Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

II. liga E - šok Zlína ve Starém Městě C

Půlmistrem II. ligy E je brněnská Lokálka. V pátém kole si udělala krátký, leč v zimním období často dobrodružný výlet zledovatělou lesní silnicí podél Svitavy do Adamova a nedala domácím ani tu nejmenší šanci: Spartak Adamov - Lokomotiva Brno 1½ : 6½.

Na první desce sice prohrál někdejší mistr extraligy v dresu brněnské University Zdeněk Ramík s domácím lídrem Jiřím Sekaninou, ale zbylých 7 borců, kteří už toto slavné období z konce 80. let nemohou pamatovat, jelikož většina z nich ještě nebyla na světě, pustilo jen jedinou remízu. Nepoměrně těžší úlohu bude mít Lokomotiva hned první neděli po Novém roce, kdy se utká s druhými Hustopečemi!

Klubovna ŠK HPM TEC Hustopeče ve školním klubu. Vpravo pověstný šachový kufr. Někde dávají šachy do pytlíků, jinde do krabiček a přenášejí je v taškách i v krabicích, ale v Hustopečích od nepaměti jedině v kufru. Kufr pamatuje staré časy, kdy se na šachy chodívalo "Na hotel", tj. do patra dnešního rekonstruovaného Hotelu Centro a snad i pololegendárního pana Tománka, který před 30 lety naučil šachy celou pozdější ligovou generaci. Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

Hustopeče dnes Lokálce naznačily, co asi může očekávat. Poprvé nastoupily v plné síle včetně GM Jána Plachetky a FM Lukáše Kuchynky

První dvě desky zápasu Hustopeče - Veselí, v pozadí rozhodčí Miroslav Slavík. Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

a nasázely rovněž kompletnímu týmu Veselí nad Moravou stejný výsledek jako Lokomotiva 6½ : 1½ bez jediné prohrané partie. Blíže si o zápase přečtěte na veselském webu.

Pan starosta Kuchynka se pustil s bílými figurami do pěkné divočiny a jeho soupeř už má vážný problém. Vzadu se sešli dva nejpřemýšlivější šachisté obou týmů Vlastimil Urban a František Křížek, na pořádnou časovku je zaděláno. Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

Hustopečští tak v tabulce předběhli Zlín B. Kdo nevěří, ať tam běží, ale doposud druhý Zlín hrál na půdě posledního (doposud úplně bez bodu) Starého Města C 4 : 4. Přitom hosté přijeli v téměř nejsilnější sestavě a umožnili domácím zapsat si cenná vítězství pro Jana Horsáka s Jakubem Roubalíkem, Petra Blahu s Petrem Koutným a nadějného žáka Ondřeje Stuchlého s Miroslavem Benešem. Zlínu jako by se vracela loňská nepohoda, zatímco Staré Město C letos poprvé předvedlo pověstnou schopnost bodovat s ratingově silnějšími soupeři.

Staré Město B vyrazilo před měsícem do Brna na Moravskou Slavii v šesti hráčích, dnes tehdejší selhání "napravilo" a do Napajedel jelo v sedmi. Na rozdíl od nabité Morendy to tentokrát na papírově mnohem slabšího soupeře stačilo, byť jen těsně: FS Napajedla - Staré Město B 3½ : 4½.

Duras Brno B pověstný širokou a vyrovnanou soupiskou dnes přece jen musel sáhnout pro náhradníky příliš hluboko a po výsledku 0 : 2 na posledních dvou deskách odešel poražen od Kuřimi 3 : 5. Kuřim své hvězdy IM Vyskočila a WGM Kulovanou většinou šetří (dnes opět nehrály) a přesto má po podzimu vyrovnané skóre 2 výhry, 2 prohry, jedna remis. Podobně je na tom i Duras, ale jeho chvíle nepochybně ještě přijde. O radosti hostí si přečtěte na stránkách Kuřimi.

Moravská Slavia Brno dnes opět bez velmistra Kaloda, ale jinak ve velmi silné sestavě přehrála Prušánky jednoznačně 5½ : 2½. Pár postřehů a moře fotografií najdete na blogu Petra Krolopa.

Zdroj následujících tří fotografií: Blog Petra Krolopa

Misky vah se na stranu domácích začaly překlápět brzy po zahájení a o jejich hladkém vítězství nebylo pochyb. Na první desce neudržel přes nápor na dámském křídle Stanislav Věchet s bílými stále se lepšícího Andreje Gašu (momentálně 2282),

ještě rychleji vyhrál hostující Petr Trávníček s Karlem Kredlem, ale všechny ostatní šachovnice se od počátku vyvíjely ve prospěch domácích. Posledním mohykánem se stala Táňa Šeráková, která už v téměř uklizeném sále dlouho vzdorovala Michalu Vávrovi, aby nakonec ani ona koncovku neudržela. 

Příští kolo uvidíme souboje prvního s druhým Lokomotiva - Hustopeče i posledního s předposledním Prušánky - Staré Město C. O ambicích najít klid ve středu tabulky hodně napoví duel Kuřim - Veselí, prestižní bude brněnské derby Duras B - Moravská Slavia. Zápasy Staré Město B - Adamov a Zlín B - Napajedla by měly skončit snadným vítězstvím domácích. Ale kdo ví... Zpravodaj z 5. kola najdete v příloze, stránku soutěže zde.

6.kolo - 06.01.2013
ŠK KME-DDM Kuřim - TJ ŠK Veselí nad Moravou
ŠK Lokomotiva Brno A - ŠK HPM TEC Hustopeče
ŠK Staré Město B - TJ Spartak Adamov
ŠK Zlín B - TJ FS NAPAJEDLA
TJ Podlužan Prušánky - ŠK Staré Město C
ŠK Duras BVK B - Moravská Slavia Brno

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 16.12.2012 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
24.03.2013 II. liga E - Lokomotiva Brno do I. ligy, Adamov do KP ke stažení
04.03.2013 II. liga E - rekordní vyrovnanost, ale postup Lokálky téměř jistý ke stažení
17.02.2013 II. liga E - tlačenice v čele, Lokálka převezla Staré Město ke stažení
03.02.2013 II. liga E - nič už nie je také, aké bolo pred tým... ke stažení
20.01.2013 II. liga E - nekompletní Staré Město B vítězí v Hustopečích ke stažení
06.01.2013 II. liga E - Hustopeče vítězí na Lokomotivě a vedou ke stažení
16.12.2012 II. liga E - šok Zlína ve Starém Městě C ke stažení
02.12.2012 2. liga E - první bod Prušánek ke stažení
18.11.2012 2. liga E - Duras se raduje, Veselí smutní ke stažení
05.11.2012 2. liga E - Adamov na koni, Prušánky na lopatkách ke stažení
14.10.2012 2. liga E - úvod v režii favoritů ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009