Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Tabulka úspěšnosti mládeže za sezónu 2010-2011

Tabulka úspěšnosti mládeže, kterou najdete v příloze, ukazuje aktivitu oddílů našeho kraje na poli výkonnostního šachu. Protože zachycuje účast na krajských a republikových soutěžích, nevypovídá nic o činnosti na poli masového rozvoje. Z tohoto pohledu hodnota „nula“ u okresů Břeclav a Hodonín neznamená, že by tam mládež nebyla, ale že se nedaří vychovat jednotlivce či žáka alespoň na trochu lepší výkonnostní úrovni. I tak je ovšem tato situace na Břeclavsku a Hodonínsku neuspokojivá a příslušné okresní šachové svazy by se touto problematikou měly intenzívně zabývat. Konečně pokles z loňských souhrnných 515 bodů na letošních 460 jde z větší části právě na konto těchto dvou okresů.

Tabulka přesvědčivě zobrazuje dlouhotrvající stav posledních pěti let, a to fakt, že plné tři čtvrtiny práce s mládeží připadá na naši krajskou metropoli, konkrétně na oddíly Lokomotiva Brno a Duras. Nebylo tomu tak vždycky. Vždyť ještě v  v sezóně 2002/2003 se malé venkovské Brankovice svou výkonností téměř vyrovnaly brněnské Lokomotivě a břeclavský Tatran Poštorná byl třetí nejaktivnější mládežnický oddíl v kraji. Ale zatímco tyto venkovské bašty postupně uschly, v Brně se v práci s mládeží pokračuje, a to chvályhodně ještě na vyšší úrovni než kdysi. Zde se podařilo zachytit republikový trend spočívající v podchycení nejlepších žáků a zajistit jim potřebnou individuální přípravu, aniž by se ovšem zapomínalo na masovou práci s mládeží – kvalita vyrůstá z kvantity.

Prosíme vedoucí mládežnických oddílů a předsedy okresních komisí mládeže o kontrolu správnosti údajů v tabulce uvedených. Případné reklamace pak prosím zasílejte autorovi tohoto článku. Tabulka potom bude schválena na zářijové schůzi Komise mládeže JmŠS a stane se podkladem pro rozdělování finančních prostředků JmŠS na činnost mládežnických oddílů.

Soubor ke stažení: [xls]

přidal Miroslav Hurta dne 09.08.2011 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009