Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jm KP I. - už je to tady! Bystrc prohrála se Znojmem

Na každého jednou dojde. Po sedmi slavných vítězstvích a remíze v minulém kole prohráli dnes Olejáři z Bystrce s TJ Znojmo 3 : 5 - domácí bez svých doposud nejúspěšnějších hráčů Davida Holemáře a Jiřího Hrdiny (4½ ze 6) nestačili soupeřům na posledních třech deskách (0 : 3). Jediný celý bod zajistil Jan Píše.

Olejáři přišli prohrou o vedoucí pozici. Těžko soudit, jestli se vlastně nic nestalo a mají ještě vše ve svých rukou nebo jestli právě padla kosa na kámen. V posledních třech kolech totiž hrají Bystrčtí s prvním, třetím a čtvrtým celkem tabulky a tak mohou vše získat, ale také všechno ztratit. Spokojené Znojmo se vyhnulo pádu na sestupové předposlední místo, ale soupeře má také těžké - Lipovec, Lokomotivu B a Duras.

Do čela se vyhoupl Lipovec po těsné výhře ve Vyškově 4½ : 3½. Lipovci se konečně chytil po předchozí "velké rošádě" Oldřich Kopřiva. První letošní výhru zaznamenal se Zdeňkem Kupčíkem. Naopak za domácí měli pořádný důvod k oslavě oba junioři a spolužáci z vyškovského gymnázia Jiří Jireš a Jan Čermák. První odpůlil Vlastimila Chládka, druhý dokonce porazil druhého nejúspěšnějšího borce lipoveckého týmu Václava Chládka. Přes remízový výsledek si prvně jmenovaný z bratří Chládků cestou ze zápasu pochvaloval, jak je letošní soutěž vyrovnaná a napínavá, když každý může porazit každého. Spiklenecky pak dodal, že měl sto chutí ukončit partii předpisovým zastavením hodin a povoláním rozhodčího, aby předvedl své "poučení z krizového vývoje". O jaký krizový vývoj minulou neděli šlo, můžete mrknout zde.

Na třetím a čtvrtém místě dělí jen skóre Lokálky C a B. Lokomotiva Brno C hrává pravidelně s polovinou náhradníků a tak je z papírově nejsilnějšího týmu soutěže jen papírovým drakem, který si nikdy nemůže být výsledkem zcela jist. Dnes Lokálka C vyjela do Tetčic a vyhrála zde 4½ : 3½. Domácí naposledy bodovali 25. listopadu a probojovali se tehdá na druhé místo. Po dnešku jsou opět druzí, ale od konce...

Lokomotiva Brno B hrála bez svého lídra Benedikta Hofírka a to většinou nebývá posvícení. Ani mimořádně odolný Jirka Musil neudržel černé figury s hodonínským přeborníkem Michalem Provazníkem, a že byla děravá i většina ostatních, zvítězil nováček z Hodonína 5½ : 2½ a uchoval si reálnou šanci na záchranu. Veselý komentář domácího Jiřího Myšulky snad ani nebyl určen k uveřejnění, ale proč bychom si také neužili radosti z teprve druhého letošního vítězství domácích a v případě autora komentáře i z výhry nad zkušeným borcem s elem 2118:

"Hned v úvodu se nám stalo malé faux-pas. Přiloudal jsem se jako obvykle první cca v 9:40 k zamčené budově, kde máme hrací místnost. K mému překvapení už tam hosté v kompletní sestavě včetně nehrajícího kapitána stepovali. Ti jsou ale nedočkaví, myslel jsem si... No ukázalo se, že začínat se mělo v 9:30, ale my jsem se domluvili na desátou - no trapas. Čest hostům, kteří se nad to povznesli a hanba domácím, kteří za odměnu vyfasovali mínus patnáct minut. Evidentně nám však zrychlené tempo vyhovuje - zvítězili jsme přesvědčivě. Dokonce i já jsem v tomto tempu obstál, ba co víc- po první časové kontrole jsem trhnul světový rekord v běhu na 28 metrů - skoro mi praskl močový měchýř..."

Pátý Duras Brno C hostil ŠK 64 Brno a docílil letos už třetí remízy 4 : 4. Při šesti remízách byla na každé straně jedna rezultativní partie. Hosté tak udrželi svůj těsný náskok nahnaný v minulých kolech a stále se mohou chlubit vyšším počtem vyhraných partií (letos už jich vyhráli 9!) než je počet kol (teprve 8) . Hostující kapitán Josef Spodný litoval snad prý 20x vyhrané a nakonec remízové partie s Michalem Zavadilem, ale děkoval za bod Karla Zejdy s Danielem Daňkem tak trochu spadlý z nebe. Spokojenější s remízou byli rozhodně Zbrojováci.

Po dlouhém čekání a dvou urgencích dorazil nakonec i výsledek z Ořechova, kde se domácím jen protáčely panenky nad znovuzrozenou, stále ještě poslední, ale už podruhé vítěznou Lokomotivou. Orel Ořechov - Lokomotiva Brno D 1½ : 6½! Ještě před dvěma koly beznadějně poslední Lokálka už ztrácí na Tetčice jediný bod a záchranu má plně ve svých rukou - hraje s konkurenty Tetčicemi, Vyškovem a Hodonínem.

Zpravodaj soutěže najdete v příloze nebo na stránce soutěží na webu ŠSČR. Příští kolo se hraje až za tři týdny pro kolizi s mistrovstvím ČR mládeže a trhákem budou dva přímé souboje o vedení. O první místo zepředu si zahrají Lipovec s Bystrcí, o první místo zezadu Lokálka D s Tetčicemi. 

9. kolo - 17. 03. 2013
TJ Znojmo - ŠK Duras BVK Brno C
ŠK Garde Lipovec - ŠK Bystrc Oilers
ŠK Lokomotiva Brno B - MKS Vyškov
ŠK Lokomotiva Brno C - ŠK Hodonín
ŠK Lokomotiva Brno D - SK Tetčice
ŠK 64 Brno - Orel Ořechov

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 24.02.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
02.06.2013 Jm KP I. 2012/2013 - závěrečná zpráva ke stažení
02.06.2013 Příloha Závěrečné zprávy Jm KP I. 2012-2013 ke stažení
28.04.2013 Jm KP I 2012-2013, partie z 1.-11. kola ke stažení
23.04.2013 Jm KP I. - po nejdramatičtějším kole soutěže Loko C do ligy, Loko D a ŠK 64 do KP ke stažení
07.04.2013 Jm KP I. - šok na Durasu a v Hodoníně ke stažení
17.03.2013 Jm KP I. - Lipovec porazil Olejáře a otevřel dveře Lokálce ke stažení
24.02.2013 Jm KP I. - už je to tady! Bystrc prohrála se Znojmem ke stažení
10.02.2013 Jm KP I. - lokomotivní revanš ke stažení
27.01.2013 Jm KP I. - černý den Lokomotiv ke stažení
13.01.2013 Jm KP I. - Bystrc vede, Lipovec porazil Ořechov, ale klesl ke stažení
09.12.2012 Jm KP I. - Olejáři půlmistrem, Duras a Znojmo s výpraskem ke stažení
26.11.2012 Jm KP I. - ujeté Lokomotivy ke stažení
11.11.2012 Jm KP I. - Lipovec se revanšoval Lokomotivě ke stažení
21.10.2012 Jm KP I. - poslední dva celky odstartovaly vítězně ke stažení
16.06.2012 Rozpis soutěží družstev řízených JmŠS 2012-2013 ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009