Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Volební konference JmŠS v pondělí 17. ledna.

Volební Konference JmŠS proběhne v pondělí 17.1.2005 v Boby Centru v Brně od 17,00 hodin. Bližší informace lze nalézt v následujícím "novoročním" dopise předsedům šachových oddílů a v přiloženém zápise z poslední schůze VV JmŠS.


Vážení šachoví přátelé,
dovolte, abych Vám poděkoval za spolupráci v právě končícím roce 2004 a popřál Vám mnoho šachových, pracovních i osobních úspěchů v roce 2005.

Oddíly jsou základem šachového hnutí a jejich předsedové a činovníci těmi, kteří rozhodují o současnosti i budoucnosti organizovaného šachu u nás. Proto je mým největším šachovým novoročním přáním, aby se Vaší práci, která je téměř neviditelná, ale nikdy nekončí, dostalo neformálního ocenění a uznání od Vašich oddílových kolegů a alespoň maličkého pochopení od Vašich rodinných příslušníků. Pokud je toto přání utopií, přijměte alespoň poděkování ode mne.

Jihomoravský šachový svaz si založily šachové oddíly z jihu Moravy nikoliv proto, aby jim vládl, vybíral příspěvky a uděloval pokuty, ale zejména proto, aby pro ně vytvořil strukturu soutěží dospělých i mládeže, která bude nejlépe vyhovovat jejich potřebám a zajistil legislativně, informačně a organizačně prostředí, které je bude stimulovat k pokračování a rozvoji všech šachových činností. A to jak činností hlavních (tj. soutěžních - zmiňme zde např. nezadržitelné směřování Lokomotivy Brno do extraligy, stále rostoucí šachový festival ve Znojmě nebo založení tréninkového centra mládeže pod vedenim velmistra Tomáše Poláka) tak i těch souvisejících (za všechny třeba otevírání šachových kaváren v Brně, distribuce a servis špičkové šachové digitální techniky DGT v Prušánkách nebo publicistická a dopisovatelská činnost uznávaného šachového historika Jana Kalendovského).

Zejména ti, kteří jsou na oddílové úrovni nejaktivnější, by měli mít největší zájem na dobrém fungování krajského šachového svazu. V pondělí 17. ledna 2005 proběhne od 17,00 hodin v brněnském Boby Centru volební konference Jihomoravského šachového svazu, která zvolí nové vedení na další tříleté období. VV JmŠS vyzývá všechny oddíly a okresní svazy, aby navrhly kandidáty do Výkonného výboru a Revizní komise. Kontakty s rozhodujícími osobami z vedení svazu, informace z první ruky a možnost rozhodování o dalším vývoji JmŠS jsou hlavní odměnou za vynaložený čas a síly. Právo účasti na Konferenci s hlasem rozhodujícím mají 3 delegáti z každého okresního šachového svazu (jejich jména by měla být nahlašena do 10.1.2005, aby stihli předem obdržet a prostudovat materiály ke Konferenci), hosté jsou srdečně zváni.

Do 31.12.2004 by měly být odeslány přihlášky do konkurzů na krajské soutěže v roce 2005 (přebor JmŠS klasický, v rapid šachu a bleskovém šachu, přebor v rapid šachu do 18 a 20 let a Jihomoravský pohár pětičlenných družstev). Výsledky budou oznámeny na konferenci JmŠS 17.1.2005. Všechny tyto soutěže si získaly svou prestiž. VV JmŠS vyzývá pořadatele k zaslání přihlášek do konkurzů a zve všechny hráče k účasti. Zejména Pohár pětičlenných družstev je soutěží koncipovanou jako setkání všech jihomoravských oddílů, tedy i těch menších, se kterými se kromě mistrovských soutěží družstev prakticky nesetkáváme. Pročtěte si pozorně propozice a přijměte pozvání k účasti.

Přes překotný rozvoj internetu zůstává nejlepší propagací šachového hnutí zpravodajství ve sdělovacích prostředcích. Psát, psát a zase psát, to je nejosvědčenější metoda k tomu, aby sportovní redaktoři místních, okresních a regionálních novin alepoň občas nějaké články o šachu zveřejnili. Kdo se nechá odradit po prvním nebo druhém neúspěchu velmi chybuje. Když se podaří prosadit pravidelné zpravodajství nebo samostatnou rubriku, je vyhráno. Ale taky ne navždy. Jedna taková rubrika v nejčtenějším deníku (Mladá Fronta) Dnes v posledních týdnech vážně onemocněla a možná úplně umírá. Pravidelná čtvrteční hlídka Jana Kalendovského v regionální příloze byla podstatně krácena nebo nevyšla vůbec. Pánem v novinách by však měl být čtenář. Pokud tyto informace chceme, napišme, zamailujme, zavolejme do brněnské regionální redakce a žádejme vysvětlení, proč byla rubrika nejfundovanějšího brněnského šachového publicisty a historika takto omezena. Pokud se neozveme my, nikdo jiný to za nás neudělá.

Vážení přátelé,
neváhejte, navštivte a přidejte si do svých oblíbených položek internetové stránky Jihomoravského šachového svazu http://www.jmss.chess.cz/, kde naleznete aktuální i archívní informace o šachovém dění na jižní Moravě. Nejnověji např. zápis z poslední schůze VV JmŠS (zájemci o práci ve VV JmŠS tam nejlépe zjistí, co asi práce ve výboru obnáší) a texty vyhlášených konkurzů na pořadatele soutěží v roce 2005. Nezajímavá nebude ani tabulka průběžného pořadí Krajského přeboru v rapid šachu mládeže po dvou turnajích (Brankovice, Břeclav). Pokud občas zabrousíte do rubriky archív a naučíte se vyhledávat informace podle sekcí nebo klíčových slov, zjistíte, že zde lze nalézt prakticky všechno od výsledků soutěží přes zápisy z jednání orgánů JmŠS a přehledy hospodaření až po tabulku variabilních symbolů a formuláře partiářů a zápisů o utkání.

Přeji ještě jednou veselý Silvestr, optimistický Nový rok a hodně velkorysých plánů a splněných přání v roce 2005.
David Ciprys
Jihomoravský šachový svaz

Soubor ke stažení: [rtf]

přidal David Ciprys dne 29.12.2004 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009