Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pohár ve Vyškově aneb cesta za medailemi

Jan Kalendovský vyslyšel výzvu z ranního článku a odpoledne už tu máme jeho pohled na sobotní krajský přebor bleskových družstev! Aby ne - svými 9 body přispěl k bronzovému stupínku Lokomotivy Brno A a (prý) nechybělo mnoho ani ke stříbru...

"Tentokrát mi nikdo nepomohl se zapsáním kuriózních blicek z Vyškova, tak se musíte spokojit s ukázkami z mých partií, které jsou ovšem vzhledem k postupující chorobě Alzheimerově ne zcela autentické...", píše v doprovodném mailu.

Přesto je tato šachová paměť obdivuhodná, jak se odpoledne po turnaji v Brně Na Anenské podivil i boss bystrckých Olejářů, kde má Jan Kalendovský druhý šachový domov. "No taky si hodně vymýšlím...", vyslechl si s úžasem tajemství zázračné paměti...

Ovšem zalistujeme-li pozorně v rozsáhlé fotogalerii Břetislava Eichlera, zjistíme, že popisy událostí v článku se většinou přesně shodují s realitou zachycenou na fotografiích. Příkladem budiž další klenot do šachově-lékařské encyklopedie Amaurosis scacchistica - příznaky a projevy.

Následující partie totiž pokračovala 1. ... Dd3+  2. Vd2  Db1 mat!

Pokud vám tu něco nehraje, tak se přesvěčte na následující fotografii, že za šachovnicí neseděli žádní žabaři. A pokud to přesto nechápete, otevřte si přílohu!

Dalším dokumentem o realistickém zachycení událostí budiž závěrečná pozice dr. Píšeho s IM Neklanem Vyskočilem, kde svítí na hodinách černého 0.00 a bílého 0.16.

Dvojnásobný český seniorský šampión takto prohrál většinu partií, s vítězem první desky Ondřejem Nepomuckým mu dokonce spadl praporek v okamžiku, kdy mu dával nekrytelný jednotahový mat.

Takže si můžete s důvěrou rozkliknout přílohu, je to tam fakt správně, včetně tabulky nejlepších tří hráčů na jednotlivých šachovnicích, kde je na třetím místě čtvrté desky uveden ... hádejte kdo? Ověřit si můžete třeba zde.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 25.04.2011 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009