Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Přeborům škol na Vyškovsku stále kralují Vyškov a Rousínov

Koncem roku bylo po několika jednáních s místním DDM výboru OŠS Vyškov jasno, že „domeček“ již žádnou šachovou akci nezorganizuje ani nepodpoří, dokonce odmítl í předání adresáře škol. Vhodný termín se tak našel až začátkem roku 2012 v hrací místnosti šachového kroužku při MKS Vyškov.

Pořadatelem okresního Přeboru škol se pak stal Sportovní klub Vyškov, který nemaje ani jedny šachy, byl nucen se spolehnout na hrací materiál svého hostitele. Ve spolupráci s odborem školství byly rozeslány upravené propozice na školy, s účastí družstev pomohli i registrovaní žáci šachových oddílů v ŠSČR.

Turnaj zorganizovala dvojka důchodců Slepánek-Vémola za obětavé pomoci paní Markéty Trněné. Přihláška vzoru AŠSK ČR byla zaslána jen jedna a tak pořadatelé pro jistotu připravili HM, stejně jako loni, pro 10 družstev. Počet dětí se na konci prezence začal nebezpečně navyšovat a po dodatečném vyplnění přihlášek se zjistilo, že pro přítomných 14 družstev nejsou připraveny stoly, židle a také chybí 2 šachové soupravy. Děti se mezitím rozdováděly, pořadatelé pořádně zapotili, ale vše se na konec zvládlo.

Všech 14 družstev hrálo společně v 1 turnaji na 5 kol s tempem 2 x 15 minut, při lichém počtu družstev bylo ze 3 náhradníků vytvořeno družstvo MIX. Ruční losování za pomoci zkušených borců probíhalo rychle, ale posadit hráče dle soupisky za správný stůl bylo často velmi obtížné. Žáci nejen 1. tříd si nepamatovali, za které družstvo hrají a v jakém pořadí mají sedat za šachovnice a tak rozhodčí prozíravě jmenoval hráče na 1. šachovnici kapitánem, ten byl zodpovědný za svoje ovečky a současně hlášen s družstvem při rozlosování jednotlivých kol.

Vyškovská družstva dominovala, na krajský Přebor škol postupuje v kategorii škol 1. stupně vyhrávající družstvo ze ZŠ Na Vyhlídce ve složení Jan Jireš, Jakub Nehera, Karel Srna a  David Vykoukal. Druhé postupující družstvo je ze ZŠ Rousínov, které hrálo v pořadí Jakub Švejnoha, Jan Hvozdovič, Lukáš Pekařík a Jan Fečo. Kategorie 2. stupně, stejně jako loni, ovládlo družstvo ze ZŠ Letní Pole s těmito hráči: Radek Zabloudil, Kristýna Šperková, Tomáš Vinkler a Dominik Navrátil. Jediné družstvo v kategorii SŠ Gymnazium Vyškov, posílené o hráče z loňského „malého gymplu“,  vyhrálo s přehledem a ziskem 19 bodů celý turnaj, když povolilo soupeřům na šachovnici jen 2 remízy.

Přebor škol ovládla družstva se žáky, kteří jsou aktivními členy Sportovního klubu Vyškov. Na  hře dalších družstev byla  poznat obětavá trenérská práce p. Jendy Slepánka, který vede kroužky  na ZŠ Letní pole a  ZŠ Na Vyhlídce. Díky pánům Pavlu Švejnohovi a Miroslavu  Jandlovi je stále vzrůstající výkonnost žáků na ZŠ v Rousínově, dále patří poděkování zkušeným trenérům za nově započatou  práci s dětmi na ZŠ v Brankovicích. Celkové výsledky najdete dole v příloze, loňské výsledky si můžete připomenout zde.

Kategorie 1. stupeň ZŠ

1. místo: ZŠ Na Vyhlídce Vyškov

2. místo: ZŠ Rousínov

3. místo: ZŠ Purkyňova Vyškov

Kategorie 2. stupeň ZŠ

1. místo: ZŠ Letní Pole Vyškov

2. místo: Gymnázium Vyškov - Purkyňova

3. místo: ZŠ Rousínov

Kategorie Střední školy

1. místo: Gymnázium Vyškov

Soubor ke stažení: [xls]

přidal Stanislav Vémola dne 14.01.2012 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009