Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jm KP I. - Lipovec porazil Olejáře a otevřel dveře Lokálce

Zatímco II. liga končí už příští neděli, krajský přebor I. třídy až za 5 týdnů. O vítězi však začíná být jasno - Garde Lipovec dnes přehrál Bystrc Oilers bez problémů 5½ : 2½ a s pětibodovým náskokem by už měl vedoucí post udržet. Olejáři se podruhé za sebou museli obejít bez lídra FM Davida Holemáře a podruhé prohráli. Jakmile René Přibyl prohrál poměrně rychle s Jiřím Sekaninou, bylo rozhodnuto. Mrkněte na web Lipovce. Už osmý bod za sebou vydoloval domácí Tomáš Fojtík a je horkým favoritem na cenu Perfect game vyhlášenou Vlastimilem Chládkem pro nejlepšího stoprocentního borce českých (a moravskoslezských) soutěží. Konkurenci má hlavně v hráčích královéhradeckého krajského lídra ŠK Lípa.

Vítězstvím nad Bystrcí otevřel Lipovec doširoka ligové dveře Lokálkám s pořadovým písmenkem B a C, které určitě mají o II. ligu (vzhledem ke skoro jistému postupu Lokomotivního Áčka do I. ligy) eminentní zájem. Evidentně menší zájem má Lokomotiva Brno B. Ačkoliv do ní naskočili hned tři hráči, kteří ještě včera bojovali na MČR mládeže v Koutech nad Desnou,

V klubovně Lokomotivy Brno se hrál unikátní "čtyřzápas" - osm družstev z 12 se utkalo na jednom místě! Alespoň nikoho nenapadlo podezírat konkurenty z domluv a čachrů . Autorem fotografií je Stanislav Vémola z Vyškova.

přesto nastoupila jen v šesti a trestuhodně odevzdala zápas Vyškovu 3 : 5. Ovšem nikoliv bez boje. Na šachovnicích skončil zápas 3 : 3 a výhry Adama Dvořáka nad Zdeňkem Kupčíkem a Františka Vykydala nad Vlastimilem Rozumkem

Takto František Vykydal vyseděl s bílými nejúspěšnějšího hráče hostí...

patří k těm, které se cení. Hosté také bojovali jako lvi, aby mohli vítězství věnovat svému marodovi Jarkovi Hejnému, uspěšně pokračujícímu v rekonvalescenci po těžké nehodě. Vlastimil Pech dokonce veřejně slíbil, že končí s remízami a začíná bojovat o celé body i za Jarka a co slíbil, také splnil.  Po šesti remízách si z Brna odvezl první letošní výhru nad slečnou Natašou Richterovou. Rodící se článek na vyškovském webu můžete sledovat zde.

Děravé sestavě Lokálky B a výhře svého konkurenta Vyškova mohl od vedlejšího stolu jen závistivě přihlížet další nováček z Hodonína - jako spráskaný pes, chtělo by se dodat. Jak mohl v reprezentační sestavě nechat na Lokálce body i čest po výsledku 7½ : ½, to je záhadou.

Telefonicky od jednoho z diváků a tedy bez plné záruky jedna hezká ukázka, jakým způsobem Lokálka Hodoňáky převezla. V úplně poslední partii tahal černý Jiří Myšulka za kratší konec a v pozici na diagramu

si po 1. ... Sxh3 2. Jxh3 Kc5 konečně zhluboka oddychl, "remis". Ovšem soupeřka Eva Pekárková se zadumala a ... je to k neuvěření, jak může mít jezdec rychlé nohy - vždyť je to přes celou šachovnici! 3. b6 axb6  4. a6 Pěšec je nadosah a přesto nedosažitelný 4. ... Kc6  5. Jf4 b5  6. Jd5

1-0!

Za obě Lokomotivy se na páté místo opět vyšvihli Orli z Ořechova. K nepochybně velkému překvapení domácích Zbrojováků přiletěl na zápas až z dalekých Koutů nad Desnou IM Vojtěch Plát se svým 1 den starým titulem mistra ČR juniorů a s divokou kartou pro květnové uzavřené MČR mužů v Ledči nad Sázavou v kapse.

Na prvních pěti deskách tak domácí borci ŠK 64 Brno prohráli s Ořechovem 1 : 4 a celkově 2½ : 5½. Vzhledem k nepříznivému vývoji 2. ligy je to tak 50 : 50, zda spadnou z KP I. dva nebo tři týmy a Zbrojovka s průměrem jedné vítězné partie na zápas začíná patřit k favoritům na sestup. S okolními týmy si to rozdá "na férovku" - příště hraje v Tetčicích, v posledním kole v Hodoníně.

První polovinu týmů uzavírá na 6. místě Duras Brno C. Ve Znojmě remízoval 4 : 4 díky výhře svého lídra FM Miroslava Jurky a dalšího úspěšného účastníka MČR mládeže Radka Zemana. Durasu už o nic nejde, ale Znojmo, byť do zápasu mobilizovalo základní osmičku, ještě může mít problémy. Příště totiž hraje s rozjetým Lipovcem a tak se poslední zápas s Lokomotivou Brno B může stát zoufalým bojem o bytí a nebytí.

Jistou paralelou k boji vedoucích celků o první místo byl souboj dvou posledních týmů o první místo z druhé strany. Favority byli hosté z Tetčic, povzbuzující týmového ducha jednotným modrým dresem,

ale že Lokomotiva Brno D politá v posledních dvou kolech živou vodou prohraje doma 1½ : 6½, čekal asi málokdo. Přesto šance Lokomotivy nejsou úplně nulové, její soupeři do posledních dvou kol, nováčkové Hodonín a Vyškov, jsou oba hratelní. Tetčice musí udělat k záchraně ještě jeden krok, s ŠK 64 Brno nebo s Ořechovem.

Další kolo se hraje až po Velikonocích. Kromě zápasu ve Znojmě, kde možná Lipovec už definitivní oslaví první místo, bude zajímavý "souboj na dálku" o druhé postupové místo do ligy. Lokomotiva Brno C jede do Vyškova a před tím dá nepochybně svému B družstvu "školení", jak nehazardovat s body, pověstí a druhou ligou. Lokomotivní Béčko totiž hraje s ligovým konkurentem z Bystrce. O pořadí na konci tabulky mohou (ale nemusí) definitivně rozhodnout zápasy Tetčic s ŠK 64 Brno a Hodonína s Lokomotivou Brno D.

10. kolo - 07. 04. 2013
ŠK Duras BVK Brno C - Orel Ořechov
SK Tetčice - ŠK 64 Brno
ŠK Hodonín - ŠK Lokomotiva Brno D
MKS Vyškov - ŠK Lokomotiva Brno C
ŠK Bystrc Oilers - ŠK Lokomotiva Brno B
TJ Znojmo - ŠK Garde Lipovec

Zpravodaj najdete v příloze, na stránku soutěže se můžete podívat zde.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 17.03.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
02.06.2013 Jm KP I. 2012/2013 - závěrečná zpráva ke stažení
02.06.2013 Příloha Závěrečné zprávy Jm KP I. 2012-2013 ke stažení
28.04.2013 Jm KP I 2012-2013, partie z 1.-11. kola ke stažení
23.04.2013 Jm KP I. - po nejdramatičtějším kole soutěže Loko C do ligy, Loko D a ŠK 64 do KP ke stažení
07.04.2013 Jm KP I. - šok na Durasu a v Hodoníně ke stažení
17.03.2013 Jm KP I. - Lipovec porazil Olejáře a otevřel dveře Lokálce ke stažení
24.02.2013 Jm KP I. - už je to tady! Bystrc prohrála se Znojmem ke stažení
10.02.2013 Jm KP I. - lokomotivní revanš ke stažení
27.01.2013 Jm KP I. - černý den Lokomotiv ke stažení
13.01.2013 Jm KP I. - Bystrc vede, Lipovec porazil Ořechov, ale klesl ke stažení
09.12.2012 Jm KP I. - Olejáři půlmistrem, Duras a Znojmo s výpraskem ke stažení
26.11.2012 Jm KP I. - ujeté Lokomotivy ke stažení
11.11.2012 Jm KP I. - Lipovec se revanšoval Lokomotivě ke stažení
21.10.2012 Jm KP I. - poslední dva celky odstartovaly vítězně ke stažení
16.06.2012 Rozpis soutěží družstev řízených JmŠS 2012-2013 ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009