Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

O březnových Páscích v Esu a hazardérech pod Špilberkem

Margecany - Karviná - Košice, takové je bydliště vítězů březnového dílu nekonečného bleskového seriálu U Pásků v Esu - domácí Brňáci by si první sobotu v měsíci (příště shodou okolností sobotu Velikonoční) měli lépe zapsat do kalendáře.

Nejlepší náladu měl po turnaji vítěz Slavomír Sremaňák. Další fotografie najdete ve fotogalerii Lokomotivy Brno

Největší domácí konkurenti "přespolních" tentokrát dokonale utřeli nos. FM David Holemář se po 4. kole octl na prvním místě, leč počítáno z druhé strany tabulky (0/4) a Stanislav Staněk dokonce v depresi prohlásil, že "na Pásky už nikdy nepřijde".

Vítězům se ruce jen míhaly, což pozorně sledovala černá bakelitová časomíra s pověstně malým a krátkým praporkem, kde spolehnout se na odhad zbývajících sekund do jeho pádu je skutečným hazardem. Ovšem svým způsobem je to hodinářský zázrak - zkusme si tipnout, s kolika dnešními moderními digitálními hodinami bude možné blicat ještě skoro po půlstoletí, tj. budou si je nosit blicaři k partiím i po roce 2050...

K Páskům neodmyslitelně patří i divácká kulisa, kromě kibiců se stavil třeba i Zdeněk Závodný k oskenování další várky historických materiálů, tentokrát z roku 1975.

V příloze se její autor Jan Kalendovský neopomněl zmínit o "turnaji Osvobození na Zbrojovce 1975, kdy se hrály dvě finálové skupiny po dvaceti hráčích a váš informátor si tehdy vybojoval 4. místo v A-skupině před řadou slavnějších borců..."

Podíváme-li se do už zveřejněných kronik University Brno, najdeme tam 5. místo, ale to se renomovanému historikovi stane maximálně jednou za 10 let.

P.S. Na základě stížnosti autora přílohy musíme zveřejnit tiskovou opravu. Umístil se skutečně na 4. místě, chyba není v jeho paměti, ale v kronice University! Dokladem je výsledková listina potvrzující, že KM Jan Kalendovský a KM Milan Babula odebrali za své 4. a 5. místo 1ks budíku. Zajímavé jsou i ostaní ceny: vítěz František Blatný šachové hodiny, druhý Ivo Rýc aktovka, třetí Jan Píše teploměr, další hráči plynový zapalovač, talíř keram., párky+džus, okurky, kniha (Lada), korále...

Nad kronikami University Brno

Po turnaji se účastníci jako obvykle přesunuli ze suterénního klubu ESO na denní světlo do restaurace Pod Špilberkem a ejhle! Servírka i přivolaný pan vedoucí jim karty, kostky a šachy jako nebezpečný hazard vhodný jen do suterénu přísně zakázali...

Holt už FM (Filosofie Magister) Jan Hus před 600 lety v posledním pořízení z Kostnice nezapomněl mezi svými největšími hříchy ani na hazard karbanický, kostečný, vrchcábní a samozřejmě šachový "Dokud jsem byl mladý ... hřešil jsem, posílaje raději pro pitie bohatému groš, než dada chudému peniez ... proto já vyznávám svú zlú žádost, měl jsem tehdy mysl, abych brzo byl knězem, abych tak měl dobré bydlo a rúcho ... víš, že - buď Bohu žalováno - často jsem hrával hru v šachy."

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 09.03.2012 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009