Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

KPIIB - 6. kolo

Málem první kanár v soutěži – výsledek 7,5 : 0,5 se neodehrál v zápase favorita soutěže Jezdců Jundrov  (ti tentokrát zvítězili nad Tetčicemi „jen“ 6 : 2) ani Durasu Brno „D“, který rovněž v jednoznačném utkání, kdy po dvou hodinách vedl 4,5 : 0,5 rozstřílel Znojmo B při třech remízách 5,5 : 2,5, když hosté jediné vítězství zaznamenali až v poslední hrané partii – ale v záchranářských bojích na konci tabulky takovýmto poměrem zvítězila Lokomotiva Brno D na půdě kuřimského céčka. Podrobný přehled výsledků přináší zpravodaj v příloze, další informace lze zjistit na webových stránkách ŠSČR.
 
Boje jsou tak stále napínavé nejen o postup, kde se rozhodne mezi Jundrovem a Durasem, ale i o záchranu, kde to připomíná situaci topících zoufale se stahujících vzájemně ke dnu. Celkem „zatím nahoře“ se po tomto kole ocitli hrušovanští sebranci, tím „zatím topícím se“ jsou střeličtí šachisté. O jejich zápasu došel podrobný raport u obou stran – sejme slovo nejdříve střeleckému Vladimíru Hruškovi:
 
Utkání přes svou důležitost pro obě družstva probíhalo velmi přátelsky, přesto naše družstvo na ně bude muset rychle zapomenout. Nezbude než otřepat se z debaklu a pokusit se napravit co se ještě dá. Průšvih začal celkem záhy na mé ( 4.) šachovnici, když jsem si dovolil odmítnout nabídku remízy, aby mne pak Tomáš Rösner (prakticky ještě v zahájení) doslova přimrazil k židli tahem, jehož důsledky podle svých slov ani moc nepočítal, spíše odhadl… ale odhadl je skvěle, což potvrdil i počítačový rozbor. Já měl nepříjemnou volbu ze tří možností – buď ztratit pěšce, nebo jít do šílené zápletky se spoustou nejasných variant, nebo přijmout pasivní pozici s vyrovnaným materiálem. Vybral jsem si třetí možnost, ale tušil jsem, že to nedopadne dobře, což mi Tomáš celkem snadno a elegantně dokázal. Následovaly další a další drobné i větší přehmaty na zadních šachovnicích, bohužel vždy na straně domácích hráčů. Svůj „den blbec“ si vybrali i spolehliví solidní borci jako Vašek Farář a Radek Pokorný, k tomu ještě Karel Horák přidal svou tradiční nedisciplinovanost při zapisování partie (soupeř byl velkorysý, nic nereklamoval a poradil si s Karlem i tak). Nic už nebyly platné individuálně cenné remízy na prvních dvou deskách s nejsilnějšími hráči hostů, ani trpělivá hra a nakonec i výhra Vladana Hrdličky se zkušeným panem Muchou v poslední partii, která již jen kosmeticky korigovala děsivé skóre 1:6…
 
A takto viděl utkání hrušovanský šéf Tomáš Rösner:
Sestava domluvena v pátek, poprvé v sezoně nastupujeme v nejsilnějším složení, velký to úspěch! "Znojmáci" vyrážejí před osmou hodinou, chceme na místo srazu dorazit dříve než "hrušovanská" půlka týmu. Sraz je na obvyklém místě - strašlivá nálevna na pohořelickém náměstí snad ani nemá jméno, důležité ovšem je, že od božího rána nabízí točené pivo - většina šachistů víc ke štěstí nepotřebuje!

Po "doplnění paliva" vyrážíme do Střelic. V hrací místnosti nás přivítal vždy usměvavý Mirek Hruška, kterému ovšem úsměv na rtech zmrznul ve chvíli, kdy spatřil naši sestavu. S předstíranou rozmrzelostí si nahlas postěžoval, že zrovna proti nim vyrazíme v nejsilnějším složení, jako by už tušil že se blíží pohroma.
Jako první dohrál Mirek Vlk na první šachovnici. Pozice se velmi rychle vyčistila a remíza byla logickým výsledkem. Borci na druhé šachovnici se na remíze domluvili vzápětí - tentokrát ovšem po zajímavé přestřelce ve střední hře. Lepší pozici z ní vytěžil domácí hráč, Olda Dobeš naštěstí viděl že tahá za kratší konec a pohotově nabídnul plichtu, kterou soupeř akceptoval. Na čtvrté šachovnici stačila chvilka nepozornosti na začátku střední hry - Mirek Hruška na okamžik pozapomněl, že by si měl krýt slabý bod e6 a o osudu partie bylo překvapivě brzy rozhodnuto. Na druhou stranu, v pátém tahu odmítnul nabízenou remízu, takže si za prohru může vlastně sám :) . Vedeme 2:1 a při pohledu na ostatní šachovnice je zřejmé, že body poputují do Hrušovan. Svým výtvorem se pochlubím, partii Rösner - Hruška si můžete přehrát zde.

A nyní jen stručně, neboť jsem spěchal do nejbližší hospody s wifi připojením, ve třináct hodin začínal přímý přenos z finále kulečníkového superturnaje v Holandsku :). Na trojce stál Karlík Mucha od samého počátku podezřele, partie nemohla dopadnout jinak než jak nakonec dopadla - výhrou domácího borce. Na páté šachovnici se Davidovi podle vlastních slov nepovedlo zahájení a v pozici se necítil dobře. Postupným zjednodušováním se pozice vyrovnala a v koncovce nakonec i otočila. Na šestce se hrála hodně divoká partie, z přestřelky vyšel lépe Roman a v koncovce uplatnil převahu kvality. Na sedmé šachovnici se děly neuvěřitelné věci - Luboš v šíleně gulášoidní pozici přišel o dámu, aby o několik tahů později vedl o figuru. Raději ani nechci znát průběh partie! Na osmičce Zbyněk brzy získal figuru a materiální převahu postupně uplatnil.

Na závěr jedna zbytečná otázka - co myslíte, zapíjelo se vítězství či nezapíjelo? :D

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 24.01.2014 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
21.09.2014 Losovací schůze krajských přeborů družstev akce
20.09.2014 (Téměř) Úvodní zpráva KPIIB družstev článek
11.04.2014 Závěrečná zpráva KPIIB družstev ke stažení
06.03.2014 KPIIB - závěrečné 9. kolo ke stažení
17.02.2014 KPIIB - 8. kolo ke stažení
05.02.2014 KPIIB - 7. kolo ke stažení
24.01.2014 KPIIB - 6. kolo ke stažení
06.01.2014 KPIIB - 5. kolo ke stažení
18.12.2013 KPIIB - 4. kolo ke stažení
03.12.2013 KPIIB - konečně bez pokut! ke stažení
20.11.2013 KP2B - zpráva z 2. kola ke stažení
05.11.2013 KPIIB - 1. kolo ke stažení
01.11.2013 Favoritem KPIIB jsou Jezdci Jundrov ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009