Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Třetí sobota v květnu 2012

Z květnového dílu pravidelného brněnského turnaje Třetí sobota odsála většinu mládežníků téměř stočlenná Vyškovská rošáda a tak náš zpravodaj Jan Kalendovský zpočátku nelibě sledoval plnění hrací místnosti "staříky", budoucími konkurenty v boji o seniorskou cenu. Chyběl však hlavní aspirant na tuto poctu, František Vykydal. Důvodem byl, jak už víme, boj o medaile na seniorském šampionátu České republiky v rapid šachu v Ústí nad Labem.

Díky přízni ředitele ústeckého šachového festivalu Pavla Chrze jsme se o jeho úspěchu dozvěděli hned za tepla v diskusním fóru a ještě si jej můžeme připomenout na obrázku vítězů a jejich pěkných trofejí. Stránky Šachového festivalu Ústí nad Labem najdete zde.

Vraťme se však z Ústí do Brna. Tam Jan Kalendovský ztratil šance na přední umístění hned v prvním kole, když s černými figurami podcenil útočné schopnosti Kyryla Slepova s nenápadným ratingem 1544. Po 23. ... b6

Totiž bílý spustil masakr 24. Vxb6+ axb6  25. Dxb6+ Ka8  26. Dxc6+ Kb8  27. Jxe6 Db7  28. Jxd8 Vxd8  29. Dxb7+ Kxb7 a bylo vymalováno.

Slzy deprese autor zahnal slzou vybraného bylinkového nápoje zn. Becher (prý je v něm bylinek tolik, kolik je figurek na šachovnici - 32, kam se hrabou bylinné čaje) a žejdlíkem obyčejnějšího moku obsahujícího jen dvě bylinky - ječmen a chmel zn. Pilsen. To mu dodalo sílu k zapisování zbylých partií

a sbíraní dalších informací, třeba o volební schůzi největšího jihomoravského klubu Lokomotivy Brno po skončení turnaje. Na celkové výsledky květnové Třetí soboty se můžete podívat zde, na fotogalerii zde a na vítěze zachycené Břetislavem Eichlerem ve společnosti spokojeného staronového předsedy Lokomotivy Jiřího Vachka na následující fotografii.

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 24.05.2012 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009