Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

V Zastávce v poklidu

Zastávka je sedmá zastávka vlaku z Brna směr Třebíč. I autobusem z Mendláku jste tam za půlhodinu - ovšem jezdí dnes někdo na zápasy hromadnou dopravou? Ještě dnešní čtyřicátníci pamatují vyhlížení spoluhráčů před nádražní budovou a nervózní přešlapování kapitána před pokladnou, "Přijde - nepřijde, mám mu koupit lístek?!" Pak cestu vlakem, kde na podobných vedlejších tratích byla hned za dveřmi kamínka, do nichž mohli zimomřiví cestující vsypat lopatku uhlí a zahřát si nad nimi ruce, a nakonec pěší tůru k hrací místnosti s hlasitou diskusí o herním stylu a oblíbených zahájeních jednotlivých soupeřů prokládanou neuvěřitelnými historkami z minulých zápasů.

Dnes mládež nasadí sluchátka, senioři v hluku automobilu jen stěží rozeznávají slova ostatních, hlavně abychom už byli v hrací místnosti a pak zase zpět, abychom stihli... Krásnou úvahu o (ne)vítaném společníku spěchu napsal před týdnem David Navara.

To jsme ale odbočili na úplně jinou kolej. Ta naše vede do Zastávky, která je sice u Brna, ale jen v jízdním řádu (vysvětlení najdete v úvodníku k předloňskému článku). Čechie Zastávka v neděli statečně vzdorovala pátému týmu velkoklubu z velkoměsta Lokomotivě Brno E, ale nakonec odešla poražena 3 : 5.

Tento souboj sestupem a postupem "ohrožených" týmů v KP II. B nám přiblíží Jan Kalendovský v příloze. Navnaďme se jednou ukázkou z partie nedávného oslavence-osmdesátníka Karla Zikana.

Po výměně dam si černý oddechl a nabídl remízu. Bílý však viděl dále: 25.Sxd5 exd5 26.Vfc1 Ve7 27.Vxb6 a brzy bylo vymalováno 1-0.

Otevřte si přílohu Jana Kalendovského!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 04.02.2013 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009