Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Tabulce úspěšnosti mládeže kraluje Lokomotiva Brno

Tabulka úspěšnosti mládeže je nejlepším indikátorem práce s mládeží do 16 let v jihomoravských oddílech. Za účast v nejvyšších (zpravidla republikových) soutěžích dostávají oddíly přiděleny body, které odrážejí finanční náročnost soutěže. Jde tedy spíše o "Tabulku účasti v mistrovských soutěžích", ale protože jde většinou o soutěže postupové, kam je nutno se probojovat sítem kvalifikací, odráží Tabulka úspěšnost oddílů celkem věrně.
V Tabulce uplynulého soutěžního ročníku 2003/2004 suverénně zvítězila Lokomotiva Brno (147 bodů). Pomohlo jí k tomu zejména plné obsazení soutěží družstev od nejnižších soutěží až po dorosteneckou extraligu (za tu je 42 bodů) a vysoká účast ve finále MČR mládeže (5 dětí - 35 bodů). Pravdou je, že Lokomotiva je dnes jediným jihomoravským oddílem, kde s dětmi pracují, když už ne profesionálně, tak alespoň systematicky a cílevědomě se zapojením širšího trenérského a realizačního kolektivu. Druhé místo udržel druhý náš extraligový zástupce ŠK ZŠ Brankovice (96 bodů). Třetí je Tatran Poštorná (78 bodů), jemuž ke spokojenosti (a výraznějšímu výsledku v Tabulce) chybí právě extraliga. Čtvrté místo obsadil ŠK Hustopeče (33 bodů), páté Sokol Jedovnice (24 bodů). Celkem bodovalo 14 oddílů. Z celkového počtu 76 jihomoravských klubů to rozhodně není mnoho. Mezi okresy je nejúspěšnější Brno-město (170 bodů) před Břeclaví (124) a Vyškovem (111). V ostatních okresech chybí výraznější mládežnické centrum a v tabulce je to vidět - Blansko získalo 37 bodů, Hodonín 21 bodů, Brno-venkov 19 bodů a Znojmo pouhých 8 bodů.
Tradičně je Tabulka úspěšnosti kritériem pro rozdělení přímých dotací mládežnickým oddílům. Náklady na soutěže jim v žádném případě neuhradí, ale je alespoň malým oceněním jejich záslužné činnosti. Jen pro zajímavost, pětice největších oddílů JmŠS podle registrované členské základny (a tedy i podle přínosu do svazové kasy ze zdrojů ČSTV) - Lokomotiva Brno, Duras Brno, Tatran Poštorná, SPgŠ Znojmo, ŠK Brankovice - patří i k předním oddílům dle Tabulky úspěšnosti. Letošní rozpočet dovolil rozdělit mezi oddíly 29,400Kč, na 1 bod připadlo 60Kč.

Soubor ke stažení: [xls]

přidal David Ciprys dne 05.12.2004 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009