Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pětaosmdesátka plukovníka Nováka

Novák je nejběžnější české příjmení (v databázi šachového svazu je Nováků devadesát) a tak jeho majitel zpravidla potřebuje bližší identifikaci - řekne-li se v Brně a na jihu Moravy "plukovník Novák", pak už žádné další upřesňování není potřeba. Všichni vědí, že řeč jde o Jaromíru Novákovi, kdysi opoře I. brněnské, už dlouhá léta členu Lokomotivy Brno, někdejším předsedovi Městského šachového svazu v Brně. Hlavně však o jednom z nejpilnějších brněnských šachistů, nekorunovaném králi všech "národních" či "B" turnajů a nepostradatelném pořadateli soutěží všeho druhu, jehož ani po osmdesátce nepřestalo bavit sobotní a nedělní vstávání a stavění figurek těm, kteří by nejraději přišli až se spuštěním šachových hodin.

V sobotu 25. srpna se Ing. Jaromír Novák dožívá krásných 85 let!
Pokud se vypravíte na Trade Fair Festival, nezapomeňte mu blahopřát. Zaslouží si to!

Přezdívka "plukovník" vychází nejen z někdejšího působení Jaromíra Nováka v armádě, ale vystihuje perfektně i jeho osobnost. Abychom se neopakovali, přečtěte si první dva odstavce článku k loňským čtyřiaosmdesátinám.

Obdivuhodná kondice, smysl pro odpovědnost, přesnost a pořádek, rychlý přechod od slov k činům, důslednost a ráznost v jejich uskutečňování a odtud pramenící občasný pocit strohosti z jeho vystupování, naopak neodolatelná důstojnická galantnost k něžnému pohlaví - to je Jaromír Novák, muž velké postavy i velkého srdce.

"Tys mi dal v družstvech neoprávněně pokutu, já ti zase nevydám materiál. Skříňku otevřu, až pokutu odvoláš! Hrejte si to, kde chcete..."

Takových historek jako s jedním nejmenovaným brněnským mezinárodním rozhodčím o panu Novákovi koluje spousta. Několik se jich dočtete v příloze Jana Kalendovského, který samozřejmě přidá oslavencovo šachové curriculum vitae a několik partií.

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 25.08.2012 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009