Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Chameleoni od Pásků a studentský Davis Cup

Hustopečský víkendový Pohár starosty odlákal červnovému blicáku U Pásků v Esu "150 potenciálních hráčů včetně 17 velmistrů" a navíc i pozornost administrátora tohoto webu a tak museli Pásci překousnout nejen chudobnou účast 10 borců, ale i zprávu zpožděnou o několik dní oproti konkurenci. Ovšem to nevadí, "píárko" červnových Pásků je zcela exkluzivní - kde jinde by počet webů a časopisů píšících o otevřeném turnaji byl srovnatelný nebo dokonce větší než počet účastníků turnaje

Sobotní Pásci začali o 10 hráčích, během turnaje další dva přišli, nikdo z turnaje nevystoupil a přesto závěrečná tabulka uvádí právě oněch počátečních 10 hráčů. Jak je to možné? Inu takový vítěz turnaje Pavel Kubát vypadal až do 6. kola o nějakých 30 let starší, měl u partie brýle a soupeři mu neříkali Pavle, ale "Vzdávám Honzo...", případně "Mat pane Kalendovský!" Chameleon...

Dvorní fotograf Břetislav Eichler v té době dělal velmi povedené snímky hustopečských velmistrů a tak jedinou dochovanou dokumentací je zpráva "spoluvítěze" Jana Kalendovského v příloze.

Když už se budete dívat na fotky Břetislava Eichlera, nezapomeňte ani na fotogalerii z tradiční Akademické středy v klubovně Lokomotivy Brno, která minulý týden proběhla ve znamení Davis Cupu i s velmi originální čtyřručnou hrou na jedné šachovnici. Inu byl právě 1. červen, den dětí...

A zde je zpráva pana vedoucího Eichlera: V osmi dnech již třetí turnajové vítězství Karla Kratochvíla. Karel jede na vítězné vlně. Po vítězství na Přeborech Brna v bleskové hře družstev a jednotlivců vyhrál společně s bratrem Milanem také Akademické bleskovky dvojic, který jsme hráli formou Davis Cupu.

Turnaje dvojic jsou oblíbené, napínavé a tentokrát okořeněné o čtyřhru, když se hráči pravidelně střídají na tahu a nesmějí si napovídat. V první partii hrály jedničky proti dvojkám, v druhé jedničky a dvojky navzájem a vrcholem byly právě čtyřhry, které rozhodly několik duelů a ve kterých o vítězi rozhodovala i chvilková zaváhání, či nepochopení záměru partnera. Jednu takovou partii se podařilo natočit a Kristýna s Vojtou mi snad prominou, že to byla zrovna ta jejich a asi jediná, která se vůbec nepovedla. Když my měli zrovna volno a foťák v ruce.

Pořadí tedy bylo následující :
1. místo : Karel a Milan Kratochvílovi
2. místo : Marek Nábělek a Libor Veselý
3. místo : Vojtěch Zwardoň a Kristýna Novosadová
4. místo : Lukáš Řehůřek a Gustav Nikodém
5. místo : Otec a syn Janové Uhmannovi

Celkem 11 dvojic. Turnaj odřídil Dominik Tělupil, výsledky najdete zde, odkaz na Facebook zde.

Za čtrnáct dní 15.6. od 17:00 na Staňkové hrajeme poslední předprázdninovou Akademickou šachovou středu - Bughouse (klasická pravidla) a bratři Kratochvílovi chtějí zase zvítězit.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 10.06.2011 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009