Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Listopadovým Páskem nováček z Ukrajiny

Úspěšným nováčkem listopadového dílu nekonečného blicařského seriálu U Pásků hraného každou první sobotu v měsíci v Brně na Lokomotivě se stal Ukrajinec Kirill Burdalev - sám si nejspíš říká Burdaljov - ziskem 14½ bodu z 16 (bez prohry) před Slavomírem Sremaňákem 14/16 (bez remízy).

V českém šachu však Burdalev žádným nováčkem není. Pilně hraje turnaje série Czech Tour a předloni bral dokonce stříbro v pardubickém béčku. Doma je finalistou "Kubka Kyjeva po bystrym šachmatam". Vystudoval v Kyjevě humanitní, dříve pedagogický institut a v Brně na JAMU studuje hru na hoboj. Tak ho asi za brněnskými šachovnicemi uvidíme častěji.

Dlužno říci, že mu vítězství jeho hlavní konkurenti notně usnadnili. Např. Milan Kratochvíl

Zdroj fotografií: Fotogalerie Lokomotivy Brno

po celkem průhledném manévru černého 1. ... Jb4 mlsně slupl věží střelce na e5 (černý pěšec f6 je ve vazbě) a jak to dopadlo, vidíme na dalším snímku.

Než se začtete do zprávy Jana Kalendovského, mrkněte ještě na neslábnoucí šachový apetit věčného mladíka Františka Vykydala.

Po 1. ... Dxd5 se nezabýval dámou Arnošta Zemana, ale zamířil rovnou na komoru: 2. Dxf6+ Ke8 3. Ve1+ Kd7 4. Ve7+ Kd8 5. Vh7+ a mat příštím tahem.

Otevřte si přílohu Jana Kalendovského s výsledky, partiemi a komentářem!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 09.11.2013 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009