Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E + D - jižní Morava favoritem na postup i sestup

Rozjezd letošní II. ligy zadrhával o poznání více než v minulosti. Namísto obvyklých tahanic o rozdělení družstev do skupin dělaly STK vrásky na čele změny v účastnické listině.

Za minutu dvanáct jeden den před uzavřením přihlášek se pokusila "prodat" soutěž (tj. převést podle čl. 3.4.3b Soutěžního řádu) pražská Pragovka. Jednání neztroskotalo na nově stanoveném poplatku 5000Kč za převod, ale neochotě nadpoloviční většiny týmu přesunout se do nového pražského působiště. Než se Praga v situaci pořádně zorientovala a definitivně odhlásila, prošvihla striktní termín pro převod soutěže 20.7. Přitom už o několik týdnů před tím uplynul termín pro přihlášku zpět do Pražského přeboru (do 14 dní po obdržení ligového rozpisu), kdy by STK mohla oslovit postupně i další pražské týmy, aby nedošlo k dodatečným sestupům. Takto musela STK po nabídce postupu druhé Lokomotivě Praha (podle očekávání odmítla) sáhnout do náhradníků z řad nejlepších sestupujících a povolat Desko Liberec.

Celkem tři oddíly (Písek, Most, Karviná) měnily během léta svou identitu, což ale na soutěž nemělo vliv, protože se přesouval od jednoho zřizovatele k druhému kompletně celý oddíl se všemi právy k soutěžím.

Časovaná bomba však začala tikat v létě ve Znojmě, kromě jiných okolností k ní přispělo i nahrazení druhého ligového postupujícího z jižní Moravy Lipovce prvním náhradníkem Prušánkami. Odchod hráčů donutil SPgŠ Znojmo bojující ještě před několika měsíci o postup do I. ligy jednat s domácím rivalem TJ Znojmo. Po několika zvratech a náhradních valných hromadách se podařilo hráčům SPgŠ hromadně přestoupit do TJ a požádat o převod soutěže z důvodu fůze obou oddílů.

Než však stačila STK rozhodnout, došlo k událostem, které bude třeba hodnotit až z většího časového odstupu po vychladnutí horkých hlav. Jisté je jen to, že po dramatických výměnách názorů o budoucích soupiskách odstoupil předseda TJ, došlo k politováníhodnému incidentu před dětmi v kroužku a vedení bývalého SPgŠ začalo hledat cesty, jak z nepovedeného spojení vycouvat. Pod patronací samotného předsedy ŠSČR nakonec zrušil VV ŠSČR rozhodnutí o hromadném přestupu a vše se vrátilo do původního stavu.

Jen ke druhé lize se už nikdo nehlásil. Dva dny před odevzdáním ligových soupisek tak začala akce kulový blesk s hledáním náhradníka. Nejprve přesně podle rozpisu v Sokolově, poté to jeden den celkem nadějně vypadalo Prostějově pro skupinu E naprosto ideálním (mimochodem prostějovský boss je ze Znojma, to jsou náhodičky...), aby se nakonec divoký kolotoč zastavil v Šumperku. Mapa skupin D, E a F tak nevypadá zcela ideálně, ale Šumperští, stejně jako šéfové krajského svazu Olomouc zaslouží obrovské uznání, že se podařilo bez porušení pravidel o náhradnících ligu doplnit, ačkoliv se vše seběhlo až po losování olomouckého KP, kde měl Šumperk původně hrát.

Po dlouhém úvodu už si stručněji všimněme ambicí jednotlivých týmů ve skupinách E a D.

Skupina E bude patrně i letos ocáskem s nejnižším elovým průměrem. Potěšitelné je, že o postup do I. ligy by si to měly rozdat dva jihomoravské týmy Lokomotiva Brno B (jako obvykle v Brně neznají abecedu nebo dělají mimikry a nasázeli své nejlepší borce do Béčka) a HPM TEC Hustopeče. Favoritem je Lokomotiva, nejen pro o něco vyšší ratingy (v čele jsou IM Lanč a FM Ramík), ale i pro 5 písmenkových hráčů v základu Hustopečí , u nichž je stejně jako loni údernou dvojkou tandem GM Plachetka + FM Kuchynka. Třetím vzadu by mohlo být Staré Město B, ale to má v poslední době spíše problém, aby neskončilo až za svým C družstvem.

Ostatní týmy hrají ve svých obvyklých sestavách bez výraznějších posil a jejich hlavní motivací bude držet se dostatečně daleko od soutěžního propadliště. Bohužel alespoň papírově k němu mají nejblíže všechny tři zbývající jihomoravské týmy Adamov, Prušánky a Veselí. V nedělní premiéře uvidíme tyto dvojice:

1.kolo - 09.10.2011
TJ ŠK Veselí nad Moravou - ŠK HPM TEC Hustopeče
ŠK Lokomotiva Brno B - TJ Sokol Hošťálková
Spartak Adamov - ŠK Staré Město B
ŠK Staré Město C - TJ Podlužan Prušánky
SK Boršice - Slavia Kroměříž B
T.J. Sokol Šumperk - ŠK Zlín C

II. liga D patří naopak k těm nejsilnějším. Po loňském neúspěšném dostinu s Polabinami B bude chtít konečně postoupit Třebíč hrající pod novým názvem ŠK Caissa RHEA. V sestavě se to hemží titulovanými hráči (2x IM, 1x WGM, 6x FM) v čele s nejvýše ratingovaným hráčem soutěže Vojtou Plátem (2419).

Těžko říct, zda Slavia Hradec Králové B, Chrudim nebo prvoligový propadlík Rychnov nad Kněžnou budou mít síly pronásledovat Třebíčské tak, jak oni sami loni proháněli Polabiny.

Počínaje Akisem Pardubice s kvalitní sestavou, ale loňskými mizernými výkony, začíná silný střed tabulky. Na její konec si brousí zuby zejména Zaječice bez loňské jedničky Zdeňka Háby a s velmi úzkým kádrem, Ústí nad Orlicí (oba týmy loni předváděly výkony vysoko nad své nasazení, ale nevstoupíš dvakrát do stejné řeky...) a Lokomotiva Brno A, jejíž písmenko už bylo okomentováno výše.

Úvodní kolo vypadá takto:
AKIS Pardubice - Jiskra Ústí nad Orlicí
TJ ŠO Chrudim - ŠK Caissa COLAIR Třebíč B
TJ Slavia Hradec Králové B - Panda Veolia ARTCO Rychnov nad Kněžnou
ŠK Vysoké Mýto - Sokol Zaječice
ŠK Caissa RHEA Třebíč A - ŠK Lokomotiva Brno A
2222 ŠK Polabiny C - ŠK Duras BVK Brno - Královo Pole B

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 07.10.2011 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
23.04.2012 2. liga E + D - v I. lize Staré Město, v propadlišti Boršice ke stažení
25.03.2012 2. liga E + D - Caissa Třebíč do I. ligy ke stažení
05.03.2012 2. liga E + D - 9. kolo nic nevyřešilo ke stažení
19.02.2012 2. liga E + D - nahoře jasněji než dole ke stažení
05.02.2012 2. liga E + D - kolo plné debaklů, senzace v Zaječicích ke stažení
22.01.2012 2. liga E + D - Hustopeče ze hry o postup, první ztráta Třebíče ke stažení
08.01.2012 2. liga E + D - otloukánci útočí ke stažení
05.12.2011 2. liga E + D - první body otloukánků ke stažení
20.11.2011 2. liga E + D - trhák kola s Hustopečemi Lokálka projela ke stažení
06.11.2011 2. liga E + D - druhý debakl Hošťálkové ke stažení
09.10.2011 2. liga E + D - Lokomotiva rekordně, Hustopeče padly ke stažení
07.10.2011 2. liga E + D - jižní Morava favoritem na postup i sestup ke stažení


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009