Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

KPIIB - 8. kolo

Že je velmi ošidné předpovídat výsledek šachových zápasů, to ví asi každý čtenář tohoto webu. Kdo se však těšil na napínavé souboje o postup a na druhém konci tabulky o záchranu, jež los osmého kola sliboval, musel být notně zklamán přístupem „papírově slabších celků“, které jako by to zabalily již předem a na utkání se dostavily jen v sedmi hráčích. Dva kontumační výsledky v rozhodujících soubojích – to tato skupina (a že ji sleduji již dlouho) nepamatuje.

 

Kapitán Durasu Rudolf Moulis neměl pro absentéra Zuzička žádné pochopení (prý neumí číst maily) a vývoj zápasu mu dal za pravdu, neboť durasáci kladli jundrovským jezdcům nečekaně tuhý odpor a při kompletnosti družstva mohli pomýšlet i na zápasovou remízu (ta by ovšem k postupu ze soutěže nestačila). Kromě kontumace na poslední desce Durasu zlomila vaz prohra na druhé a třetí desce.

 

Na druhé straně tabulky rovněž ve značně proděravělé a nekompletní sestavě Lokomotiva Brno E. O příčinách lokomotivní web zarytě mlčí, ale i zde byla reálná šance na výhru a záchranu v soutěži – za velké překvapení můžeme označit výhry Ondřeje Šaršona a Veroniky Bartošové nad svými daleko zkušenějšími a výkonnostně silnějšími soupeři. Zápas viděl kapitán domácích Vladimír Hruška takto:

 

Ve Střelicích jsme tentokrát díky počátku prázdninového týdne přivítali mládežnické torzo Lokálky E (na první desce hostí nastoupil až šestý hráč soupisky!) a krom toho sestava hostů čítala jen 7 jmen, takže jsme se těšili na bezbolestný příděl bodů a vylepšení skóre. Jenže předpoklady na papíře jsou pouze teorie a skutečnost je obvykle… řekněme mnohem zajímavější.  Kontumační vedení 1:0 dlouho nevydrželo – dvě remízy (rychlá Radek Pokorný, po boji Vašek Farář) doplnil těžkým přehlédnutím Karel Horák – zadní desky tak mají dohráno, stav je 2:2 a k tomu ještě navíc na první šachovnici drtí hostující  Ondra Šaršon domácího mazáka Kučeru tvrdým útokem, který asi nejde ustát. Ještě že má po celou sezónu skvělou formu Laďa Peša a také Vladan Hrdlička, který zejména s bílými umí a prokazuje oprávněnost nominace na 3. místě soupisky. Všechny tyto 3 partie končí podle předpokladů a stav je 4:3. Moje partie se hraje jako poslední, soupeř mi trochu pomohl zbytečným oslabením pozice před svým králem a vzniklou věžovku s dvěma pěšci navíc již nejde nevyhrát.

 

O postupujícím celku Jezdci Jundrov je jasno, o sestupujících – Lokomotivě Brno E  a Kuřimi C, jež prohrála doma vysoko se Znojmem 1 : 7, je jasno. Zatímco Kuřim sestup trápit nemusí, postup si vybojuje z OP Brno-venkov, Lokomotivu může sestup hodně mrzet.

 

Zbývající utkání se odehrávala v klidném duchu, družstva již věděla, že setrvají v klidném středu tabulky. Lokomotiva D si doma poradila s hrušovanskými sebranci 6 : 2 a béčko Moravské Slavie si zajelo do Tetčic na výhru 5,5 : 2,5.

 

Tato zpráva obsahuje i odkazy na weby klubů, kde se články o nedělních bojích již objevily. Zpravodaj ze soutěže pak přikládáme v příloze. Závěrečné deváté kolo bude netradiční nejen v tom, že nastává tak brzy (loni se hrála soutěž ještě na 11 kol), ale i tím, že většina utkání se odehraje v prostorách jundrovského AS klubu a po utkáních budou hráči mít možnost chvíli posedět a vzájemně i napříč kluby zhodnotit letošní sezónu.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 17.02.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
21.09.2014 Losovací schůze krajských přeborů družstev akce
20.09.2014 (Téměř) Úvodní zpráva KPIIB družstev článek
11.04.2014 Závěrečná zpráva KPIIB družstev ke stažení
06.03.2014 KPIIB - závěrečné 9. kolo ke stažení
17.02.2014 KPIIB - 8. kolo ke stažení
05.02.2014 KPIIB - 7. kolo ke stažení
24.01.2014 KPIIB - 6. kolo ke stažení
06.01.2014 KPIIB - 5. kolo ke stažení
18.12.2013 KPIIB - 4. kolo ke stažení
03.12.2013 KPIIB - konečně bez pokut! ke stažení
20.11.2013 KP2B - zpráva z 2. kola ke stažení
05.11.2013 KPIIB - 1. kolo ke stažení
01.11.2013 Favoritem KPIIB jsou Jezdci Jundrov ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009