Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Krajské tréninkové centrum mládeže – základní principy

- bude financováno ŠSČR (příp. v krajní variantě JmŠS)

Jedná se o trénink talentované mládeže, nikoli o masový rozvoj.

Každé pololetí bude na jednotlivé talenty rozdělena částka 22.500 Kč, a to podle bodovného, jež se vypočítá podle účasti a výsledků na mistrovských soutěžích mládeže jednotlivců, a to takto:

-          Mistrovství ČR mládeže v šachu (chlapci – za účast 1 bod, u dívek je započítání 1 bodu za účast podmíněno nejméně dosažením partiových 3,5 bodu).

-          Mistrovství Moravy a Slezska mládeže (započítání účasti jedním bodem je podmíněno dosažením nejméně partiových 4,5 bodu).

-          Mistrovství ČR mládeže v rapidšachu (kategorie do 10, 12 a 14 let, kam je nutno si účast vybojovat, 1 bod za účast, kategorie do 8 a 16 let, které jsou open, je započítání 1 bodu za účast dosažením nejméně partiových 3,5 bodu).

Do vyúčtování se zahrnou pouze náklady na přímou tréninkovou činnost trenérů (tedy ne cestovné, metodické materiály apod. – jen odměna za trénink), a to jak na případných soustředěních, tak na dlouhodobých trénincích v samotných klubech. Odměny trenérů budou účtovány podle Ekonomické směrnice ŠSČR.

Podmínkou bude, aby dotyčný talent byl trénován trenérem minimálně třetí trenérské třídy a dále, aby to nebyl skupinový, ale individuální trénink (není asi přímo nutné, aby talent byl trénován zcela samostatně, můžou být s ním ve skupince další, maxim. však 7 dětí ve skupině. Byl deklarován záměr, aby od podzimu 2014 se na tréninku podíleli pouze trenéři s I. nebo II. trenérskou třídou.

Způsob vyúčtování bude fungovat tak, že oddíly, které budou zajišťovat tréninky, zašlou výkaz odtrénovaných hodin a kopie dokladu o vyplacení trenéra. Bude vždy lepší, když vykáží odtrénovaných hodin více, neboť jednak podpora svazu zase není taková, aby vše utáhla (předpokládá se, že se budou finančně na trénincích podílet i rodiče, případně samotné oddíly), jednak oddílům, které výkaz nezašlou, dotace propadne (a nutno i počítat s tím, že někde tréninky se konat nebudou, protože i samotné dítě nebude mít zájem) a není nic jednoduššího, než nečerpané peníze podle bodovného přepočítat a poskytnout oddílům, které výkaz zaslaly. Takže oddíl, který měl obdržet na trénink původně dotaci třeba 1.200 Kč, nakonec dostane třeba 1.300 Kč.

I. pololetí: období 1.5. – 31.10. částka k rozdělení 22.500 Kč

II. pololetí: období 1.11. – 30.4. částka k rozdělení 22.500 Kč (do vyúčtování dotace půjdou zahrnout ale jen tréninky uskutečněné od 1.1.)

celoroční odměna manažera krajského centra 5.000 Kč

Poskytnutá dotace z ŠSČR: 50.000 Kč

 

A teď konkrétně:

Rozjezd projektu:

30.10.2012 musíme mít přidělených 50.000 Kč vyúčtovány.

5.000 Kč je odměna manažera

45.000 Kč bude rozděleno mezi talenty (oddíly) podle přiložené excelové tabulky.

Vyúčtování musí oddíly zaslat krajskému manažerovi do 28.10.2012 do 18:00. Manažer vše během 29.10. zpracuje a připraví pro odeslání na ŠSČR. Také sdělí oddílům, kolik za trénink dostanou skutečně peněz. Na tyto částky pak oddíly vystaví našemu krajskému šachovému svazu fakturu a částka jim bude proplacena na účet.

 

Zpracoval: Miroslav Hurta

 

Příloha: výpočet bodovného (nezapomeňte, že excelová tabulka má více listů)

Soubor ke stažení: [xls]

přidal Miroslav Hurta dne 30.09.2012 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009