Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

ChessTalker - představení nového šachového projektu

ChessTalker je projekt mého kamaráda z Caissy Třebíč Petra Bělohlávka. Je určen pro širokou šachovou veřejnost a užívání jeho základních funkcí je zdarma. Protože se mi jeho myšlenka zalíbila, rozhodl jsem se mu pomoci s prezentací této šachové novinky. Ta v sobě spojuje prvky šachových databází a sociálních sítí, tedy jakéhosi šachového online komunikátoru. Můžete si vybrat, kde budete nad svými partiemi či partiemi jiných hráčů diskutovat. Pokud vás myšlenka tohoto projektu zaujala, adresa www.chesstalker.com je tu pro vás. Pokud máte účet na Facebooku, můžete pravidelné informace a novinky získávat z adresy www.facebook.com/chesstalker.

ChessTalker je určen pro šachové hráče k online přehrávání a debatování nad jednotlivými pozicemi šachových partií - dodatečné analýze. ůžete si na něm zaregistrovat i vlastní šachový účet, pod kterým následně budete moci vkládat své šachové partie. Pokud budete přihlášeni, můžete doporučit ostatním návštěvníkům zajímavé, již vložené partie. Každá vložená šachová partie má svou unikátní veřejnou webovou adresu, kterou lze odkazovat v šachových příspěvcích - články, aktuality, atd. Další, velmi zajímavou funkcí, je možnost vložení šachové partie na libovolnou webovou stránku.

Sehráli jste pěknou šachovou partii a rádi byste ji ukázali ostatním šachistům? Nestihli jste se soupeřem zanalyzovat vaši společnou partii a chtěli byste dořešit některé pozice? Nebo si jen rádi přehráváte šachové partie? Tak právě proto je tu nový český šachový projekt ChessTalker.

Proč ChessTalker?

- najdete nové šachové přátele
- z pohodlí vašeho domova snadno zanalyzujete partie se soupeři
- své partie snadno přehrajete na Internetu z webového prohlížeče
- budete sledovat partie zajímavých šachových profilů

Co tedy ChessTalker nabízí?

- online vkládání vašich sehraných partií a jejich přehrávání
- komentování jednotlivých tahů šachových partií
- sledování šachových kolegů a jejich vložených partií
- doporučování zajímavých partií
- odkazování partií v šachových článcích

Sehráli jste pěknou partii? Ukažte ji ostatním!

Každý bezplatně registrovaný šachista má přidělen vlastní šachový účet, který nabízí několik zajímavých možností. Mezi jednu z nich patří vkládání šachových partií a jejich následné přehrávání na Internetu. Pokud se vám tedy povedla sehrát nějaká zajímavá partie, neváhejte a pochlubte se s ní!

Píšete po zápase články a odkazujete se na partie?

Po šachových zápasech se čím dál více píší články, ve kterých se rozebírají sehrané partie. Ty jsou popisovány především z diagramů, ale většina z nás by ráda znala jejich celý průběh. A proto je tu možnost u vložené partie získání jejího veřejného odkazu, který lze poté do vašeho článku přiložit. Není to ale vše. Každá vložená partie obsahuje i jedinečný webový rámec (iframe), který můžete umístit na vaši webovou stránku a poté na ní partii přímo přehrávat!

Rádi byste probrali sehranou partii s Vaším soupeřem?

Stalo se vám, že jste po partii neměli příliš času na její analýzu s Vaším soupeřem? Nebo byste ji jen rádi probrali s šachovými kolegy? Nic vám v tom nebrání. Díky ChessTalkeru partii můžete analyzovat z pohodlí vašeho domova. Stačí ji pouze vložit a poté už jen debatovat nad jednotlivými tahy.

Sledujte šachisty a jejich vložené partie

Většinu z nás zajímají partie našich šachových kamarádů, kolegů, ale i šachistů na vysokých úrovních. A právě ty si můžete přidat do sledování a poté z jednoho místa přehledně vidět jejich vložené partie. Každého šachistu si také můžete detailně zobrazit, kde v přehledu uvidíte jeho vložené partie a základní šachové údaje.


Pohled běžného uživatele

Pro lepší orientaci na stránkách ChessTalkeru uvedu pár tipů. Pokud nejste registrováni, můžete si přehrát vždy jen posledních 10 partií, nad kterými ovšem nemůžete diskutovat. Pokud se zaregistrujete, můžete přehrávat a diskutovat nad všemi partiemi, které ChessTalker nabízí k přehrání. Po registraci budete využívat hlavně šest horních záložek, jež také stručně okomentuji.

Registrace - prostě kliknete v pravém horním rohu na "Registrace" a vyplníte všechny kolonky. Pak kliknete pro potvrzení na "Nastavit šachový účet" a je to. Záleží pak už jen na vás, zda si pro zviditelnění přidáte do vašeho profilu ještě fotku či ne.

Úvod - zde se vám objeví údaje z vašeho profilu a také partie šachistů, které vy sledujete a které si můžete kdykoli přehrát. Máte rovněž možnost kliknout na "Přehled sledování", "Moje vložené partie" a "Vložit další partii", tyto možnosti však můžete využít i při práci s horními záložkami, viz dále.

Upozornění - zde uvidíte, co je nového. Pokud budete mít po přihlášení v záložce "Upozornění" červený vykřičník, tak někdo komentuje nějakou vaši partii nebo začal sledovat váš šachový profil.

Sledování - zde vidíte ty, jež sledují vás i ty, které zase sledujete vy. Pokud chcete někoho najít, zadejte jeho příjmení do volného okna (stačí i pár prvních písmen).

Moje partie - zde jsou všechny partie, které jste vložili na ChessTalker. V levém sloupci najdete údaj o datu vložení vaší partie. Datum se zobrazí vždy tehdy, pokud je vložená partie starší jak 30 dní. Pokud ne, je vidět časový údaj, před jakou dobou byla partie vložena. Vlastní vložení šachové partie můžete provést dvěma způsoby, a to kliknutím na "Vložit další partii" nebo "Import partií z PGN (ChessBase)". Pokud využijete první možnost, klikejte při každém prováděném tahu na znázorněné šachovnici nejdříve na pole odkud hrajete a potom na pole kam jste zahráli. Po natahání celé partie můžete (a nemusíte) ještě ke každému tahu přidat vlastní poznámku a po pečlivém zkontrolování klikněte na "Uložit partii a pokračovat na další krok" a uložte. V dalším kroku pak už jen vyplníte údaje své i soupeřovy a je to. Pokud využijete možnost uložení partie importem z pgn, tak si vkládanou partii (partie) předtím uložte ve vlastní vytvořené databázi (například Novak.pgn).

Ostatní partie - zde uvidíte posledních 100 vložených partií (vč. vašich), které si můžete nejen přehrávat, ale přirozeně i komentovat.

Feedback - zde můžete autorovi projektu Petr Bělohlávkovi sdělit své náměty, pochvaly, kritiku, prostě všechno, co by mohlo ještě zkvalitnit fungování této šachové novinky.

 

 

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Neklan Vyskočil dne 21.09.2012 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009