Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

V Moutnicích proběhlo republikové Mistrovství Orla

V sobotu 27.listopadu proběhlo v Moutnicích na Brněnsku pod taktovkou ředitelky turnaje Pavly Vymazalové a rozhodčího Miroslava Hurty další zdařilé republikové Mistrovství Orla v šachu. Většina orelských jednot stojí mimo ŠSČR a šach pěstuje jen rekreačně. Pokud pak některá orelská jednota členem ŠSČR je (např. Orel Ořechov), pak její členové patří k favoritům mistrovství. I když se sem-tam najdou členové Orla, kteří soutěžní šachovou činnost vyvíjejí v šachových klubech, převážnou většinu startovní pole tvoří začátečníci a rekreační hráči. Proto pořadatelé apelovali při zahájení turnaje na větší toleranci u přestupků vůči pravidlům. V přátelském a pohodovém duchu se odehrálo tempem 2x15 minut všech devět kol turnaje.

Nejvzdálenější účastníci přijeli z Turnova, nejpočetnější výprava dorazila z Dolních Bojanovic. Pořadatele oproti předchozím ročníkům mile překvapil velký počet zúčastněných dětí, a proto při vyhlašování výsledků vytvořili novou kategorii žáků.

Nejlepšími z 88 hráčů se stali Ignác Pospíšil (Orel Horní Moštěnice) 8 bodů před Bronislavem Vymazalem (Orel Moutnice) 7,5 bodu a Josefem Navrátilem (Orel Veselí nad Moravou), Jozefem Jordánem (Orel Domanín) a Zdeňkem Uřičářem (Orel Veselí nad Moravou), všichni 7 bodů.

Kategorii žen vyhrála teprve patnáctiletá Monika Jelečková (Orel Moravské Budějovice) 5 bodů před Monikou Jakubčíkovou (Orel Dolní Bojanovice) a Květou Stingloovu (Orel Dubicko) obě 3,5 bodu

Nově utvořenou kategorii žáků do 14 let vyhrál Karel Svoboda Orel Moutnice) 6 bodů před Antonínem Seidlem (Orel Moravské Budějovice) 5 bodů a Štěpánem Seidlem (Orel Moravské Budějovice) 5 bodů, přičemž všichni tři medailisté patří spíše k mladším žákům a své starší kamarády předstihli velmi výrazně. Drobnou cenu ve formě symbolické mikulášské perníkové nadílky však obdrželo všech 26 zúčastněných dětí.

Kompletní výsledky najdete v příloze této zprávy.

Každoroční pořadatelství Moutnic je způsobeno nejen tím, že orelských jednot je početně nejvíce právě v jihomoravském regionu, ale i sehraným pořadatelským štábem, který kolem sebe ředitelka turnaje Pavla Vymazalová vytvořila. Hladký průběh turnaje, bezchybné losování, příjemné hrací prostředí v nově rekonstruované orlovně, zajištění občerstvení – to vše je již samozřejmostí. Je však téměř neuvěřitelné, že za pouhých deset minut po skončení turnaje početný pořadatelský štáb stihl nejen uklidit veškerý šachový materiál, ale rozmontovat všechny stoly, naložit je i se židlemi na nákladní automobil a připravit sál ke cvičení.

Soubor ke stažení: [HTM]

přidal Miroslav Hurta dne 28.11.2004 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009