Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Zemřel kardiolog a ligový šachista Stanislav Janoušek

Doc. MUDr. Stanislav Janoušek, CSc., významný brněnský lékař - internista, vysokoškolský pedagog na Lékařské fakultě Masarykovy university v Brně a v mládí ligový šachista slavného klubu Universita Brno zemřel minulý pátek prvního dubna ve věku nedožitých 60 let.

Docent Janoušek byl lékařem s nesmírně širokým rozhledem a záběrem, publikoval přes 200 prací (kromě vědeckých prací a kongresových příspěvků nezapomínal ani na laickou veřejnost - jeden z takových článků veselé vědy o smutných věcech si můžete přečíst zde), procestoval svět - tři roky působil na Universitní klinice v Jemenu a hlavně jako zkušený kardiolog, naposledy ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích denně zachraňoval životy svých pacientů.

Stanislav Janoušek byl však i známým brněnským šachistou, který v mládí hájil barvy University Brno v krajských soutěžích i v národní lize a v sezóně 1975/1976 si dokonce zahrál i dvě partie v extralize (v tehdejší československé Celostátní lize proti Slavii Hradec Králové a Slovanu Bratislava).

Jak se dočteme v příloze Jana Kalendovského plné výsledků, tabulek a partií doplněné vzpomínkami Zdeňka Závodného, zájem o šach si udržel i po skončení aktivní šachové dráhy, scházel se s šachovými přáteli, půjčoval si Kasparovovy knihy o jeho slavných předchůdcích a ještě loni se byl podívat na Veletržní festival v hale VUT Brno.

Jak to tak občas chodí, ústní vzpomínky zapíše kronikář "po svém" a pamětník se pak diví, že to je jen fabulace a dezinterpretace jeho výroků a vůbec, že se něco takového do vzpomínkového článku nehodí.

Ať je to tak či onak, nic nemůže vymazat z našich srdcí dobrého přítele, výborného šachistu a skvělého lékaře Stanislava Janouška. Čest jeho památce!

Pohřeb proběhne v pátek 8. dubna 2011 v kostele Zvěstování Panně Marii v Brně - Tuřanech od 12:00. Parte najdete zde.

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 08.04.2011 | sekce:


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009