Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E - úvod v režii favoritů

2. liga E letos přináší přímý souboj jižní Moravy (8 celků) se Zlínskem (4 celky). A měl by to být souboj vyrovnaný - o první ligu si to patrně rozdá jihomoravská čtveřice Lokomotiva Brno - Moravská Slavia Brno - Duras Brno B - ŠK Hustopeče se zálohami velkoklubů ze Zlínska ŠK Zlín B a ŠK Staré Město B.

Spíše na záchranu bude myslet zbylá jihomoravská čtverka z Kuřimi, Prušánek, Veselí a Adamova společně s dvojicí Staré Město C a Napajedla. Hned uvodní kolo papírové předpoklady do puntíku naplnilo.

Šachový klub Zlín se během léta restartoval a vyměnil soutěže (dobrovolný přechod Áčka z extraligy do 1. ligy), hráčský kádr i klubovnu. B tým ve druhé lize je až na Vladimíra Palu složen výhradně z domácích hráčů, do kvalit loňského prvoligového Zlína B má daleko, ale velká vyrovnanost ho řadí k favoritům na přední umístění. V prvním kole přehráli Zlíňáci nováčka z Kuřimi pohodlně 5,5 : 2,5. Kuřimští nově angažovali několik posil z nejbližšího okolí - především IM Neklana Vyskočila a WGM Evu Kulovanou a také Martina Habinu z Lipovce. To by na záchranu mělo bohatě stačit, ale kdo ví... Stručný přehled o dění ve všech partiích najdete na stránkách ŠK Zlín, hosté svou premiérou porážku "zajedli"...

Zdroj: Fotogalerie ŠK Zlín

Nová zlínská herna pokřtěná tímto zápasem se nachází jen pár desítek metrů od té bývalé v budově Univerzity Tomáše Bati. Popřejme Zlíňákům, ať jim spolupráce jejich šachového klubu s místní Univerzitou vydrží co nejdéle a Univerzitní klub her, který tuto spolupráci zastřešuje, nezajde na úbytě nebo konkurenci lukrativnějších aktivit. Jak vidíme na následujícím snímku, hráčům se v nové klubovně tak líbilo, že si ji chtěli užít co nejdéle - až do matu.

Zdroj: Fotogalerie ŠK Zlín

Zhruba stejný ratingový průměr jako Zlín B má další favorit Staré Město B. To dnes zajíždělo do Prušánek posílených světoběžníkem či přesněji "středoevropoběžníkem" Andreasem "Andym" Teuberem. Andy je členem německé federace, žije na pomezí Moravy a Rakouska, slušně rozumí česky, ale doposud na naše soutěže "neměl čas". Nyní jej tedy ulovili v Prušánkách a hned se jim odměnil remízou se staroměstským Petrem Bažantem seniorem. To však bylo od domácích téměř vše. Někde se jim zapomněl další podobný případ, na Moravě pracující Slovák Milan Seget (nenašel jej ani rozhodčí, který tak dorazil až na zahájení zápasu ), a tak museli neplánovaně hrát jen v sedmi. Výsledek tomu odpovídal: Podlužan Prušánky - ŠK Staré Město B 2 : 6. Na fotky ze zápasu se můžete podívat na blogu Petra Krolopa.

Lídři Starého Města B a Prušánek Petr Bažant junior a Andrej Gaša. Zdroj: blog Petra Krolopa

Další tým ze Starého Města s písmenkem C je v posledních letech pověstný statečnými výkony a umístěním vysoko nad papírovými předpoklady. "Všechno trvá než se strhá", letos je opět Staré Město C ve své obvyklé sestavě nasazeno třetí od konce a hned v prvním kole dostalo patřičné školení od Hustopečí. Hustopeče sice vyškrtly ze sestavy dva tradiční cizince (Baňase a jednoho z bratří Federičů), musely přenechat Moravské Slavii Stanislava Věcheta, ale zato se posílily rodinnou dvojící WIM Věra Medunová + Eda Meduna. Ti se v premiéře uvedli dvojitým vítězstvím a tak Hustopečští i bez velmistra Plachetky přivezli s přehledem ze Starého Města C tři body za vítězství 6 : 2. Oba celky ze Starého Města se čímsi vymykají obvyklé ligové praxi - není v nich ani jediný host nebo cizinec, jen pár volných hráčů!

Největší šok zažili všichni soupeři při pročítání soupisky Moravské Slavie Brno. Nováček 2. ligy se posílil FM Davidem Holemářem, loňským jihomoravským přeborníkem Lukášem Řehůřkem, lídrem ŠK 64 Brno Alexandrem Tikovským a na první šachovnici dokonce ... velmistrem Radkem Kalodem.

První deska zápasu Moravská Slavia Brno - ŠK Veselí nad Moravou. Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

Ten hned v prvním kole zavěsil proti veselské hvězdě Jakubu Uřičářovi a významně přispěl k celkovému vítězství Morendy nad Veselím nad Moravou 5 : 3. Zda bude Morenda aspirovat na nejvyšší příčky, závisí hlavně na tom, jak se budou scházet její největší hvězdy. Dole už to taková sláva není. Veselí nad Moravou vyměnilo na čelných deskách Josefa Galušku za Adama Gabriela z Boršic, jinak si drží už několik let stálou sestavu a mělo by opět bezpečně plout ve středu tabulky. O zápase si můžete počíst na veselském webu.

Celkový pohled na zápas Moravská Slavia Brno - ŠK Veselí nad Moravou. Zdroj: stránky ŠK Veselí nad Moravou

Střed tabulky bude asi jen snem pro dva poslední nasazené celky z Napajedel a Adamova. Boj o záchranu pro ně začal hned v prvním kole a úspěšnější byli hosté od Brna: FS Napajedla - Spartak Adamov 3,5 : 4,5. Hosté letos přišli o Karla Kredla, který přesídlil do Moravské Slavie, ale na poslední desky angažovali dvě šestnáctileté naděje - Natašu Richterovou a Tadeáše Bočka.

Poslední duel byl naopak tvrdým soubojem o postup. Duras Brno B s tradičně širokou lavičkou vyrovnaných hráčů přivítal Lokomotivu Brno, která oproti loňsku přišla o FM Vojtěcha Zwardoně, ale nahradila jej FM Josefem Kratochvílem. Souboj skončil bez vítěze 4 : 4. Lokálka je největším favoritem soutěže (průměrný rating 2267), ale jak je vidět, soupeři jí to jen tak nedarují, a to je dobře, alespoň se máme na co těšit.

Příští kolo nás čeká až za 3 týdny po přeborech Moravy a Slezska mládeže. Lahůdkou budou zápasy Lokomotivy s Moravskou Slavií a Starého Města B s Durasem B, které hodně napoví, jak vážně to favorité myslí s útokem na první ligu.

2.kolo - 04.11.2012
ŠK KME-DDM Kuřim - TJ Spartak Adamov
ŠK HPM TEC Hustopeče - TJ FS NAPAJEDLA
TJ ŠK Veselí nad Moravou - ŠK Staré Město C
ŠK Lokomotiva Brno A - Moravská Slavia Brno
ŠK Staré Město B - ŠK Duras BVK B
ŠK Zlín B - TJ Podlužan Prušánky

Zpravodaj soutěže najdete v příloze, stránku soutěže najdete zde.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 14.10.2012 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
24.03.2013 II. liga E - Lokomotiva Brno do I. ligy, Adamov do KP ke stažení
04.03.2013 II. liga E - rekordní vyrovnanost, ale postup Lokálky téměř jistý ke stažení
17.02.2013 II. liga E - tlačenice v čele, Lokálka převezla Staré Město ke stažení
03.02.2013 II. liga E - nič už nie je také, aké bolo pred tým... ke stažení
20.01.2013 II. liga E - nekompletní Staré Město B vítězí v Hustopečích ke stažení
06.01.2013 II. liga E - Hustopeče vítězí na Lokomotivě a vedou ke stažení
16.12.2012 II. liga E - šok Zlína ve Starém Městě C ke stažení
02.12.2012 2. liga E - první bod Prušánek ke stažení
18.11.2012 2. liga E - Duras se raduje, Veselí smutní ke stažení
05.11.2012 2. liga E - Adamov na koni, Prušánky na lopatkách ke stažení
14.10.2012 2. liga E - úvod v režii favoritů ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009