Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pátý Turnaj na Bouzově vyhrál Tomáš Cagašík

V sobotu 14. července 2012 uspořádal Šachový klub Luká pátý ročník Turnaje na Bouzově. Jako každý rok tak této akci patřila druhá sobota v červenci. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol s asi nejoblíbenějším tempem pro rapid 2x20 minut na partii. Na červenec nezvykle chladné počasí bylo sice pro šachy jako stvořené, na druhou stranu dešťové přeháňky překazily mnohým plán spojit šachy a cyklo-výlet malebným Bouzovskem. I přesto někteří odvážní, jako Jan Zemánek z Jevíčka, dorazili na kole. Turnaj přilákal bezmála osm desítek hráčů, kdy rating první čtveřice přesáhl 2200 a celkově 16 hráčů s ELO přes 2000.

Nejlépe se dařilo Tomáši Cagašíkovi z Agentury Garde Calcio Olomouc. První nasazený hráč odehrál na první pohled poklidné partie s přechodem do alespoň mírně lepších koncovek, které odtahal velice rychle a precizně. Po osmi kolech měl osm výher a prakticky jisté vítězství. Zřejmě rozhodující výhry dosáhl v šestém kole, kdy udolal třetího nasazeného Františka Vránu z ŠK Staré Město. Vítěz vůbec prvního ročníku F. Vrána se tak musel spokojit s druhým místem a pořád výbornou bilancí 8 výher + 1 porážka. Následovala skupinka 6,5-bodových hráčů, z kterých byl na pomocného hodnocení nejlepší Víťa Valenta ml. z TJ Sokol Šumperk. Určitě k tomu přispěl výborný výkon v posledním kole, kdy se mu podařilo uhrát remízu s celkovým vítězem T. Cagašíkem. Třetí místo tak bylo určitě zasloužené, protože tato partie se dohrávala jako poslední z 9.kola a byla tak symbolicky tou úplně poslední z celého turnaje.

V. Valenta letos dorazil i se svým otcem, hrajícím za Agenturu 64 Grygov, a několikrát vyzkoušeli pozornost pořadatelů tím, že si na začátku jednotlivých kol prohodili hrací místa (čísla šachovnic) a dokonce i soupeře. Pořadatelé se však na rozdíl od hráčů nenechali ošálit a zavčas oba „sabotéry“ upozornili. Turnaj se tak odehrál bez problémů a v poklidné atmosféře. Za stupni vítězů následovali Petr Mohapl z Tatranu Litovel, Zdeněk Sojma z TJ Sokol Moravská Třebová a letošní „Stavenický král“ René Frnka z TJ Sokol Lázně Velké Losiny.

Další pořadí je na přiložené výsledkové listině a vše je vystaveno na webu Chess-Results

Každý z účastníků si odnesl alespoň malou věcnou cenu. Speciální cenu pořadatelů pro nejstaršího hráče obdržel tradiční účastník František Vykydal z ŠK Lokomotiva Brno. Cena pro nejmladšího hráče připadla Honzíkovi Kolářovi z DDM+TJ Mohelnice. Honzík patřil do skupinky 6 dětí, které bojovaly povětšinou na posledních šachovnicích. Každé z dětí si však připsalo alespoň jedno vítězství, které je tak může motivovat do dalšího tréninku. Starší bratr Honzíka Radomír si dovezl kytaru a pěkně na ni hrál pořadatelům i příchozím při registraci před zahájením. Speciální cenu pro nejlepší ženu/dívku měla již na začátku jistou talentovaná šachistka Martina Hartingerová z Libiny, reprezentující již Agenturu 64 Grygov.

Jediná dívka ve startovním poli podala nebojácný výkon. V prvním kole si poradila s Oldřichem Axmanem z TJ SK DUE POP Uničov a ve druhém kole zdolala dalšího zkušeného matadora Milana Kotvu z TJ Slovan Moravská Třebová. V partii ukázala pevné nervy, kdy v koncovce a oboustranné časové tísni bleskově a správně vyhodnotila výměnu věží s přechodem do vyhrané pěšcovky. Sklidila tak uznání přihlížejících, ale také možná větší soustředěnost a pozornost od dalších soupeřů.

Turnaj byl zakončen o půl šesté. Chtěl bych touto cestou poděkovat sponzorům z okolních obcí a všem, kteří se podíleli na organizaci. Děkujeme hráčům za účast a slušné chování.

Soubor ke stažení: [XLS]

přidal Vojtěch Mlýnský dne 18.07.2012 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009