Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jm KP I. - ligisti vyhráli, nováčci bez bodů

Nováčkovská daň byla v úvodním kole jihomoravského KP I. vybrána ve stoprocentní výši - krásnou podzimní neděli si nechali zkazit porážkou všichni tři nováčci Rudice¸ SPgŠ Znojmo i TJ Vinohrady¸ zatímco oba loňští ligisté Adamov a Veselí své zápasy vyhráli.

Pozice nováčků bude letos krušná, v tabulce průměrných ratingů základních sestav zaujímají 9., 10. a 12. příčku. Exligové týmy jsou v tomto papírovém pořadí na 4. a 5., kvalitou soupisek je předběhli Orli z Ořechova s úctyhodným ratingem 2137, Lokomotiva Brno C - 2106 a Duras Brno C - 2103.

Ořechovští Orli si dokonce přiletěli pro primát, který by ještě před několika lety byl nemyslitelný. Poprvé v historii soutěže postavili na první desku velmistra! Loňského IM Vojtu Pláta vystřídal GM Honza Krejčí. Vojta loni nastoupil 4x, z toho jednou - v úvodním kole v Hodoníně, mu ujel vlak a prohrál kontumačně. Uvidíme, kolikrát si sedne za šachovnici velmistr. V prvním kole to ještě nebylo a ořechovští Orli museli smutně sklopit křídla po domácí porážce s Veselím nad Moravou 3½ : 4½. Tato porážka je může v závěrečných bojích o postup hodně mrzet. Nenápadné Veselí hrající disciplinovaně téměř neustále v nejsilnější sestavě bude i bez lídra z minulých let Jakuba Uřičáře (KP I. mu koliduje s I. ligou za Staré Město) zájemcem o příčky nejpřednější. Stylová premiéra ve veselském týmu se podařila Petru Trávníčkovi z (téměř) sousedního Hodonína. Rychle zapsal černými úvodní bod svého týmu proti všemi ligami protřelému borci Janu Uhmannovi. Mnohem více se dočtete ve svižné reportáži na veselském webu.

Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

Ani druhá nasazená Lokomotiva Brno C neměla dnes lehký život na Vinohradech. Podle domácího lídra Josefa Hladíka se více pozic otáčelo v neprospěch domácích než obráceně a tak Vinohrady nakonec prohrály s Lokomotivou 3½ : 4½. S objektivitou sobě vlastní však po zaslání partií dodal, že Vinohrady mohly prohrát i více a tak je prohra spravedlivým vyjádřením poměru sil. Inu Lokomotiva má velmi kvalitní kádr a na rozdíl od nevypočitatelného Ořechova bude na vítězství v soutěži a postup do ligy útočit zcela určitě.

Totéž platí o třetím nasazeném Durasu Brno C s mistryní ČR žen Martinou Marečkovou na první desce. Že by na Durasu po letech strávených v závětří vyrazili do frontálního útoku na trojitý postup do extraligy, 1. ligy i 2. ligy?! Podle výsledku Durasu C proti Rudici 6 : 2 to není vyloučeno. Ovšem Rudičtí to letos nebudou mít lehké s nikým. Poslední nasazení nejsou jen tak pro nic za nic. Jako závdavek na pěknou samostatnou reportáž, která na těchto stránkách vyjde v úterý večer, jedna momentka ze zápasu, svým výsledkem k hostům možná až příliš krutému.

Ledaže by si brali příklad z Tetčic. Ty se loni jako poslední nasazené zachránily a letos jako předposlední vyhrály hned v prvním kole ve Znojmě. V zápase, kde bílé figury byly nevýhodou, prohrálo TJ Znojmo s Tetčicemi 3½ : 4½. Jedinou výhru s bílými zaznamenal domácí objev Josef Růžička. Tohoto patnáctiletého mladíka téměř nikdo nezná a přesto je momentálně ve své kategorii čtvrtým nejlepším jihomoravanem hned po zářivých hvězdách Martinu Blahynkovi, Adamu Dvořákovi a Benediktu Hofírkovi. Tak ať mu tento jedinečný vzestup vydrží!

I druhý znojemský tým SPgŠ Znojmo doma prohrál 3½ : 4½ s Olejáři z Bystrce. Domácí kapitán, trenér a oddílový boss Honza Dočmen Dočekal se nebojí stavět do KP I. své mladé odchovance a málem to vyšlo. Sám bohužel prohrál prestižní první desku s FM Davidem Holemářem, zatímco velký šéf hostí Jiří Řehůřek vyhrál na opačném konci s Davidem Voborným. Tradiční bystrcké rozloučení s královským městem Znojmem ve vinném sklípku tak bylo určitě veselé. Před losováním Bystrčtí jako obvykle loudili, "Alespoň jednou ať jedem do Znojma, prosím..." a splnilo se jim to hned dvakrát - s TJ Znojmo hrají také venku. "Nešťastný začátek sezóny...", komentuje těsnou domácí prohru web SPgŠ Znojmo.

Druhý loni ligový tým Spartak Adamov si poradil spolehlivě s MKS Vyškov 5 : 3. Jedinou domácí prohru zaznamenal veterán dr. Píše s doc. Moučkou. Hostům nepomohlo ani to, že jako jediní v prvním kole nastoupili v základní sestavě. Příští duel Vyškova s SPgŠ Znojmo napoví, který z obou týmů bude mít ambice na střed a který jen na lem tabulky. Následující snímek ze stránek MKS Vyškov doslova dýchá příjemnou, lehounce napjatou předstartovní atmosférou, kdy "už to téměř začalo", ale vše je ještě možné, slavně zvítězit i drtivě prohrát. 

V dalších zápasech budou poměrně velkými favority Lokomotiva C v Tetčicích, Veselí doma s Vinohrady, Ořechov v Rudici, Duras v Bystrci a Adamov ve Znojmě. Ovšem počkáme si tři týdny - příští víkend je celý vyhrazen mládežnickému přeboru Moravy v Koutech nad Desnou.

2. kolo - 10. 11. 2013
ŠK Tetčice - ŠK Lokomotiva Brno C
ŠK Veselí nad Moravou - Vinohrady Brno
Sokol Rudice - Orel Ořechov
ŠK Bystrc Oilers - ŠK Duras BVK Brno C
MKS Vyškov - SPgŠ + G Znojmo
TJ Znojmo - TJ Spartak Adamov

Zpravodaj najdete v příloze, na stránku soutěže se můžete podívat zde.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 20.10.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
21.09.2014 Losovací schůze krajských přeborů družstev akce
27.04.2014 Jm KP I. 2013/2014 - závěrečná zpráva ke stažení
27.04.2014 Příloha Závěrečné zprávy Jm KP I. 2013-2014 ke stažení
15.04.2014 Jm KP I. 2013-2014, partie z 1-11. kola ke stažení
13.04.2014 Jm KP I. - Rudice a TJ Znojmo dolů, došlo i na Lokálku ke stažení
30.03.2014 Jm KP I. - Vinohrady slaví postup, Vyškov záchranu ke stažení
16.03.2014 Jm KP I. - Lokomotiva do ligy, Rudice už není poslední ke stažení
23.02.2014 Jm KP I. - na medailových postech Ořechov a Vinohrady ke stažení
09.02.2014 Jm KP I. - překvapení na Vinohradech, senzace v Rudici ke stažení
26.01.2014 Jm KP I. - kolo vysokých výsledků a první velmistr v krajských soutěžích ke stažení
12.01.2014 Jm KP I. - vedoucí dvojka zvyšuje náskok, první bod pro Rudici ke stažení
08.12.2013 Jm KP I. - 3x 4:4, rýsuje se dvojice pro ligu ke stažení
24.11.2013 Jm KP I. - hosté bez bodu ke stažení
10.11.2013 Jm KP I. - v čele Lokálka, Adamov a Olejáři ke stažení
20.10.2013 Jm KP I. - ligisti vyhráli, nováčci bez bodů ke stažení
28.06.2013 Rozpis soutěží družstev řízených JmŠS 2013-2014 ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009