Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pětapadasátým přeborníkem Brna v blesku Karel Kratochvíl

Loňský titul brněnského blicařského krále obhájil v úterý v klubovně Lokomotivy Karel Kratochvíl a přidal tak třetí titul ke dvěma titulům mistra Brna a Jihomoravského kraje bleskových družstev - k úplné spokojenosti už mu chybí jen krajský titul jednotlivců, o který se bude hrát v neděli 11. září v Boskovicích.

Je zajímavé, že právě blesková hra drží tradice z dávných hlubin minulého století - kde jinde by rozhodčí vypisoval tabulku pro 16 hráčů místo naťukání do počítače nebo se dokonce hrálo bez hodin na diktát jako v přeboru Prahy družstev!

Z ručně psané tabulky je jasné, že o vítězi rozhodla Karlova výhra nad nejvýše nasazeným IM Neklanem Vyskočilem. Oba dva pak prohráli se třetím Tomášem Mudrou - o medailistech tedy nebylo žádných pochyb.

Díky kooperativnímu matu v posledním kole kvalifikace (str. 8 přílohy) si finále zahrál i Jan Kalendovský a tak nemůže chybět jeho povídání, partie a několik tabulek. Pokud jste už minulý týden četli článek o přeboru družstev, přeskočte v příloze až na stranu 10, kde vás autor v geniální zkratce ihned uvede do atmosféry, vůně i chuti významného turnaje, "Vytahuji si šestnáctku a jdu na desítku..."

Pobavit se samozřejmě můžete i u typicky bleskových závěrů partií - např. tady se bílému vzorově podařilo rozhodnout koncovku obsazením kritických polí pěšce g5:

1. Kh5  Kf7  2. Kh6  Vh4 mat!

Otevřte si přílohu, fotky Břetislava Eichlera najdete zde.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 03.06.2011 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009