Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 9.kolo

Dobojováno. V posledním kole VSK Univerzita Brno dokázala potvrdit své vedoucí postavení i s TJ Tatranem Poštorná a nedala dalším dotírajícím celkům šanci o prvenství bojovat: v souboji o druhé místo těsně zvítězilo TJ ŠK Veselí nad Moravou B v Hodoníně a ŠK Lokomotiva Brno F přes vysokou výhru s KŠ TJ Bučovicemi dosáhla jen na třetí příčku. Š.K. 1923 Sokol Kyjov smetl konkurenta TJ Podlužan Prušánky a definitivně si zajistil setrvání v soutěži na sedmém místě, stejně jako Prušánky na osmém. MKS Vyškov B přes překvapivou a vysokou výhru s TJ Slavojem Velké Pavlovice setrval na místě devátém, z kterého jako nejlepší z týmů na devátých místech všech skupin JmKPII sestoupí pouze v případě sestupu dvou a nebo více družstev z KPI.

VSK Universita Brno – TJ Tatran Poštorná. Domácím stačilo k postupu jakékoliv vítězství, jakous takous jiskřičku naděje měli stále i hosté, i když pouze v případě remízy v zápase Hodonín-Veselí B. Ale na rozhodující duel přijeli bez lídra a s třemi náhradníky, takže mírným favoritem byli domácí. Když k tomu přičteme letošní formu zabijáckého tria v dresu Univerzity Hladík-Slepov-Zerdaloglu stačilo to na vítězství 5-3 a mohlo se slavit i bez znalosti ostatních výsledků. Univerzita se tak po prohrách v šestém a sedmém kole dokázala vzchopit a podařenou sezonu zaslouženě završili vítězstvím celé soutěže.

ŠK Hodonín – TJ ŠK Veselí nad Moravou B. Tradiční duel měl letos náboj možného postupu vítěze utkání, i když pouze v případě, že by Univerzita nezvítězila (což ale vzhledem k soupeři – TJ Tatran Poštorná – bylo reálné). Favoritem byli bezesporu domácí, ale veselané letos předvádí výborné výkony. Domácím naprosto selhali zadáci a už po časovkách to bylo 1-4. Domácí borci na 3., 4. a 5. desce sice dotahovali jako o život, ale nestačilo to ani na srovnání skóre – i když na třetí šachovnici domácí R.Pešák tvrdošíjně odmítl všech devatenáct (!) nabídek remízy soupeře a v zavřené pozici s třemi těžkými figurami na obou stranách vyzkoušel snad všechny možné průlomy… Rezignoval (rozuměj - přijmul nabídku remízy) až když rozhodčí podával další partiář a soupeř s posledními pěti minutami na hodinách nervózně posedával a děsil se představy, že se ho soupeř snad zkouší utahat na čas…. Celkem 3,5-4,5.

ŠK Lokomotiva F byla v nejsilnější sestavě jednoznačným favoritem s KŠ TJ Bučovice. Dokonce v případě jisté konstelace ostatních výsledků to stále mohl být postup. Hostům tak pustili jen dvě plichty a vyprovodili je do okresního přeboru 7-1.

MKS Vyškov B s ŠK Slavojem Velké Pavlovice bojoval o důležité body a snahu přenechat nelichotivé deváté místo nějakému jinému zájemci…. Favorizovaní hosté, kteří však již o nic nehráli, překvapivě na rozběsněné vyškovany nestačili a domácí si připsali překvapivou a výraznou výhru 6-2. Na opuštění devátého místa to sice nestačilo, ale rozhodně se nemají za co stydět.

Š.K. 1923 Sokol Kyjov s TJ Podlužanem Prušánky B nenechal nic náhodě a nespoléhal na prohru Vyškova s Velkými Pavlovicemi (která se beztak nekonala…) a hostům, kteří přijeli bez jediného hráče základní sestavy deklasovali 7-1. Pro oba celky to znamená udržení v soutěži.

Podtrženo sečteno – stálým a zoufalým bojovníkům o postup do KPI jako už mnohokrát vypálil rybník nováček naší skupiny (přestup z JmKPIIB jako první náhradník mezi sestupujícími z loňského ročníku!) VSK Universita Brno. Jasným sestupujícím je KŠ TJ Bučovice, v případě sestupu dvou a více družstev z KPI sestoupí ještě MKS Vyškov B.

Skončil první ročník JmKPII s desetičlennými skupinami. Na dramatičnosti a zajímavosti mu to vůbec neubralo, spíše naopak. Tak dramatický a mnohoznačný závěr dlouho nepamatuji a rozhodně to svědčí o tom, že s naší skupinou to není tak zlé – ještě tak, aby z ní zase někdy postoupil nějaký nebrněnský tým:-) Ale to až někdy příště….

Jiří Myšulka
Vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 03.03.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
21.09.2014 Losovací schůze krajských přeborů družstev akce
06.03.2014 JmKPIIC 2013/2014 ALL STARS + závěrečná zpráva ke stažení
03.03.2014 JmKPIIC 9.kolo ke stažení
16.02.2014 JmKPIIC 8.kolo ke stažení
02.02.2014 JmKPIIC 7.kolo ke stažení
19.01.2014 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
05.01.2014 JmKPIIC 5.kolo ke stažení
15.12.2013 JmKPIIC 4.kolo ke stažení
01.12.2013 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
17.11.2013 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
03.11.2013 JmKPIIC 1.kolo ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009