Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 8. kolo

A je vymalováno! Postupují Vinohrady a nic, nikdo a nijak jim v tom nemůže zabránit. Podívejte se na tabulku: náskok pěti zápasových bodů, šest a půl bodu skóre a deset partiových výher před posledním kolem! To je severénní důkaz toho, kdo je v KPIIC králem. Poněkud chmurnější statistiky  pasovaly na opačném pólu tabulky poštorenskou zálohu na jasného sestupujícího. Taková jsou fakta.

ŠK Vinohrady Brno hostily TJ Tatran Poštornou B. Snad se jednalo o ironii osudu, že se proti sobě postavil suverénně první a beznadějně poslední celek. Reportáž z klávesnice rozhodčí utkání: "Předposlední kolo KPIIC mělo být definitivním potvrzením naší letošní spanilé krasojízdy - doufali jsme, že vyhrajeme a že to zvládneme rychle. Splnila se nám jen ta první polovina, rychlý průběh zápas rozhodně neměl, přestože to tak zpočátku vypadalo. Kolem půl desáté bylsi na místě pouze domácí, dokonce i tradiční opozdilec Tomáš Lamser přišel jen o několik minut později, takže ho někteří podezírali z toho, že si myslel, že hrajeme od devíti. Hosté tradičně poněkud tápající v našem panelákovém bludišti dorazili vzápětí, takže zápas začala jen s malým zpožděním. Hosté navíc přijeli jen v sedmi, takže náš kapitán Marian Varga to měl dnes bez práce a mohl celou dobu pozorně sledovat výkony zbytku mančaftu. Zápas začal v příjemné atmosféře, hráč hostí pan Souček pobavil přítomné otázkou: "Když to tak dobře hrajete, jaktože nikoho z vás neznám?"
Už krátce po 10. zvýšil naše vedení z výkopu na 2:0 Adam Páral, před 11. hodinou pak další bod přidal na pětce hrající Mira Lamser. Čtvrt hodiny před polednem skóruje i náš lídr Pepa Hladík a zvyšuje tak už na 4:0. Zbývající čtyři hosté ale bojují jako lvi a ten pátý, vítězný bod tam ne a ne "spadnout". Zhruba za hodinu nabízí pan Veverka Vaškovi Fialovi na dvojce remízu, ten ale odmítá a hraje se dál. Kolem půl druhé přichází ke slovu časovky - já sleduji hlavně drsnou oboustrannou časovku na 2. desce, takže jen tak mimoděk registruju vítězný bod Tomáše Lamsera a vzápětí další bod Vaška Fialy. Borci na druhé desce sice dosahují 40 tahů se 4 a 9 vteřinami na hodinách, náš Mira Pakosta je ale v tu chvíli již v beznadějně prohrané pozici, takže pan Krystián si připisuje bod, na který může být právem hrdý. Martin Hošek na trojce už pak jen kosmeticky upravuje naše celkové vítězství na 7:1. Hosté berou prohru sportovně a gratulují nám k postupu, jeden z nich se s námi v legraci loučí slovy: "Doufám, že vás dlouho neuvidíme." No, my taky doufáme.... Postupový plán beze zbytku splněn, takž vzhůru do Kyjova - kdo si myslí, že to kyjovským nějak usnadníme, ten se plete - a potom do rozbouřených vod KPI snad s příznivějším větrem v plachtách než v loňské sezóně..."

ŠK Slavoj Velké Pavlovice přivítali ŠK Lokomotivu Brno G. Hosté se výborně drželi na předních deskách (2-2) a tak o v´tězství favorita rozhodovali zadáci, kde výraznou převahu průměrných +306ELO bodů potvrdili 3,5-0,5. Celkem tedy 5,5-2,5.

TJ Tatran Poštornou A hostil TJ ŠK Veselí n/M B. Domácí mají letošní sezónu opravdu velký problém sejít se - zajímavé je, že v nekompletní sestavě ještě neprohráli - jednou v sedmi zvítězili, dvakrát remizovali - jednou v sedmi a jednou dokonce v šesti. Máme se těšit na poslední kolo?...  Reportáž domácího kapitána: "Hosté dorazili do Poštorné bez lídra Adama Šimoníka a Vojtěcha Šafaříka (oba zatím hráli jen jednou), domácím chyběli první dva hráči a tak byly síly naprosto vyrovnané. Domácí měli výhodu čtyř bílých figur proti třem, hosté osmi hráčů proti sedmi Poštorná se od Nového roku nesešla ani jednou v plném počtu, ale počkej Lokálko v příštím kole! Kupodivu nejvíce problémů měli hned po zahájení borci, kteří v soutěži prozatím nasbírali nejvíce bodů (5 a 5,5, oba jsou z hostujícího týmu). Vladimír Janás se nechal bílými zaskočit Grünfeldkou Miloše Němce a když mu soupeř nabídl remízu, děkoval za ni jako za dar z nebes. Seniora hostí Milana Vítka převálcoval Eda Javůrek na dámském křídle a srovnal na 1,5 : 1,5. Brzy nato kapituloval domácí Tomáš Vrzal s Lubomírem Vičarem po dlouhém, ale marném boji bez figury a vzápětí hostující Jan Skalka s Oskarem Hájkem po krátkém, ale marném boji bez figury Stav byl 2,5 : 2,5. Na posledně jmenovanou partii se jako supi vrhli diváci, ale že by se Honza vzdal předčasně, mu nedokázali. "To je sviňa pěšec!", zakončil stylově hlasitou debatu už jmenovaný veselský senior Milan Vítek.
Krátce před časovkami se domácí poprvé v zápase ujali vedení. Zbyněk Fic stál nejprve s Radkem Hrabalem podivně až podezřele, záplava černých pěšců za kvalitu vypadala ve střední hře smrtelně, ale nakonec se po mnoha peripetiích ukázala koncovka věže a volného pěšce proti střelci a dvěma pěšcům jako snadno vyhraná.
David Ciprys a Zdeněk Uřičář se rozhodli vzájemně překvapit nestandardním zahájením. Lépe se to povedlo bílému a černý v Sicilské po neopatrném tahu střelcem na d7 řešil těžké problémy se slabým pěšcem d6 a později i celým d-sloupcem a nezarošovaným králem. Jak už to tak chodí, uviděl bílý krásný kombinační motiv, který si tak dlouho hýčkal, přepočítával zepředu i zezadu a odmítal se smířit s tím, že je nekorektní, až se dostal do časovky (3 minuty na 10 tahů) a byl ještě rád, že partie skončila v nestejných střelcích nerozhodně. Za stavu 4 : 3 měli vše v rukou oba lídři Jan Bohuslav a Jan Píštěk. Domácí hráč v klidné Sicilce s g3 a Sg2 pozičně tlačil a presoval, ale v rozhodujícím okamžiku při hromadných výměnách v centru někde chyboval a v koncovce s dámou a koněm na obou stranách doplatil na svou předchozí aktivitu a odhaleného krále. Černý matovými hrozbami vynutil výměnu koní a centrálním pěšcem nezadržitelně mašíroval do dámy. Celkově tedy 4 : 4 a dá se říct, že naprosto zaslouženě."

TJ Podlužan Prušánky přivítal Š.K. 1923 Sokol Kyjov. Již bezpečně zachránění domácí dnes nedokázali vzdorovat favorizovanému Kyjovu a podlehli 2,5-5,5.

V posledním utkání dnešního kola BK Moravská Slavia Brno B - ŠK 64 Brno B domácí dokázali uplatnit mírnou převahu průměrných +59ELO bodů a vítězstvím 5,5-2,5 získali velmi důležité body. Přeskočili totiž předposlední Lokálku a vzhledem k tomu, že v posledním kole mají výrazně větší šanci bodovat, zajistili si bezpečné setrvání v soutěži. Lokálka bude čekat na konečná pořadí vyšších soutěží...

Za čtrnáct dní nás čeká poslední kolo letošního ročníku naší skupiny. Kromě pěti zajímavých zápasů nám však nic nepřinese - pořadí na důležitých postech jsou jasně dána a poslední kolo je nemůže změnit. Při bližším zkoumání se dokonce zdá, že pořadí by se, v případě předpokládatelných výsledků, nemuselo měnit ani ve středu tabulky. Uvidíme.

Jiří Myšulka
vedoucí soutěže JmKPIIC


 

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 03.02.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
15.04.2013 JmKPIIC ALL STARS + závěrečná zpráva ke stažení
25.02.2013 Výsledek ankety ke stažení
18.02.2013 JmKPIIC 9. kolo ke stažení
03.02.2013 JmKPIIC 8. kolo ke stažení
21.01.2013 JmKPIIC 7. kolo ke stažení
06.01.2013 JmKPIIC 6.kolo ke stažení
16.12.2012 JmKPIIC - zpráva z 5. kola ke stažení
02.12.2012 JmKPIIC - zpráva ze 4. kola ke stažení
18.11.2012 JmKPIIC - zpráva z 3. kola ke stažení
04.11.2012 JmKPIIC - zpráva z 2. kola ke stažení
14.10.2012 JmKPIIC - úvodní zpráva a zpráva z 1. kola ke stažení
16.06.2012 Rozpis soutěží družstev řízených JmŠS 2012-2013 ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009