Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - Vedoucí šestka jak na kolotoči, Duras již třetí, Lokomotiva vzala bod Polabinám

Ani 7. kolo neubralo nic na nesmírné vyrovnanosti a zatím ještě žádný z týmů neudržel své vedení do dalšího kola. Že soutěž bez nadsázky připomíná přesýpací hodiny je vidět z výsledků na první pohled. Vedoucí Polabiny nečekaně ztratily v Brně remízou s poslední Lokomotivou, druhé Staré Město inkasovalo tvrdý direkt od Durasu (1,5 : 6,5), třetí Kroměříž remizovala ve Frýdku-Místku a čtvrté Dalešice v Litovli. To umožnilo prodrat se až z 5. místa do čela Slavii Orlové, která hladce porazila Ostravu 6 : 2. O skóre druhé jsou Polabiny a třetí Duras, nicméně špici na dostřel má reálně šest týmů. Na opačném pólu se prakticky netenčí ztráta Lokomotivy Brno s Ostravou a otazník tak zřejmě visí jen nad třetím sestupujícím. Důležité vítězství vybojovala Chrudim v přímém souboji se Zlínem a poslala jej místo sebe do červené zóny. Chrudim má však již předehráno 8. kolo s frýdecko-místeckou zálohou (4,5 : 3,5) a bude tak muset čekat na zaváhání svých konkurentů.

A začínáme zápasem v Brně, kde se na půdě poslední Lokomotivy představily vedoucí Polabiny. Rozhodně se však nejednalo o souboj Davida s Goliášem, neb Brňané nastoupili v silné sestavě a podle ratingů nebyli horším týmem. To zápas také plně potvrdil a obě strany musely kapitulovat jen jednou. Za hosty skóroval FM Aleš Jedlička proti WIM Petře Sochorové a za domácí pak vyrovnával v poslední partii GM Radek Kalod proti FM Martinu Červenému. Zápasová remíza nedělá jistě radost ani jednomu z týmů, neb domácím se krátí čas k dohnání delšího terénu a Polabiny zase přišly o vedoucí postavení v tabulce. Lokomotiva Brno - 2222 Polabiny 4 : 4.

Staré Město přivítalo Duras a chtělo jistě potvrdit své ambice atakem na vedoucí tabulkové postavení. Trochu slabší sestavou však domácí pasovali do role favorita brněnský tým, který přijel bojovat o malou postupovou naději prakticky v základu. Že však utkání skončí pro domácí debaklem čekal jistě málokdo a nutno říci, že Durasu zápas prostě vyšel. Do vedení jej poslal  zdatný náhradník Vít Bureš, který obětí dvou pěšců získal silnou iniciativu a tu posléze přetavil v celý bod. Poté navýšil vedení Brňanů GM Peter Michalík, který v nejasné pozici využil lepšího času proti nedávnému přemožiteli GM Davida Navary IM Richardu Biolkovi jr., a když poté musel kapitulovat také IM Pavel Zpěvák proti GM Janu Bernáškovi, bylo i vzhledem k dalšímu průběhu prakticky rozhodnuto. Po remíze v partii IM Jan Sosna - GM Tomáš Polák zajistil Durasu rozhodující bod dobře hrající Bronislav Vymazal, který porazil Vojtěcha Dobeše. Po korektní remíze FM Jiří Majer - Petr Bažant sr. měli domácí slibné šance v partiích IM Neklan Vyskočil - Petr Bažant jr. a Petr Kapusta - Petr Skácelík. Ani zde se však neurodilo a zásluhou Petra Skácelíka Duras naopak ještě zvýšil celkový rozdíl na pět bodů. Nečekaně vysoké vítězství udrželo Brňany v postupové hře, kterou stále mohou hrát i ve Starém Městě. To však musí nyní vyhrávat a doufat nejen ve ztráty konkurentů, ale také v zlepšení celkového skóre, které jest prvním pomocným hodnocením při rovnosti bodů. Staré Město - Duras BVK Královo Pole 1,5 : 6,5.

Extraligová záloha Tatranu Litovel přivítala Caissu Pivovar Dalešice a potřebovala bodovat k odlepení se z červeného pásma. Bodovat však potřeboval také jediný zástupce z Vysočiny, a to k udržení svých postupových naději. Sestavy obou týmů vykazovaly trhliny (GM Krejčí, IM Stachowiak - GM Velička), a tak se ani nebylo co divit, když vyrovnaný zápas přinesl i vyrovnaný výsledek. Ten, jak už to v tříbodovém systému bývá, nepřinesl radost nikomu, a tak se v obou táborech spíše jen zvýšilo napětí. Dalešický komentář nabízí vč. fotografií tradičně IM David Kaňovský, litovelský "pivní" pohled pak aktér poslední partie CM Pavel Strašil. Tatran Litovel "B" - Caissa Pivovar Dalešice 4 : 4.

Caissa Pivovar Dalešice - nejblíže Jan Tesař, jehož závěrečná remíza proti CM Pavlu Strašilovi znamenala i remízu zápasovou 

Body jako sůl potřebují také ve Zlíně, kam přijela k existenčnímu zápasu Chrudim. Existenčnímu proto, že Východočeši mají o jeden odehraný zápas více a nacházeli se před tímto zápasem v sestupovém pásmu. Tomu odpovídala také sestava, ve které chyběli jen málo hrající FM Jiří Tůma s Vratislavem Jarábkem. Zahanbit se však nenechali ani domácí, kteří rovněž postavili téměř to nejlepší, a tak se dal čekat vyrovnaný boj. Podle zlínské reportáže se však zápas vyvíjel spíše ve prospěch chrudimského týmu, který koncentrovaným výkonem nakonec dokázal v dalekém Zlíně zvítězit. Tím současně svrhnul svého soka do sestupových příček a uchoval si naději na záchranu. Zlín naopak čeká nelehký los (Dalešice, Duras, Lokomotiva, Staré Město) a jeho osud bude zřejmě podobně jako loni viset do poslední chvíle na vlásku. ŠK Zlín - ŠO Chrudim 3 : 5.

Další z adeptů na postup Slavia Kroměříž zavítala do Frýdku-Místku, kde se jim postavila extraligová záloha Beskydské šachové školy. Domácí tým měl odehraný zápas více (prohra v Chrudimi 4,5 : 3,5), a tak by se mu i přes solidních 10 bodů nějaký další hodil. Pro tento cíl domácí nasadili poprvé v sezóně základní sestavu, zatímco Kroměříži chyběl IM Alois Lanč. Těžký zápas, který neměl favorita, potvrdil i zde vyrovnanost soutěže a přinesl již třetí remízu v tomto kole. Z krátké domácí zprávy jsou patrné úleva i radost nad získaným bodem, zatímco v Kroměříži spíše smutní nad nevyužitou možností jít samostatně do čela. Nic však není ztraceno, vždyť ze 4. místa chybí na Olymp pouhý bod a vše se může jako již tolikrát rychle změnit. BŠS Frýdek-Místek - Slavia Kroměříž 4 : 4.

Slavia Orlová přivítala v regionálním derby TJ Ostravu a byla i přes neúčast velmistrů Kislinského, Andreeva a WIM Karolíny Olšarové favoritem. Ostravskému nováčkovi se nedaří a navíc se musel obejít bez FM Ivana Břečky. Výsledek zápasu tak nebyl velkým překvapením a domácí tým vysoké vítězství, které si můžete prohlédnout v sekci Online aktuálně, katapultovalo z 5. místa dokonce do čela! Uvidíme tedy, jak s tím jeden z favoritů soutěže naloží v dalším průběhu (Kroměříž, Chrudim, Dalešice, Duras) a zda se již v příštím kole nebude pořadí zase měnit. Slavia Orlová - TJ Ostrava 6 : 2.

Výsledky a další statistiky můžete nalézt tradičně ve svazové databázi a chess-results. V příštím kole, hraném 23.2.2014, se utkají:

2222 Polabiny - Tj Ostrava
Slavia Kroměříž - Slavia Orlová
ŠO Chrudim - BŠŠ Frýdek-Místek "B"
Caissa Pivovat Dalešice - ŠK Zlín
Duras BVK Královo Pole - Tatran Litovel "B"
Lokomotiva Brno - Staré Město

Soubor ke stažení: [doc]

přidal Neklan Vyskočil dne 11.02.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
26.04.2014 1LV - závěrečná zpráva ke stažení
15.04.2014 1LV - partie 1.-11. kola ke stažení
14.04.2014 1. liga východ - Polabiny postupují, dolů Lokomotiva, Litovel "B" a Ostrava ke stažení
07.04.2014 1LV - partie 1.-10. kola ke stažení
01.04.2014 1. liga východ - Duras s Lokomotivou výhrami udrželi své naděje, na obou pólech stav nezměněn ke stažení
19.03.2014 1LV - partie 1.-9. kolo ke stažení
19.03.2014 1. liga východ - Duras stíhá Polabiny, Lokomotiva vítězí v Litovli a ještě žije, první padák Ostravě ke stažení
26.02.2014 1LV - partie 1.-8. kola ke stažení
24.02.2014 1. liga východ - Polabiny střídají Orlovou, Duras již druhý, Lokomotiva krůček od propasti ke stažení
12.02.2014 1LV - partie 1.-7. kolo ke stažení
11.02.2014 1. liga východ - Vedoucí šestka jak na kolotoči, Duras již třetí, Lokomotiva vzala bod Polabinám ke stažení
28.01.2014 1LV - partie 1.-6. kolo ke stažení
27.01.2014 1. liga východ - povstání ponížených posílá do čela Polabiny, v brněnském derby úspěšnější Duras ke stažení
15.01.2014 1LV - partie 1.-5. kolo ke stažení
14.01.2014 1. liga východ - Oslabené Polabiny šokovaly kompletní Duras, Lokomotiva podlehla vedoucím Dalešicím ke stažení
11.12.2013 1LV - partie 1. - 4. kola ke stažení
09.12.2013 1. liga východ - Po loupeži Durasu v Dalešicích již nikdo bez prohry, Lokomotiva připsala první bod ke stažení
27.11.2013 1LV - partie 1.-3. kolo ke stažení
25.11.2013 1. liga východ - Na čele Dalešice, Duras jen remizoval s Chrudimí, Lokomotiva stále bez bodu ke stažení
12.11.2013 1LV - partie 1.-2. kolo ke stažení
11.11.2013 1. liga východ - Trápení favoritů využily Polabiny a vedou, Brňané tentokrát s nulou ke stažení
25.10.2013 1LV - partie 1. kolo ke stažení
22.10.2013 1. liga východ - favorité na úvod nezaváhali, Brňané na 50% ke stažení
14.10.2013 1. liga východ 2013/2014 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009