupeři černými Vít Bureš. Po záludném 7. ... Jd4 a braní druhého černého jezdce 8. Sxd5?

se bílý dočkal nečekaného 8. ... Dxd5! a po 9. Jxd5 Jf3+ 10. Kf1 ještě nečekanějšího 10. ... Sh3 mat!

Otevřte si přílohu Jana Kalendovského!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 04.03.2014 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009