Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Festivalový závěr - vítězem královská hra

Nabitý víkendový program s bleskovým turnajem, losováním ligových soutěží, závěrečnými dvěma koly a předáním cen rektorem VUT Brno profesorem Karlem Raisem uzavřel letošní Trade Fair Chess Festival a premiérové Akademické mistrovství České republiky.

Výsledky FIDE turnaje najdete zde, národního turnaje zde. Stránky turnaje najdete zde, fotogalerie z jednotlivých dnů zde, web pořadatelské Lokomotivy Brno zde.

Než předáme slovo Janu Kalendovskému, který nás v příloze provede partiemi a zajímavostmi posledních dvou kol turnaje, poděkujme všem pořadatelům - od těch, bez kterých by to opravdu nešlo jako byli Jiří Vachek, Břetislav Eichler, Eva Pekárková nebo Miroslav Hurta až po ty příležitostné, kteří "jen" pomohou s materiálem nebo třeba skromě sbírají výsledky pro příští generace.

Bojovný a přes tropická vedra svým prostorným prostředím i venkovním posezením velmi příjemný turnaj patří k tomu nejlepšímu, co se letos na jižní Moravě v šachu událo.

Sobota začala bleskovým turnajem, jak jste poznali z typické blicařské gestikulace Radka Kaloda a Miroslava Jurky. Ze dvou velmistrů byl rychlejší slovenský blesk Miki Maník, výsledky najdete zde. Zahráli si i někteří vzdálenější ligoví borci, kteří spojili účast na turnaji s losováním ligových soutěží.

Losování bylo letos poprvé nepovinné, ale veřejné a za dohledu tří členů VV ŠSČR. Šéf STK Petr Záruba připravil řízené losování jen pro pár klubů majících v soutěžích více družstev a potřebujících se v hrací místnosti střídat nebo naopak hrát současně (Poštovní spořitelna, Turnov, Třebíč, Lokomotiva Brno, Staré Město). Ostatní čísla už tahal z klobouku šéf rozhodčích Jaroslav Benák

nebo přítomní zástupci družstev. V klobouku šmátrali dokonce i velmistři (resp. velmistryně)

a snad i budoucí velmistři.

Po pozvánkách na další akce v Brně určené nejen studentům

  

nám začíná další kolo. No, začíná, pro někoho hned i končí... "To se někdo má, že může sedět v bufetu a nemusí hrát...", praví velmistr Velička k Aničce Bálkové, která právě dorazila a odhodlala se vyfotit jako maskot festivalu .

Jojo, to se někdo má, že může vtipkovat s děvčaty v bufetu a nemusí hrát...

Jinak ale zuří těžké boje a někteří musí pořádně zapojit i fyzičku. Zrovna tuhle vybírá ostrým sprintem zatáčku mezi udivenými borci na první šachovnici a kamenně se tvářícím hlavním rozhodčím nejlepší senior turnaje IM Alois Lanč a kdesi za ním se line ... melodie nikoliv nepodobná zvuku mobilu... Ale nikdo nic neslyšel, tak to radši ani nikomu neříkejte ! Pravděpodobně nejšťastnějším mužem v sále je po partii bystrcký Lukáš Řehůřek (dole vlevo), který poráží velmistra Mikiho Maníka.

Hned můžeme dodat, že po rychlé remíze v nedělním posledním kole s dalším velmistrem Leonem Vološinem

se Lukáš zcela zaslouženě stává jihomoravským krajským přeborníkem pro rok 2011. Blahopřejeme! Další tituly přinesla neděle mezinárodnímu mistru Janu Bernáškovi, čerstvému akademickému mistru ČR pro rok 2011

a velmistryni Evě Kulované, čerstvé akademické mistryni ČR.

Kromě titulů bylo k dispozici, jak píše v příloze Jan Kalendovský, celkem 43 cen! Seznamy vítězů najdete v příloze i v přehledu na stránce Lokomotivy Brno. Z nevyhlášených kategorií nám Jan Kalendovský nabízí nejvděčnější objekt pohledů mladých i postarších pánů - mezinárodní mistryni Terezu Olšarovou

 

a hrdinu s nejvyšším počtem skalpů papírově mnohem silnějších borců (Elo 1616, výkon 2052!) - Martina Paulíka.

A nyní už je čas vyhlásit ty skutečně a absolutně nejlepší. Mezi muži se jimi stali velmistři Robert Cvek, Petr Velička a IM Jan Bernášek,

mezi ženami velmistryně Eva Kulovaná, WIM Tereza Olšarová a Lucie Jínová (místo ní vidíme na fotce třetí nejlepší studentku Lucii Bartošovou a úplně vlevo úspěšnou hráčku i pořadatelku Evu Pekárkovou).

Trade Fair Chess Festival 2011 je minulostí, ať žije ten příští! A nezapomeňte si otevřít přílohu...

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 29.08.2011 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009