Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Třetí květnová sobota

Každá třetí sobota v měsíci je v Brně vyhrazena rapid turnaji na Lokomotivě. Ta letošní květnová připadla na svatodušní svátky a ty bychom mohli z církevní do laické řeči volně přeložit jako políbení rozumem, intuicí, inteligencí.

Zda se to nějak projevilo na kvalitě partií, se rozhodl prozkoumat Jan Kalendovský v přiloženém fejetonu.

Jako se apoštolové po seslání Ducha svatého rozešli do všech končin Země, tak i král Jana Píšeho nezůstal v partii s Pavlem Kopkanem doma za pecí a vydal se na pozoruhodnou cestu okolo světa po trase e8-e7-d6-c5-d4-e3

pokračující po prozkoumání bílého tábora zase zpátky e4-f5-f6-e7. Při pokusu o druhý oblet šachovnice e6-d5-c5 však došlo kromě dalších potíží k nečekanému pochodu bílého b-pěšáka do dámy a tak černý raději ukončil nevydařenou královskou procházku vzdáním partie.

Co se dělo na květnové Třetí sobotě dalšího, jaké byly výsledky a jak dopadl středeční bleskový přebor momentálně třetího nejúspěšnějšího brněnského klubu Moravské Slavie, to už si přečtěte v příloze Jana Kalendovského!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 19.05.2013 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009