Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

1. liga východ - Karviná stále v čele, Duras po remíze s Grygovem B třetí

V 1. lize východ bylo na pořadu 7. kolo a dostihy vedoucí trojice zatím nejlépe zvládají v Karviné. Ta dokázala uzmout všechny body Kroměříži za těsnou výhru 3,5 : 4,5, podobně jako Orlová doma se Starým Městem. Brněnský Duras naopak ztratil remízou s Grygovem "B" dva body a díky horšímu skóre klesl až za Orlovou. V příštím kole ale zajíždí do Karviné, kde se bude lámat prvoligový chleba. Svůj první bod letos získaly Polabiny "B". Zajely si pro něj do Frýdku-Místku, který díky nelehkému losu ještě zdaleka nemá vyhráno. Remízou skončil i zápas Gordic Jihlava - Tatran Litovel "B". Gordic se tím sice posunul k záchranářské metě na bod, radost z tohoto výsledku ale zřejmě nemá ani jeden z týmů. Jediným výraznějším výsledkem tohoto kola je tak vítězství Caissy Třebíč nad Zlínem 5,5 : 2,5, což po třetím vítězství v řadě posunuje borce z Vysočiny již na 4. místo.


Vedoucí Karviná zajížděla k těžkému utkání do Kroměříže, kde na ní kromě soupeře čekala vyprodaná sportovní hala, bouřící při každém koši domácích. Ani tato kulisa však nepřekazila karvinské tažení nad kroměřížskými šachovnicemi a výsledkem bylo vydřené vítězství. Domácí Slavia hrála oslabena o IM Aloise Lanče a FM Karla Malinovského, hosté byli naopak kompletní. V případě nepostoupení do extraligy se v příští sezóně můžeme dočkat zajímavé novinky, a to příjezdu karvinských vuvuzela-fans do kroměřížské haly. Zápasový report MUDr. Jaromíra Canibala si můžete přečíst zde. Slavia Kroměříž - Šachový klub Karviná 3,5 : 4,5.

Duras Brno přivítal v naprosto ztichlé sportovní hale na Vodové Grygov "B". Při absenci několika hráčů základu (GM Michalík, Blahynka, Nepomucký) bylo jeho záměrem neutralizovat prvních pět desek hostí. Tento záměr se ale příliš nevydařil, když po remízách bílými neustál obě partie černými (IM Jaroslav Bureš - IM Roman Chytilek a IM Radek Sluka - FM Jiří Majer). Reálná možnost na zisk celého bodu byla na 3. šachovnici v partii IM Neklan Vyskočil - IM Richard Biolek sr., to by ovšem autor těchto řádků musel odolat efektnímu pokušení v koncovce a zahrát více pragmaticky. Rovněž v duelu na pětce FM Miroslav Jurka - FM Josef Obšívač měl bílými hrající domácí hráč prakticky od zahájení čistého pěšce navíc a v závěru vyhranou věžovku. Nenašel však přesné pořadí tahů a partie skončila i zde nerozhodně. Na posledních třech deskách měl mít Duras převahu, kterou také nakonec realizoval ziskem 2,5 bodu, nemuselo tomu ale tak být. Na osmičce v duelu Jakub Fuksík - Vít Bureš mohl totiž vůdce bílých snad třikrát zvítězit, nakonec však naštěstí pro Duras následoval opačný scénář podle hesla nedáš - dostaneš. Na stránkách Olomouckého šachového svazu pak najdete vtipný komentář z grygovské strany, analytický pohled z brněnské strany potom zdeDuras Brno - A64 PROCLIENT Grygov "B" 4 : 4.

Třetí do postupové party Slavia Orlová hrála s namočeným Starým Městem ve velmi kombinované sestavě, která nebyla o moc lepší té staroměstské. V utkání, které jste mohli vidět online, byli nakonec Orlováci o pověstný kousíček lepší a zaslouženě urvali důležité tři body. To jim v očekávání příštího duelu Karviná - Duras uchovává postupové šance. Ve Starém Městě naopak bijí na poplach, protože los do závěru není zrovna snadný (Kroměříž, Duras, Grygov "B", Karviná). Určitou nadějí pak ale může být staroměstké béčko, jenž prozatím vede 2. ligu E a mohlo by po loňském vzoru své případně neúspěšné áčko nahradit. Slavia Orlová - Staré Město 4,5 : 3,5.

Svůj první letošní bod zaknihovaly Polabiny "B" ve Frýdku-Místku. Domácí Beskydská šachová škola "B" nastoupila v silném složení, zahanbit se ovšem nenechali ani hosté. Zápas byl možná poslední pardubickou nadějí na zázrak, pro domácí zase vzhledem k těžkému losu (Třebíč, Jihlava, Orlová, Kroměříž) představoval dobrou šanci na všechny body a téměř jistou záchranu. Nakonec ovšem odcházely nespokojeni oba týmy. Pro Polabiny to prakticky znamená sestup a pro BŠŠ zase zbytečné nepříjemnosti. Zápasový komentář z domácího pohledu si můžete přečíst zde. Beskydská šachová škola "B" - 2222 Polabiny "B" 4 : 4.

S nejsilnější možnou sestavou v čele s GM Petrem Hábou, vyrukovali hráči Gordicu Jihlava proti Tatranu Litovel "B". Ten přijel bez GM Jana Krejčího, ale s oběma silnými polskými IM. Dle hlášení domácího kapitána Viktora Žiga mělo utkání spád a šance na výhru měly obě družstva. O výsledku nakonec rozhodovaly partie Zdeněk Hába - FM Vladimír Bělunek a FM Oldřich Sedláček - Pavel Strašil hrané ma 3. resp. 7. šachovnici. Několikrát se otočila zejména prvně uvedená partie, kterou nakonec domácí hráč vyhrál a s pomocí soupeře tak zachránil jihlavské akcie. V druhé partii FM Sedláček dvakrát vydřel vyhranou pozici, aby výhru nakonec nenašel a stanovil tak asi spravedlivou dělbu bodů. K dokreslení pak nabízím zprávu hostujícího Pavla Strašila na stránkách Olomouckého šachového svazuGordic Jihlava - Tatran Litovel "B" 4 : 4.

Nový rok probudil prvoligového obra Caissu Třebíč, která vysokým vítězstvím nad Zlínem završila hattrick a je již čtvrtá. Na vítězství domácího týmu měl lví podíl rovněž hattrick, tentokrát ovšem na prvních třech deskách. Zde naplno bodovali GM Petr Velička, IM David Kaňovský a IM Petr Pisk. Opomenout však nesmím ani zadní šachovnice (Jiří Škaroupka, Jan Tesař), kde se pěkná partie povedla Janu Tesařovi. Za hosty zaslouží uznání Michal Krčál, jenž letos hraje ve skvělé formě a vítězstvím nad FM Petrem Buchníčkem má již 6,5/7 a perfo 2628! Komentář IM Davida Kaňovského s ukázkami zajímavých partií najdete na třebíčských stránkách, některé partie pak na ChessTalkeru. Pohled z druhé strany tradičně nabízejí i zlínské stránky. Caissa Třebíč - ŠK Zlín 5,5 : 2,5.

Tolik tedy k 7. kolu, které opět zamíchalo pořadím na obou pólech tabulky. Výsledky a další údaje a statistiky najdete na svazových stránkách a chess-results. V příštím kole, které se hraje 24.2.2013, je na pořadu především další z přímých postupových soubojů Šachový klub Karviná - Duras Brno, kompletní program nabízím níže.

2222 Polabiny "B" - A64 PROCLIENT Grygov "B"
Šachový klub Karviná - Duras Brno
staré Město - Slavia Kroměříž
Tatran Litovel "B" - Slavia Orlová
ŠK Zlín - Gordic Jihlava
Beskydská šachová škola "B" - Caissa Třebíč

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Neklan Vyskočil dne 11.02.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
02.05.2013 1. liga východ 2012/2013 - závěrečná zpráva ke stažení
30.04.2013 1. liga východ 2012/2013 - partie z 1.-11. kola ke stažení
22.04.2013 1. liga východ - Karviná do extraligy, Duras čtvrtý, třetím sestupujícím senzačně Grygov "B"! ke stažení
08.04.2013 1. liga východ - Karviná slaví, Gordic druhým sestupujícím, Duras je blízko bronzu ke stažení
19.03.2013 1. liga východ - Karviná krůček od postupu, Duras v dramatu těsně podlehl Starému Městu ke stažení
25.02.2013 1. liga východ - Karviná přemohla Duras a na dálku svede extraligový boj s Orlovou ke stažení
11.02.2013 1. liga východ - Karviná stále v čele, Duras po remíze s Grygovem B třetí ke stažení
28.01.2013 1. liga východ - Karviná střídá Orlovou, Duras již jen o skóre druhý! ke stažení
14.01.2013 1. liga východ - Na čele beze změn, dole střídání týmů z Vysočiny ke stažení
10.12.2012 1. liga východ - Duras smutní, Orlová do čela ke stažení
26.11.2012 1. liga východ - Duras Brno po napínavé bitvě v Jihlavě do čela, překvapivé karvinské klopýtnutí ke stažení
12.11.2012 1. liga východ - Orlová s předehrávkou do čela, Duras v utkání kola šťastně vítězí s Caissou Třebíč ke stažení
22.10.2012 1. ligu východ nejlépe zahájilo Staré Město, Duras vyhrál ve Frýdku-Místku ke stažení
07.10.2012 1. liga východ - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009