Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jak jsme zdolali Kuřim C

Stále ještě vedoucí tým B skupiny KP II. Lokomotiva Brno E rozprášila v neděli Kuřim C 7½ : ½ a přesto pravděpodobně přijde o vedení - podle kuloárních zvěstí zatím Lokálka nemá v úmyslu podat odvolání proti rozhodnutí STK, které za pípnutí mobilu dodatečně sebralo Lokálce jednu půlku a změnilo výsledek utkání Lokomotiva E - SPgŠ Znojmo ze 4½ : 3½ na 4 : 4.

Prozatím neporaženou oporou lokomotivního týmu je Jan Kalendovský. Přes počáteční otrávenost z poměrů v brněnské hromadné dopravě (a z poměrů vůbec ) a přestálou vteřinu hrůzy z blížícího se faux-pas před zavřenými dveřmi od WC nakonec náš zpravodaj slavně zvítězil. A jak zvítězil! Kdyby se trošku odvázal a vrazil do soupeře věž a kdyby se našel nějaký druhý pan Kalendovský, který by o tom prvním zatoužil napsat monografii, nemohla by tam partie nebo alespoň závěrečný fragment chybět.

Bílý vyhrál po přízemním 22. Vh6, ale stačilo letmé políbení šachovou múzou a jistě by našel 22. Vh7+! Kxh7  23. Dh2+ Kg8  24. Vh1 s matem.

V příloze najdete i ostatní zápasové partie a nezbytných pár glos z kuloárů. Pozoruhodný je názorový vývoj na události z nešťastného zápasu se Znojmem. Z celkem jednoznačného tvrzení v tehdejší zápasové reportáži "Řada hráčů vnímala jakési pípnutí...", je dnes mnohem neurčitější "Údajné zazvonění mobilu..." Klasická relativistická kontrakce paměti...

Krásný partiový dodatek sehnal Jan Kalendovský z jiného zápasu téže soutěže. Člověk by řekl, že se takové obraty vyskytují jen na digramech pro děti ve škole šachové taktiky a ejhle - živá partie!

V zápase Zastávka - Střelice zahrál Jan Karber s Václavem Farářem 15...Sxd2 a po 16.Sxd2 mu dal překrásný 16. ... Sg4 mat!

Otevřte si přílohu Jana Kalendovského!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 05.03.2013 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009