Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - Po loupeži Durasu v Dalešicích již nikdo bez prohry, Lokomotiva připsala první bod

Po 4. kole se tabulka východní prvoligové skupiny velmi vyrovnala a jen se potvrdilo, že ani letos nebude výraznějších lídrů. Došlo i na jediný stoprocentní tým Caissa Pivovar Dalešice, který v domácím prostředí podlehl Durasu Brno. Na růžích ustláno neměl ani druhý tým v pořadí Beskydská šachová škola "B". Nedělní mač na půdě Polabin i sobotní předehrávka 8. kola v Chrudimi nedopadly pro frýdecko-místeckou zálohu dobře, což znamená pád do neklidného středu tabulky. Právě Chrudim začíná napravovat špatný začátek sezóny a k dosavadnímu bodu přidala krom již zmíněných tří s BŠŠ další bod s Lokomotivou Brno. Pro Lokomotivu je zase bod za tuto remízu vůbec prvním v soutěži a doufejme, že svou sbírku v roce 2014 podstatně rozšíří. Podle představ se jistě nedaří ani dalšímu z favoritů Slavii Orlová. Ta si v průměrné sestavě neporadila se Zlínem a remízou ztratila v soutěži už pátý bod. Po dvou remízách a prohře konečně zabral Tatran Litovel "B", který v silné sestavě vyhrál na půdě nováčka z Ostravy. Po úvodní prohře v Dalešicích zaznamenala hattrick Slavia Kroměříž, která po vítězství nad Starým Městem přezimuje v čele tabulky.

Polabiny nastoupily po minulé porážce v Dalešicích v domácím prostředí. Sestava s prvními šesti hráči soupisky, doplněná nadějným Janem Macháněm a v sobotu na Losinském kaprovi úspěšném veteránovi Františku Navrátilovi, dávala tušit bodový zisk. V cestě však stál dosud úspěšný mladý tým z Frýdku-Místku. Ten s sebou ovšem nepřivezl jednoho z lídrů IM Vojtěcha Rojíčka a možná právě tato absence sehrála důležitou roli. Za domácí bodovali FM Aleš Jedlička, Jan Macháň a trochu nečekaně také FM Martin Červený, který v souboji na 2. šachovnici porazil černými figurami neprůstřelného IM Sergeje Vesselovského. Čestný úspěch hostů zaznamenal na 8. šachovnici Jiří Kozel. 2222 Polabiny - Beskydská šachová škola "B" 5 : 3.

Duras vyrazil k lídrovi tabulky do Dalešic po předchozích ztrátách s Kroměříží a Chrudimí v poměrně silné sestavě. Chyběli sice hned tři hráči, ovšem vedle GM Petera Michalíka byli Martin Blahynka s FM Jiřím Majerem zdatně zastoupeni rovnocennými náhradníky. Zahanbit se však nenechali ani domácí, kteří postavili prakticky základní sestavu, a tak se dal očekávat tvrdý a dlouhý boj. V pěkném prostředí dalešického pivovaru, kde se navíc konaly zvěřinové hody, bylo možnézhlédnout známé nápisy na stěnách a mnohé evokovalo vzpomínky na zdejší natáčení skvělého českého filmu Postřižiny. Pro hráče bylo navíc připraveno menší občerstvení v podobě táče s vodou a k dispozici byla též otevřená restaurace. Jediné, co by se dalo této krásné hrací místnosti vytknout, byla místní teplota, díky níž hráli někteří v zimních bundách. Pohodovou atmosféru zápasu to však nepoznamenalo a boj probíhal v korektní atmosféře. Vyrovnaný zápas prakticky rozhodli náhradníci Durasu Vít Bureš s Vladimírem Ševčíkem, kteří ještě do první časové kontroly zajistili dvoubodové vedení proti Petru Walkovi, resp. WGM Evě Kulované. Po korektních remízách na prvních dvou deskách již musel riskovat domácí FM Josef Kratochvíl proti Bronislavu Vymazalovi. Místo forsírované remízy v koncovce zvolil riskantní útok na krále, jenž byl odražen a vzniklou lepší koncovku již dokázal hráč Durasu vyhrát. Poté již domácím nebylo pomoci a když trochu lepší dámská koncovka v partii IM Petr Pisk - IM Neklan Vyskočil přešla záhy do pěšcovky, ztratili domácí i poslední malou naději na partiovou výhru. V jedné z posledních partií pak ještě omilostnil Petr Skácelík Štěpána Seidla, aby přes nepřesnosti nakonec ještě zachraňoval remízu ve věžovce. Na výsledek zápasu to však již nemělo podstatný vliv a tým z Králova Pole tímto důležitým vítězstvím udržel kontakt se špicí. Tradiční reportáž z utkání nabízí na stránkách Caissy IM David Kaňovský. Caissa Pivovar Dalešice - Duras BVK Královo Pole 2,5 : 5,5.

Slavia Orlová vyrukovala proti Zlínu bez GM Andreeva, FM Kriebela a WIM Karolíny Olšarové. Oslabení však byli i hosté, kteří v důsledku kolize se slovenskou extraligou přijeli zase bez těchto krajánků. Podle ratingů vyrovnaný zápas také nakonec skončil smírem, když výhry orlovských velmistrů Kislinského a Tally na druhé straně kompenzovali Adam Rubal a Petr Koutný. Z výsledku je zřejmé, že Orlovští jsou bez svých nejlepších hráčů zranitelní a podobně jako Duras zatím příliš nenaplňují roli favoritů soutěže. Zlínským se bod z Orlové určitě může hodit, neb důležité zápasy o udržení jej teprve čekají. Více o zápasu si můžete přečíst ze zlínského komentáře zde. Slavia Orlová - ŠK Zlín 4 : 4.

TJ Ostrava hrála doma, a tak podle očekávání nastoupila v základní sestavě. Soupeři z Litovle však přivezli zřejmě to nejlepší, co mají momentálně na skladě, tedy i včetně GM Jana Krejčího a polských legionářů IM Kamila Stachowiaka a IM Lukasze Butkiewicze. Právě tito hráči také zařídili pro Hanáky tři jednotlivé body a prakticky tak rozhodli o výhře Tatranu. Čestný úspěch domácím barvám zajistila letos černou rukou vládnoucí Kristýna Novosadová, která s GM Polákem, FM Šklíbou, IM Sosnou a FM Bělunkem nasbírala černými figurami úctyhodných 2,5 bodu při Rp 2449. TJ Ostrava - Tatran Litovel "B" 2,5 : 5,5.

Regionální derby mezi Slavií Kroměříž a Starým Městem bylo soubojem rozjetých týmů, které své poslední dva zápasy vyhrály. Hrálo se tedy současně o čelo tabulky a tomu odpovídaly také sestavy. Domácí nastoupili pouze bez IM Karla Malinovského, hosté prakticky v základu, neb první čtyři hráči se coby hosté pravidelně střídají. V bojovném utkání nakonec slavil úspěch domácí tým, který se podobně jako proti Durasu prosadil na zadních šachovnicích, kde opět uhrál 3,5 bodu. Vítězství pro Kroměříž ve vyrovnané tabulce znamená posun až na samou špici, což se ovšem před sezónou tak nějak předpokládalo. Slavia Kroměříž - Staré Město 5 : 3.

Posledním zápasem 4. kola je duel ŠO Chrudim - Lokomotiva Brno. Lokomotiva po třech porážkách již nutně potřebovala bodovat, a proto nasadila to nejlepší, co má momentálně k dispozici. V poměrně silné sestavě nastoupila také domácí Chrudim, no absence FM Jiřího Tůmy a Vratislava Jarábka dávala brněnskému týmu zase o něco větší šance na body. Z kusých informací šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém měli možná maličko navrch Brňané, kteří nevyužili dobré příležitosti bílými v partiích Karel Kratochvíl - Robert Hlaváček (remíza) a Adam Dvořák - Tomáš Trhal (prohra), no vhod zase přišla těžce ubráněná remíza v partii FM Zdeněk Pokorný - Jiří Adámek. V každém případě je v tříbodovém systému bod spíše ztrátou, a tak se v příštím roce budou muset oba týmy pořádně snažit, aby unikly červenému pásmu. ŠO Chrudim - Lokomotiva Brno 4 : 4.

Je tedy za námi letošní poslední kolo, jehož tabulku, výsledky a brzy i partie naleznete ve svazové databázi a chess-results. V 5. kole, jenž je na pořadu 12.1.2014, se utkají:

Duras BVK Královo Pole - 2222 Polabiny
Lokomotiva Brno - Caissa Pivovar Dalešice
Staré Město - ŠO Chrudim
Tatran Litovel "B" - Slavia Kroměříž
ŠK Zlín - TJ Ostrava (4,5 : 3,5 - předehráno)
Beskydská šachová škola "B" - Slavia Orlová
 

 

 


 

 


 

Soubor ke stažení: [doc]

přidal Neklan Vyskočil dne 09.12.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
26.04.2014 1LV - závěrečná zpráva ke stažení
15.04.2014 1LV - partie 1.-11. kola ke stažení
14.04.2014 1. liga východ - Polabiny postupují, dolů Lokomotiva, Litovel "B" a Ostrava ke stažení
07.04.2014 1LV - partie 1.-10. kola ke stažení
01.04.2014 1. liga východ - Duras s Lokomotivou výhrami udrželi své naděje, na obou pólech stav nezměněn ke stažení
19.03.2014 1LV - partie 1.-9. kolo ke stažení
19.03.2014 1. liga východ - Duras stíhá Polabiny, Lokomotiva vítězí v Litovli a ještě žije, první padák Ostravě ke stažení
26.02.2014 1LV - partie 1.-8. kola ke stažení
24.02.2014 1. liga východ - Polabiny střídají Orlovou, Duras již druhý, Lokomotiva krůček od propasti ke stažení
12.02.2014 1LV - partie 1.-7. kolo ke stažení
11.02.2014 1. liga východ - Vedoucí šestka jak na kolotoči, Duras již třetí, Lokomotiva vzala bod Polabinám ke stažení
28.01.2014 1LV - partie 1.-6. kolo ke stažení
27.01.2014 1. liga východ - povstání ponížených posílá do čela Polabiny, v brněnském derby úspěšnější Duras ke stažení
15.01.2014 1LV - partie 1.-5. kolo ke stažení
14.01.2014 1. liga východ - Oslabené Polabiny šokovaly kompletní Duras, Lokomotiva podlehla vedoucím Dalešicím ke stažení
11.12.2013 1LV - partie 1. - 4. kola ke stažení
09.12.2013 1. liga východ - Po loupeži Durasu v Dalešicích již nikdo bez prohry, Lokomotiva připsala první bod ke stažení
27.11.2013 1LV - partie 1.-3. kolo ke stažení
25.11.2013 1. liga východ - Na čele Dalešice, Duras jen remizoval s Chrudimí, Lokomotiva stále bez bodu ke stažení
12.11.2013 1LV - partie 1.-2. kolo ke stažení
11.11.2013 1. liga východ - Trápení favoritů využily Polabiny a vedou, Brňané tentokrát s nulou ke stažení
25.10.2013 1LV - partie 1. kolo ke stažení
22.10.2013 1. liga východ - favorité na úvod nezaváhali, Brňané na 50% ke stažení
14.10.2013 1. liga východ 2013/2014 - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009