Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Nový rok v klubovně Lokomotivy Brno

Pamatuji si, jak již před mnoha lety mnozí šachisté záviděli Tatranu Poštorná jeho šikovnou šachovou klubovnu. Místnost, která slouží jen pro šachy, takže postavené šachové soupravy není ani nutno uklízet ze stolu. Azyl pro šachisty, který je k dispozici každý pracovní den odpoledne a o víkendech pak den celý! To vypadalo pro ty, co se museli scházet ke své královské hře v pronajatých místnostech různých sokoloven a v Brně na Zámečnické ulici, jako nedostižný sen…
 
Proběhla desetiletí a i v Brně se mohou nyní pochlubit podobnou klubovnou. Současné hrací prostory Lokomotivy Brno na dvoře Základní školy Staňkova jsou využívány pouze pro šachy. Klubovna sice není bůhvíjak luxusní, ale pro šachovou činnost postačuje. Každý pracovní den se zde koná šachové utkání nebo šachový trénink. Probíhají zde pravidelné šachové turnaje jako základní turnaj, druhé úterý, třetí sobota, v lednu zde proběhnou zkoušky trenérů IV. třídy nebo konference Jihomoravského šachového svazu. Z přehledu akcí, který jen pro zajímavost přikládáme v příloze, vyčteme, že v měsíci lednu najdeme jen tři dny, kdy je klubovna uzavřena a nekoná se zde žádná akce. Zbývajících osmadvacet dnů je klubovna v plné permanenci.
 
V současné době prostory pro svou činnost využívají i oddíly Moravská Slavia Brno a ŠK 64 Brno. Společné využívání hracích prostor zlepšuje ekonomiku provozu klubovnu. Všem šachistům, co kdy na lokálce hráli, je i dobře známý bufet paní Holzmannové.
 

Do nového roku si přejme, aby se Lokomotivě dařilo svou klubovnu, která je v současnosti středem brněnského šachového života, nejen udržovat v provozuschopném stavu, ale i nadále vylepšovat jako v roce 2011 (vybavení novým nábytkem, zřízení internetové přípojky).

Soubor ke stažení: [xls]

přidal Miroslav Hurta dne 02.01.2012 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009