Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jm KP I. - černý den Lokomotiv

Z někdejší vedoucí čtverky jihomoravského KP I. se pomalu, ale jistě stává dvojka - v dnešním šestém kole vyhráli Olejáří z Bystrce už pošesté a borci z Garde Lipovec popáté za sebou.

Oba vedoucí týmy zajížděly na půdu snaživých nováčků z Vyškova a Tetčic. O chloupek lépe dopadli Bystrčtí ve Vyškově. Se třemi výhrami Davida Holemáře, Reného Přibyla a Jiřího Hrdiny a bez jediné prohry přehráli domácí MKS Vyškov 5,5 : 2,5. Už dlouho se nestalo, aby měl některý tým po polovině soutěže stále stoprocetní výsledek. Kosa na kámen může narazit hned příště. Bystrc hostí Duras, úderné opory Olejářů z prvních šachovnic narazí na obdobně ratingované borce hostí a tak se nejpíš bude rozhodovat na středních a zadních deskách. Domácí Vyškov dnes vyhrál malou interní soutěž o nejrychlejšího zpracovatele partií - došly v 16:53, tři minuty před výsledkem zápasu z Hodonína.

Na rozdíl od Olejářů se hlavní úderná síla druhého Lipovce koncentruje do zadních šachovnic. Zvláště Václav Chládek a Tomáš Fojtík se rozjeli - první vyhrál už počtvrté za sebou, druhý popáté. Minule s Ořechovem vyhrály zadní desky Lipovce 4 : 0. Tentokrát to bylo jen 3 : 0, ale i tak to stačilo k vítězství: SK Tetčice - Garde Lipovec 3 : 5. Za zmínku stojí výhra domácího devatenáctiletého Radka Přibyla nad Oldřichem Kopřivou na druhé šachovnici. V Tetčicích dostal šanci na předních deskách a během dvou sezón se z nadějného kluka stal oporou týmu s ambicemi na titul KM.

Černou neděli si zapíše do svých historických přehledů brněnská Lokomotiva. Všechny tři její týmy prohrály shodně 3,5 : 4,5! Papírově nejsilnější celek soutěže Lokomotiva Brno C tak pravděpodobně přišel o ligové ambice a poslední Lokomotiva Brno D o šanci na záchranu. Pětibodové manko na předposlední Hodonín bude dohánět jen těžko. Mimochodem druhá liga se letos pro jižní Moravu vyvíjí celkem příznivě a pravděpodobně budou z KP I. sestupovat jen dva týmy.

Lokomotiva Brno C se vypravila do klubovny ... Lokomotivy, kde ji přivítal domácí tým ŠK 64 Brno ve svém obvyklém a téměř neměnném složení až na ... "vraha na 8. šachovnici" . Mít v záloze mezi náhradníky zkušeného kandidáta, který by zrovna tak mohl usednout na první desku, je štěstí, pro soupeře ovšem smůla. Domácí kapitán to v zaslané SMS viděl takto: "Po "remízách" (úvozovky zřejmě jinotajně naznačují, že tahů v těchto partiích nebylo více než písmenek mezi uvozovkami) Sedláčka a Sládka přišla i další remis Spodného s bojovně naladěným Bednářem. Když Krupica neviděl výhru se Zavackým a jen remízoval a prohře Bindera, "hosté" (tady zase uvozovky naznačují počet kroků, které museli hosté urazit k soupeři, hráli totiž ve své vlastní klubovně) vedli. Vše ale rozhodl vrah na 8. šachovnici, jak se Petru Krejčímu v kuloárech přezdívá, a Tikovský na jedničce výhrami. Masařík remízou, nejprve ve vyhrané a následně i v prohrané pozici!" Celkově tedy ŠK 64 Brno - Lokomotiva Brno C 4,5 : 3,5. Zbrojováci úspěšně dohánějí nejen klidný střed tabulky, ale i počet individuálních výher, který byl doteďka nižší než počet kol. Ale už je to lepší, v šesti kolech vyhráli celkem 6 partií!

Lokomotiva Brno D to měla o něco dále, jela až do Králova Pole za Durasem C. Letos se zoufale nedaří jindy tak úspěšným lídrům Stanislavu Staňkovi, Miroslavu Pakostovi a Františku Růžičkovi. Dnes dostali od Durasu za vyučenou 3 : 0 a celkově tak zápas nemohl skončit jinak než porážkou: Duras Brno C - Lokomotiva Brno D 4,5 : 3,5.

Momentálně nejúspěšnější z Lokálek s písmenkem B měla nejdelší cestu do 15km vzdáleného Ořechova a pravděpodobně nevěřila vlastním očím. Ořechovští Orli se už podruhé za sebou slétli v základní osmičce i s IM Vojtou Plátem. Ten porazil podobně nadějného samouka, jakým byl ještě nedávno sám, Benedikta Hofírka a příspěl k těsnému vítězství Ořechova 4,5 : 3,5. Převážně juniorský tým Lokomotivy B tentokrát drželi nad vodou matadoři - vyhráli zkušení Vykydal, Tsenov a Martišek.

V Hodoníně domácí po předchozím trápení konečně mohli slavit první vítězství v soutěži. Především díky průraznosti svých nejvýše ratingovaných borců s bílými figurami přehrál ŠK Hodonín TJ Znojmo 4,5 : 3,5. Jeden z diváků, toho času šéf jihomoravských soutěží Jiří Myšulka, poslal s výsledkem tento referát končící bohužel v nejlepším: "Ráno se náš sešlo sedm a s napětím jsme očekávali, zda přijede Jirka Marek (už jednou se mu podařilo, že nepřijel). Já se uvelebil na osmé šachovnici, nalil si z termosky svůj čaj a čekal. Petr Trávníček raději posečkal se psaním sestavy. K našemu překvapení se objevil nejen Jirka, ale v závěsu i Pavel Balšínek, se kterým předzápasová nominace nepočítala. Takže jsem sklapl podpatky, svůj čaj odsunul stranou a stal se ze mě divák. A dobře jsme udělali, Hodonín tak nastoupil v základní sestavě a docílil po urputném boji důležité vítězství! Bližší zpravodajství Ti bohužel neposkytnu, protože jsem po hodině utekl domů na oběd...

Zbytek událostí v hodonínském mači si nezbyde než domyslet ze zpravodaje v příloze nebo ze stránky soutěží na webu ŠSČR. V příštím kole bude nejzajímavější souboj Bystrce s Durasem. Obhájí domácí neporazitelnost a první příčku? Od ostatních duelů nelze očekávat výraznější pohyby v tabulce.

7. kolo - 10. 02. 2013
ŠK Bystrc Oilers - ŠK Duras BVK Brno C
TJ Znojmo - MKS Vyškov
ŠK Garde Lipovec - ŠK Hodonín
ŠK Lokomotiva Brno B - SK Tetčice
ŠK Lokomotiva Brno C - Orel Ořechov
ŠK Lokomotiva Brno D - ŠK 64 Brno

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 27.01.2013 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
02.06.2013 Jm KP I. 2012/2013 - závěrečná zpráva ke stažení
02.06.2013 Příloha Závěrečné zprávy Jm KP I. 2012-2013 ke stažení
28.04.2013 Jm KP I 2012-2013, partie z 1.-11. kola ke stažení
23.04.2013 Jm KP I. - po nejdramatičtějším kole soutěže Loko C do ligy, Loko D a ŠK 64 do KP ke stažení
07.04.2013 Jm KP I. - šok na Durasu a v Hodoníně ke stažení
17.03.2013 Jm KP I. - Lipovec porazil Olejáře a otevřel dveře Lokálce ke stažení
24.02.2013 Jm KP I. - už je to tady! Bystrc prohrála se Znojmem ke stažení
10.02.2013 Jm KP I. - lokomotivní revanš ke stažení
27.01.2013 Jm KP I. - černý den Lokomotiv ke stažení
13.01.2013 Jm KP I. - Bystrc vede, Lipovec porazil Ořechov, ale klesl ke stažení
09.12.2012 Jm KP I. - Olejáři půlmistrem, Duras a Znojmo s výpraskem ke stažení
26.11.2012 Jm KP I. - ujeté Lokomotivy ke stažení
11.11.2012 Jm KP I. - Lipovec se revanšoval Lokomotivě ke stažení
21.10.2012 Jm KP I. - poslední dva celky odstartovaly vítězně ke stažení
16.06.2012 Rozpis soutěží družstev řízených JmŠS 2012-2013 ke stažení


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009