Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

KP2B - zpráva z 2. kola

Hned tři výsledky 6 – 2 jako by naznačovaly velké výkonnostní rozdíly ve skupině. Je tomu tak skutečně? Podívejme se na to blíže.
 
Jednoznačně se vyvíjelo utkání na Durasu, kam hosté ze Střelic dorazili v nekompletní a značně slátané Vpředu to ještě celkem šlo (2:2), ale podle střelického Vladimíra Hrušky znovu se potvrdila známá pravda, že zápasy družstev se v soutěžích naší úrovně častěji rozhodují vzadu. Citujeme: „…No a tam jsme neměli nárok, 4:0 hovoří za vše. Zmírnit porážku snad mohl Radek Pokorný remízou na 5. stole, kdyby v koncovce včas zablokoval postup soupeřova krále do své pozice, ale nestalo se. Na první desce stál Kučera opticky lépe, avšak nenašel vhodný plán a sám brzy nabídl remis. Ostatní partie byly pod kontrolou domácích, kromě 3. šachovnice, kde bílý uklouzl ve složité pozici nevhodnou výměnou, ztratil pěšce a posléze i partii. Věřím, že tak děravou sestavu v příštích kolech opakovat nebudeme.“
 
Papírově slabší Kuřim C sváděla zpočátku vyrovnaný souboj v Brně proti béčku Moravské Slavie. Po prvních čtyřech remízách si však již hosté ani neškrtli, i když podle kuřimského webu minimálně dvě partie mohly dopadnout jinak a kýžená remíza snad nebyla nemožná.
 
O prohře Lokomotivy Brno D v Jundrově tady nebudeme ani vyprávět a rovnou odkážeme na příslušné webové stránky, kde je nejen pěkný komentář, ale i kompletní partiový materiál k přehrání.
 
Ani druhé Lokomotivě v soutěži, E družstvu, se nevedlo šťastně. Na domácí půdě Brňáci prohráli s hrušovanskými sebranci vysoko 2,5 : 5,5. O utkání píše kapitán domácích Adam Effenberger:
Našemu mládežnickému družstvu se tentokrát příliš nedařilo. Je ale pravda, že hlavními "viníky" prohry byli ti nejstarší. :-) První skončili hráči na 1. šachovnici. Po pár úvodních tazích nabídl černý remízu a když kapitán nic nenamítal, dal Jirka před zajímavou partií přednost brzkému návratu domů. Nedlouho poté se ruka podávala na 3. šachovnici. Vlivem příliš svižné hry přehlédl Vojta vidličku a prohrál. Když asi hodinu poté sklonil krále také Dominik, začalo jít do tuhého. Naději na zvrat přinesl družstvu Filip, který velmi pěknou hrou snížil náskok hostů na 1,5 - 2,5. Že tento zápas nevyhrajeme začalo být jasné, když byl nucen kapitulovat i Vašek Štencl. Kapitán (autor článku) stál nanejvýše podezřele a jasná převaha nebyla vidět ani na zbylých šachovnicích. Když se následně podezřelá pozice přeměnila v definitivně prohranou, bylo rozhodnuto. Dosud bojující hráči se shodli na remízách, prohráli jsme 2,5:5,5.
Jediný smírný zápas proběhl v Tetčicích. Na webových stránkách TJ Znojmo o něm referuje Petr Halbrštat:

2.kolo krajského přeboru nás zavedlo do Tetčic. Po úvodní výhře v Hrušovanech jsme mohli jet v klidu, v tomto duelu jsme favoritem nebyli. Domácí se nesešli v nejsilnější sestavě a nám svitla jiskérka. Navíc jsme na všech šachovnicích zahájení zvládli a domácí nikde žádnou výhodu neměli. Do vyrovnaného úvodu zapadly i počáteční remízy. Míša Sneider v mírně horší pozici s mírně slabším soupeřem a Láďa Endl, který opět rozjel svůj oblíbený útok po h-sloupci, ale domácí Pavel Porč se bránil přesně a Láďův útok vyšuměl. Zbylé partie se pak začly různě přelévat a přesýpat. Nejprve dovedl svoji partii k vítěznému konci Láďa Doležal a my vedli. Jenže vzápětí kontroval soupeř Jardy Horkého, který se narozdíl od partie v Hrušovanech již nedokázal zachránit. Za stavu 2:2 to vypadalo na zbylých šachovnicích pro nás velmi nadějně. Bohužel přišel jeden z mých začátečnických zkratů a ve výrazně lepší pozici (+2,3) jsem svému soupeři věnoval figuru zdarma. Už jsem skoro doufal, že jsem se takových přehmatů dokázal zbavit, zjevně marně....  Naštěstí máme Pepu Růžičku, který dokázal svoji drobnou výhodu zúročit. Narozdíl ode mě hraje v klidu a figurky neztrácí, možná pro má Elo o více než 500 bodů vyšší :) Na 4:2 poté zvýšil Bohouš Pop, který zkušeně realizoval svoji převahu v koncovce. Prohrát už jsme tudíž nemohli. Já jsem svoji ztracenou pozici již zachránit nedokázal. Podobně dopadl na jedničce i Jirka Skřenek, který s mladším Přibylem zkoušel ještě zvrátit partii různými triky, ale také neuspěl. Konečný výsledek 4:4 je pro nás určitě dobrý, ale po průběhu zápasu je spíš ztrátou. Tentokrát to beru na sebe, kdybych v klidu svoji partii dotáhl k vítěznému konci, tak jsme z Tetčic odjížděli s 3 body. Ale vzhledem k síle jundrovských jezdců v letošním ročníku je stejně o vítězi skupiny a tím i postupujícím nejspíš jasno. Jen doufám, že jsem si svůj přehmat vybral a dál už budou následovat jen samá pozitiva.

Na základě zpráv pana Hrušky (Střelice) Moulise (Duras Brno) a webových stránek oddílů sestavil Miroslav Hurta, vedoucí soutěže. Zpravodaj z kola naleznete v příloze. 

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Miroslav Hurta dne 20.11.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
21.09.2014 Losovací schůze krajských přeborů družstev akce
20.09.2014 (Téměř) Úvodní zpráva KPIIB družstev článek
11.04.2014 Závěrečná zpráva KPIIB družstev ke stažení
06.03.2014 KPIIB - závěrečné 9. kolo ke stažení
17.02.2014 KPIIB - 8. kolo ke stažení
05.02.2014 KPIIB - 7. kolo ke stažení
24.01.2014 KPIIB - 6. kolo ke stažení
06.01.2014 KPIIB - 5. kolo ke stažení
18.12.2013 KPIIB - 4. kolo ke stažení
03.12.2013 KPIIB - konečně bez pokut! ke stažení
20.11.2013 KP2B - zpráva z 2. kola ke stažení
05.11.2013 KPIIB - 1. kolo ke stažení
01.11.2013 Favoritem KPIIB jsou Jezdci Jundrov ke stažení


Aktuální akce

» 
» 
27.7.-3.8.2019

Slovensko Tatry 2019

» 
» 
» 
25.8.-1.9.2019

Veletržní turnaj

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009