Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Dubnovým Páskem Slavomír Sremaňák

Dostihy dvou sotva odrostlých juniorů Slavomíra Sremaňáka (ten už jednou Pásky vyhrál loni v prosinci) a Milana Kratochvíla v dubnovém díle nekonečného bleskového seriálu U Pásků v Brně na Lokomotivě měly dramatický závěr, o který se postaral "třetí vzadu" Stanislav Staněk. Ale neprozraďme vše předem, podívejte se do přílohy Jana Kalendovského!

Zjistíme, že Jan Kalendovský žije šachem ještě více než svým původním povoláním archiváře a historika . Olympijské hry 1936 automaticky po paměti zařadil do Mnichova (kde se hrála už poněkud nahnědlá Olympiáda šachová)

 

místo do Berlína. Souvislost s turnajem U Pásků si opět najděte v příloze a využít můžete i odkaz na Encyklopedii dějin města Brna. Shoda jmen slavného gymnasty s jedním z účastníků turnaje prý není náhodná. V následující partii svému jménu zrovna čest nedělal, ale alespoň se všichni od srdce zasmáli .

Gajdoš,Daniel - Kredl,Karel [A29]
Brno /blicák u Pásků/ (4), 06.04.2013
1.c4 e5 2.Jc3 Jf6 3.Jf3 Jc6 4.g3 Jd4 (Podle Karla Kredla prý stará idea Korčného) 5.Jxe5 De7 6.Jf3??

6...Jxf3 mat!

Po hektické sobotě následovala stejně hektická neděle s dopoledními zápasy KP I. a odpolední malou oslavou osmdesátých narozenin Františka Blatného, na kterou nás Jan Kalendovský pozve v samostatném článku. Napsal ho už v úterý, ale pro pohodlnost, pardon pro zaneprázdnění administrátora je s omluvou autorovi i oslavenci uvolněn až dnes.

A teď už si otevřte přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 13.04.2013 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009