Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Dvě Lokálky ve Střelicích

V neděli to v jídelně střelické školy vypadalo, jako když se za starých časů vydala výprava šachistů z města na venkov k přátelskému zápasu v němž dostali příležitost zahrát si se skutečnými šachisty všichni členové domácího klubu.

Prestižní boj o čest malého oddílu často překonal rutinu velkoklubu a došlo k tomu i tentokrát: Střelice vers. Lokomotiva Brno 8½ : 7½!

Pro přesnost dodejme, že se tento výsledek skládal z remízy Sokola Střelice A s Lokálkou E 4 : 4 a vítězství Střelic B s Lokálkou F 4,5 : 3,5. Pro družstva Střelic na 6. a 11. místě proti 4. a 5. Lokálce je to pěkný úspěch.

Přiložená zpráva o utkání od Jana Kalendovského začíná jemným rýpnutím do "vedoucího soutěže pana B.", který způsobil malý zmatek a téměř hádku v řadách Lokomotivy (kdo ví, jestli to v konečném důsledku nepřispělo k nevalnému výsledku ) uvedením začátku 9:30 u jednoho z utkání v úvodní zprávě soutěže.

Pan B. je aktuálně na konferenci a u mailu bude až v neděli, tak už asi Lokálce nevyvrátí její mínění, že vše popletl, neb "zapomněl, že je již dávným zvykem zahajovat všechny zápasy posledního kola v deset hodin".

Přenesme se s nadhledem přes kontrarýpnutí, že podle Soutěžního řádu výjimky v začátku posledního kola stanovuje ŘO a do úvodní zprávy se čas 9:30 nepochybně dostal jako výsledek vzájemné dohody obou kapitánů na losovací schůzi a přejděme k vlastním utkáním.

Náš zpravodaj trochu rozporně píše, že u lokomotivního éčka "rozhodovaly v podstatě hrubé chyby a efko nemůže posoudit, neboť skončil asi jako druhý nebo třetí ze všech 16 zápasů".

Řešení paradoxu jistě tušíte - místo sledování zbylých partií "... jsme se s mým soupeřem odebrali do blízké restaurace Sokolovna", což v součtu s pozdějším dispečinkem v Brně na Anenské znamenalo 9 piv a příjemné zakončení nabitého dne poděkováním servírky za útratu...

A teď už se opravdu pusťte do partií v příloze. Naleznete tam jako obvykle nejen kompletní bulletin z mače Střelic A a Lokálkou E, ale tradičně i několik dalších zajímavých partií včetně těch druholigových.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 31.03.2011 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009